دانلود پروژه رشته جوشکاری درباره جوشكاری با قوس الكتریكی در پناه گاز محافظ – قسمت چهارم

دانلود پایان نامه

مرتب كردن یك كارگاه جوشكاری MIG

جمع و جور كردن و راه اندازی یك كارگاه جوشكاری MIG به یك شخص با تجربه نیاز دارد. برای چنین كاری رعایت كلیه دستورات و استانداردهای سازمانهای اداری و موسسات صنعتی ملی ضروری است.

رعایت كلیه دستورات و پیشنهادات كارخانه های سازنده برای نصب و بهره برداری از دستگاه ها نیز یك امر بدیهی بنظر می آید.

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

كابین جوشكاری باید بطور مناسبی نورگیری و تهویه شده و در مقابل خطرات آتش سوزی و برق گرفتگی از ایمنی كافی برخوردار باشد.

ماشین تولید كننده انرژی الكتریكی جهت جوشكاری باید در یك محل خشك نگهداری و نصب شود.

پس از نصب ماشین باید آن را تراز كرده و كابلهای مدار اولیه و سیم های كنترل را براساس استانداردهای محلی وصل نمود.

كابل های تشكیل دهنده مدار جوشكاری را باید طوری انتخاب كرد كه حداقل طول ممكن را دارا باشند. این كابل ها باید از مسیری عبور كنند كه امكان برخورد اجسام و دستگاه های متحرك با آنها وجود نداشته و همچنین به كاركنان كارگاه صدمه و خطری وارد نسازند.

سیلندر گاز محافظ بهتر است در نزدیكی ماشین های جوشكاری نصب شده و به طریق مطمئن در جای خود محكم شود كه خطر سقوط نداشته باشد.

راه اندازی كارگاه

قبل از روشن كردن دستگاه، كارگاه را بازرسی كنید تا مطمئن شوید كه همه قسمت‌ها در وضعیت مناسب قرار دارند. سپس مراحل زیر را تعقیب كنید.

1- لوله و كابل ها را با دقت بازرسی كنید و مطمئن شوید كه آثار پوسیدگی و خوردگی در روی آنها وجود ندارد.

2- اتصالات آب، گاز و برق را بازرسی كنید.

3- دستگاه جوشكاری و سیلندر را از نظر موقعیت و وضعیت قرار گرفتن و پاكیزگی بازرسی كرده و از تمیزی كابین ها اطمینان حاصل كنید.

4- سیستم تهویه را روشن كرده و عبورجریان هوا را بازرسی كنید.

5- شیر اصلی ورود آب را باز كنید.

6- با در نظر داشتن كلیه دستورات حفاظتی، شیر ورود گاز محافظ به سیستم را باز كنید.

7- با در نظر داشتن دستورات كارخانه سازنده، ماشین جوشكاری را نسبت به اندازه سیم جوش، نوع اتصال و غیره تنظیم كنید.

8- بدون روشن كردن قوس، مكانسیم تغذیه سیم جوش را روشن كرده و از صحت كار آن اطمینان حاصل كنید.

الف. نوك مشغل باید كاملاً تمیز باشد.

ب. توپی قرقره سیم جوش باید كاملاً پاكیزه باشد. باید توجه داشت كه پس از نصب هر قرقره سیم جوش جدید، توپی را تمیز كرده و روغنكاری نمود.

ج. غلطك یا نوردهای تغذیه كننده سیم جوش باید تمیز باشند. هرگونه گرد و غبار و سایر ذرات مزاحم را باید از روی این غلطك ها تمیز كرد.

9- با استفاده از یك انبردست، سیم جوش اضافی را كه از نوك مشعل بیرون زده قطع كنید.

حداكثر طول سیم جوش (كه از نوك الكترودگیر بیرون زده)، 5/0 تا 75/0 اینچ است.

10- الكترودگیر را طوری در دست نگهدارید كه نوك الكترود در نقطه شروع كار با آن تماس پیدا كنید.

11- با توجه به اینكه قبلاً لباس های حفاظتی و دستكش و غیره بتن كرده‌اید، ماسك را پائین بیاورید.

12- دكمه شروع را كه در روی مشعل قرار دارد فشار داده و عملیات جوشكاری را آغاز كنید.

عملیات جوشكاری

اگر از سیم جوش مناسب و گاز یا مخلوطی از گازهای مناسب استفاده كرده و ماشین بطور مناسبی تنظیم شده باشد، با این طریقه می توانید بسیاری از فلزات تجارتی را جوشكاری كنید. این روش جوشكاری در انواع وضعیت ها قابل اجراء است. به گاز محافظ، جهت حركت و وضعیت الكترود نسبت به موقعیت جوش توجه داشته باشید.

برای تامین نفوذ كافی، لبه هر دو قطعه را پخ زده اند. این جوشكاری نیز در حالت تخت انجام می شود.

البته جوشكاری به طریقه افقی، عمودی و سربالا نیز ممكن و بلامانع است. جوشكاری لب به لب دو صفحه نازك در وضعیت عمودی نشان داده شده است.

توجه داشته باشید كه پیشروی از پائین به بالا صورت می گیرد. این روزهابر مصرف بی اكسید كربن به عنوان گاز محافظ روز بروز افزوده می شود.

به چگونگی تبدیل بی اكسید كربن به مونواكسید كربن و اكسیژن اتمی در جریان قوس توجه داشته باشید. البته مونواكسید كربن بلافاصله با اكسیژن تركیب شده تا در هاله خارجی گاز محافظ، بی اكسید كربن را مجدداً ایجاد نماید.

در حین جوشكاری MIG، ابتدا بر روی یك قطعه فلز مشابه با كار اصلی، كمی تمرین كنید.

بهترین كار برای شروع قوس در محل مناسب این است كه ابتدا در حالی كه ماسك بالاست و جریان قطع می باشد، نوك الكترود مصرف شدنی را در نقطه شروع كار قرار دهید. سپس ماسك را بآرامی پائین آورده و با فشار به دكمه وصل كننده جریان، عملیات جوشكاری را آغاز نمائید.

اگر قبل از اینكه نوك الكترود در وضعیت صحیح قرار گرفته و با آن تماس پیدا كنید، دكمه وصل جریان فشار داده شود، مقداری الكترود اضافی از نوك مشعل بیرون زده و آنقدر بیرون می آید كه به سطح كار تماس پیدا كند. در این صورت بلافاصله پس از ایجاد قوس، این الكترود اضافی آب شده وروی سطح كار می ریزد و علاوه بر از بین بردن جلوه جوش و محكمی آن، از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه نخواهد بود. در این جا نیز صدای مناسب جوش همانی است كه در جوشكاری عادی با قوس الكتریكی گفته شد.

البته باید توجه داشت كه یك جوش خوب در صورتی ایجاد خواهد شد كه اندازه سیم جوش، سرعت تغذیه آن و میزان جریان انتخاب شده با هم متناسب باشند.

اگر لازم است كه از یك سیم جوش واحد، جریان بیشتری عبور كند، سرعت تغذیه آن نیز باید بیشتر گردد.

در صورتیكه بخواهید از یك سیم جوش كلفت تر استفاده كنید یا باید جریان را زیاد كنید یا سرعت تغذیه را كاهش دهید و یا هر دو عمل را همزمان اجراء كنید.

این نسبت ها بسیار مهم بوده و تمام توصیه های كارخانجگات سازنده را باید مو به مو اجرا كرد.

برای مثال اگر از یك الكترود از جنس فولاد معمولی به قطر 06/0 اینچ استفاده می‌كنید، توصیه می شود كه از جریان DC با قطب معكوس استفاده كرده و شدت جریان را بر روی 130 آمپر تنظیم نمود. در این صورت بهتر است سرعت تغذیه سیم جوش را بر روی 26 اینچ در دقیقه تنظیم كرده و در هر ساعت 17 فوت مكعب از گاز آرگون را به منطقه مذاب هدایت نمود.

جوشكاری MIG با روش اتصال كوتاه

در حقیقت روش اتصال كوتاه یك طریقه بهبود یافته از جوشكاری MIG به روش قطره پاشی است. این جور ماشین های جوشكاری طوری طراحی شده اند كه جریان تولید شده برای تامین قوس، حالت یا پالسی دارند.

برای كنترل تواتر یا فركانس میزان چكه هائی كه از نوك الكترود به سطح كار سقوط می كنند، انقطاع جریان یا پالسها قابل تنظیم هستند.

جریانی كه از مدار می گذرد ثابت است. ولی در روش اتصال كوتاه، جریان جوشكاری جهت كنترل جوش و حوضچه مذاب آن برای یك مدت زمان مشخص قطع می شود. مشخصات این قوس نشان داده شده است.

برای تامین جریان كلی مدار از یك منبع با ولتاژ ثابت استفاده می كنند در حالیكه برای تامین جریان یا پالسی از یكسو كننده سیلیكانی بهره می گیرند. باید توجه داشت كه فركانس این جریان پالسی بین صفر تا حدود 2000 سیكل بر ثانیه تا یك جریان DC كامل قابل تنظیم است. نفوذ قوس را بدون اینكه با میزان ذوب شدن الكترود ارتباطی داشته باشد می توان كنترل نمود.

در این حالت با تنظیم شدت جریان و میزان استمرار آن می توان نفوذ جوش را كاهش یا افزایش داد.

جوشكاری TIG به روش اتصال كوتاه

برای اینكه تمیزی سطح كار و میزان نفوذ جوش، هر دو قابل كنترل باشند، می توان از یك مدار جوشكاری كه به جریان الكتریكی مجهز است استفاده نمود و از یك الكترود تنگستن نیز بهره گرفت.

با این مدار می توان جوشهای باریك و تمیزی ایجاد نمود كه ضمناً از نفوذ خوبی نیز برخوردار باشند.

برای اینكه كنترل مركز قوس را بهتر درك كنید باید بدانید كه مركز قوس یك پلاسما است. این تمركز پلاسما ناشی از عبور جریان می باشد. با تغییرات نسبت DCRP و DCSP در طول هر سیكل، نمونه های مختلفی از جریان را می توان بدست آورد.

DCSP یا DCRP را می توان بین صفر تا 100 درصد تغییر داد و به این ترتیب ماشین را می توان طوری تنظیم كرد كه 50% از جریان متناوب ایجاد شده با قطب مستقیم و 50% بقیه با قطب معكوس باشد. شكل هسته پلاسما به میزان گاز عبور كرده و نوع یا تركیبات آن بستگی دارد.

باید توجه داشت كه با افزایش شدت جریان، میزان فوران هسته پلاسما نیز زیاد می‌شود. باین ترتیب باید انتظار داشت كه با شكل دادن الكترود به یك صورت خاص و در نتیجه انقباض مركز پلاسما، بتوان در نحوه فوران آن اثر گذاشت (یك كاربرد این خاصیت، مشعل پلاسما است كه در فصول بعدی این كتاب تشریح خواهد شد). در این روش فاصله الكترود تا سطح كار، قطر هسته را نیز كنترل می كند. باین ترتیب و با تنظیم كلیه این متغیرها، نفوذ جوش و شكل گرده های جوش قابل كنترل می باشند. در این ماشین یك سیم جوش پركننده، به صورت خودكار به منطقه مذاب هدایت می‌شود.

تكنیك های جوشكاری TIG

در صورتیكه خواستار جوش های با كیفیت بالا هستید، باید اصول اساسی زیر را رعایت كنید.

در موقع شروع كار با جریان متناوب و فركانس بالا، مشعل را كاملاً در وضع افقی نگهداشته و بتدریج آنرا طوری بوضع قائم ببرید كه نوك الكترود تا سطح كار 8/1 اینچ فاصله داشته باشد. بالا بودن فركانس باعث می شود كه قوس الكتریكی این فاصله را پر كند. برای روشن كردن قوس با جریان مستقیم، نوك الكترود را با سطح كار تماس دهید.

در موقع شروع جوشكاری ابتدا مشعل را آنقدر در یك دایره كوچك حركت دهید تا یك حوضچه مذاب تشكیل شود. در این موقع بالای مشعل را به اندازه 15 درجه از امتداد حركت انحراف دهید. توجه داشته باشید كه بجز در امتداد درز جوش، مشعل نیاز به هیچ حركت اضافی ندارد.

از برخورد یا تماس قسمت های فلزی مشعلی كه با آب خنك می شود، با فلز مورد جوشكاری یا میز كار اكیداً خودداری كنید.

اگر این عمل اتفاق بیفتد مجرای عبور آب احتمالاً پاره شده و آب از آنجا نشت خواهد كرد.

در موقع استفاده از سیم جوش، از نوع تمیز و باندازه مناسب آن بهره گرفته و مشعل را در پشت حوضچه حركت دهید و سیم جوش را از قسمت جلوئی حوضچه وارد كنید.

پس از اینكه قدری از سیم جوش ذوب شد آنرا كمی به عقب كشیده ولی در عین حال در هاله گاز محافظ نگاهدارید و در این هنگام نوك مشعل را بطرف قسمت جلوئی حوضچه مذاب متوجه كنید.

فركانس تكرار این عمل، تعداد و اندازه موجهای ایجاد شده در عمل جوشكاری را معلوم می كند. در موقع جوشكاری به روش رویهم، حتی الامكان باید سعی كرد كه الكترود به لبه قطعه بالائی نزدیك باشد و مشعل طوری نگهداشته شود كه قطعه پائینی نیز قدری ذوب گردد. یادآوری می شود كه در این حالت هرگز نباید اجازه دهید كه مشعل در جلوی حوضچه مذاب حركت كند. طول قوس مناسب بین 8/1 تا 16/1 اینچ است.

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

با فرمت ورد

Leave a comment