دانلود پروژه رشته روانشناسی درباره رنگ سبز – قسمت اول

دانلود پایان نامه

رنگ سبز نشانه ای از طبیعت و فطرت نباتات است. جنگل ها، مراتع، چمنزارها و گیاهان در سراسر عالم از بدو پیدایش كائنات مفتخرند كه به رنگ سبز ملبس شده اند.

هر كدام از رنگ ها نه تنها تأثیر بسزایی در روان انسان دارد، بلكه معنا و مفهومی خاص برای خود دارند. به مناسبت فصل بهار و طبیعت سرسبز، رنگ سبز را جهت بررسی روانشناختی برگزیده ایم.

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

رنگ سبز از رنگ های فرعی است كه از تركیب دو رنگ زرد و آبی به وجود می آید.

در اسطوره های سلتیك مرد سبز، خدای باروری محسوب می شود. رنگ سبز متمایل به آبی مظهر انعطاف پذیری در هدف و خواسته است كه شامل این خصوصیات می باشد:

تمركز، شكیبایی، استقلال، انحصارطلبی، دفاع، ثبات قدمی و استقامت. جنبه های مؤثر عاطفی و روحی افرادی كه رنگ سبز را به عنوان رنگ مورد علاقه شان انتخاب می كنند، عبارت است از مقاومت و كله شقی و خود مثبت بینی.

انتخاب و علاقه به رنگ سبز دلالت بر «كشش هدف و خواسته» دارد و با اتكای به آن، فرد با وجود تمام مشكلات و موانع بر هدف خود پافشاری می كند. رنگ سبز مفرح و نشاط آور می باشد و برای كسانی كه زیاد كار می كنند رنگ های سبز ملایم مناسب است. رنگ سبز از نظر نمادی شباهت به درخت كاج داشته و حس چشائی رنگ سبز، طعم «گس» دارد، درك حسی آن سرسختی است و محتوی عاطفی آن غرور است (بنابراین زخم معده و سوء هاضمه معمولاً با نگرانی كه فرد در مورد موقعیت و مقام و عدم موفقیت شخصی دارد، توام می شود).

و اندام های مربوط به آن را ماهیچه های صاف بدن تشكیل می دهد. شخصی كه رنگ سبز را به عنوان اولین رنگ مورد علاقه اش انتخاب می كند مایل است كه عقاید خویش را به كرسی بنشاند و خود را به عنوان نماینده اصول اساسی و تغییرناپذیر معرفی نماید. در نتیجه برای خود مقام بلندی را قائل است و می خواهد كه خود را محور قرار داده و تلاش در ارشاد و رهبری دیگران دارد. قادر به تأثیرگذاردن در محیط پیرامون خویش است!

و نیازمند شناخته شدن و تثبیت و دارای عقاید و راه و رسم خاص خود است. اگر سری به بیمارستان ها بزنید، جراحان و پزشكان را در اتاق عمل جراحی می بینید كه از پوشاك و لوازم سبز استفاده می كنند تا بدین وسیله موجب آرامش نسبی بیمار مضطرب را فراهم سازند.

كسی كه رنگ سبز را دوست ندارد و طرد می كند، نشان دهنده اضطراب ناشی از تنشی است كه به دلیل عدم شناخت و درك صحیح او به وجود می آید.

از دست دادن قدرت، مقاومت و سرسختی، اضطرابی كه ناشی است از، از دست دادن مقام و موقعیت و كاهش قدرت دفاعی، تمامی این موارد با یكدیگر ادغام شده و شخص ناموفق را به این نتیجه می رساند كه موانع و مشكلات زندگیش را به گردن دیگران بیندازد و برخوردی سرزنش آمیز و انتقادی با دیگران داشته باشد.

رنگ سبز، رنگ طراوت بخش و در عین حال، آرام كننده است، رنگ سبز فشار خون را كاهش می دهد و خون و بافت ها را از میكروب پاك می سازد.

اثرات فیزیكی سودمند رنگ سبز بر بی خوابی، اختلالات عمیق احساسی، دردهای كمر، تحریك پذیری و فشار خون بالا و بواسیر، بیماری های آمیزشی، عصبانیت حاصل از بیماری های كبدی و كلسیم است. تأثیر رنگ سبز بر احساسات عبارتند از تسكین بی خوابی، حملات خشم را كاهش می دهد و فشار عصبی را آرام می سازد. خوب است بدانید هنگامی كه پل BLACK FRIAR لندن سبز رنگ شد، میزان خودكشی از بالای این پل ۳۴ درصد كاهش یافت. برای استفاده از خواص درمانی رنگ سبز می توانید از حوله و پوشاك سبز استفاده كنید، میوه ها و سبزیجات سبز رنگ بخورید، از ژله ها و كرم های سبزرنگ استفاده كنید، وسایل و لوازم اطراف خانه یا محیط كار و… را سبز انتخاب كنید و…

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

با فرمت ورد

Leave a comment