دانلود پروژه رشته تربیت بدنی در مورد آنفولانزای خوکی – قسمت دوم

دانلود پایان نامه

* آنفولانزای خوکی چه نشانه هایی دارد ؟

آنفولانزای خوکی مانند سایر انواع سرماخوردگی عمل می کند . بیماران دچار تب ولرز ، سردرد، سرماخوردگی، گلودرد، کوفتگی و درد مفصل می شوند. این بیماری گاهی با تهوع و اسهال همراه است.

* آیا انتقال ویروس آنفولانزای خوکی به سادگی انجام می شود؟

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

محققان هنوز اطلاعات کاملی را از نحوه انتقال ویروس آنفولانزای خوکی به دست نیاورده اند. سازمان بهداشت جهانی به تازگی برآورد خود مبنی به سهولت انتقال این ویروس میان انسان ها منتشر کرده است.اگر با کسی در تماس هستید که سرماخوردگی دارد، با او دست ندهید و روبوسی نکنید. ویروس آنفولانزا در اماکن عمومی وجود دارد و تماس با سطوحی مانند دستگیره اتوبوس و صفحه کلید کامپیوتر به راحتی شما را آلوده می کند. اگر دستان خود را به دستگیره در یا اتوبوس زده اید، آن را به دهان و بینی خود نزنید.

* آیا آنفولانزای خوکی قابل درمان است؟

بله، داروهایی که در سال های گذشته برای درمان انواع قوی آنفولانزا تولید شده اند، توانایی خوبی برای کمک به مبتلایان به آنفولانزای خوکی دارند. در حقیقت همه گیری جهانی بیماری هایی مانند آنفولانزای مرغی و سارس در سال های گذشته آمادگی مراجع درمانی را برای مقابله با همه گیری های جدید افزایش داده است.

* آیا واکسن سرماخوردگی که زمستان گذشته دریافت کردم، می را از ابتلا به آنفولانزای خوکی مصون می کند ؟

احتمالاً خیر. هر چند واکسن های سرماخوردگی بدن افراد را در برابر سویه ویروس آنفولانزا که شامل ویروس آنفولانزای خوکی نیز هست، مقاومت می کند ولی مسئولان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا می گویند آزمایش های اولیه آنها بیانگر عدم ایجاد مصونیت در دریافت کنندگان واکسن سرماخوردگی است.

* آیا آنفولانزای خوکی از راه مواد غذایی مانند گوشت خوک منتقل می شود؟

خیر. آنفولانزای خوکی از دهان و بینی منتقل می شود و یک بیماری مجاری تنفسی است.

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

لینک دانلود متن کامل

Leave a comment