دانلود پروژه رشته برق در مورد كاربردهای شبكه های حسگر یا سنسور – قسمت سوم

دانلود پایان نامه

كاربردهای تجاری برای موسسه فضائی ناسا

ترانسیور آر اف قابل برنامه كه یك نرم افزار پیشنهادی می باشد می تواند برای تحقیقات حمل ونقل هوائی موسسه ناسا مفید باشد ، موارد كاربرد آن عبارتند از وارد كردن اطلاعات فضائی و فعالیت های توزیع این ترانسیور هم چنین همكاریهای طراحی و مهندسی را در ارتباط با مدیریت اطلاعات بهبود می بخشد . با استفاده از تكنیك های اینترفیس هوائی كه قابل برنامه دادن هستند ، می توان حجم وسیعی از اطلاعات حسگر را بین سرورهای مركزی و سایر حسگرها مبادله نمود و بدین ترتیب انتقال اطلاعات بصورتی موثرتر انجام داد . پیش بینی می شود كه موسسه ناسا از :

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

  • آنالیز اطلاعات استفاده می كند و آنها را بصورتی در می آوردكه برای ناظران عملی برروی زمین قابل مشاهده باشد .
  • آزمیاش موتور راكت را انجام دهد.
  • آزمایش قاب كنترل از راه دور را انجام دهد
  • دستگاه ارتباطات زمینی را برای اطلاعات فضائی و توزیع اطلاعات فراهم كند.
  • كارهای مربوط به اداره سن سور و مراقبت از محیط را انجام دهد
  • شامل فعالیتهای فركانس رادیویی می باشد .
  • مشتمل بر كاربردهای اطلاع از شرایط محیط می گردد و
  • كابردهای اطلاع از محل و موقعیت است و
  • تشخیص و شناسایی امور بیومتریك است و

10-همكاری در اطلاع رسانی و توزیع اطلاعات و

11-تهیه وسایل بی سیم برای به كارانداختن دستگاههای رباتیك برای امور سمعی و بصری می باشد جهت رسانه های گروهی و یا وسایل ارتباط جمعی

پلیس ایالتی آمریكا

در حالیكه بسیاری از كشورهای اروپایی نیز درحال برقرار كردن سیستم های تعیین هویت الكترونیك به عنوان پایگاهی برای كاشتن چیپ آی دی برای آینده هستند ، بی مناسبت نیست كه موسسه آ. دی . اس بخاطر تكنولوژی كاشت برنده جایزه اعتباری توسط شركت و رداكونومیك فوروم گردد . شركت مذكور (WEF) از جمله شركتهای ثروتمند و معتبر جهانی می باشد و یكی از معروفترین اعضای آن بیل كیتس صاحب میكروسافت می باشد كه به سراسر جهان مسافرت می نماید و میلیونها دلار هزینه می كند تا فعالیتهای تزریقی را در كشورهای جهان سوم امكان پذیر سازد . گاشت میكروچیپ آی دی مادر تمامی تزریقات می باشد . میكروسافت جدیداً اختراعی را به ثبت رساند .

است كه راهی را ارائه می دهد كه طبق آن می توان موقع دبیر خدمات انسانی و بهداشتی بود، از شركت آی دی اس دعوت نمود كه كاشت میكرو چیپ زیر پوستی را انجام دهد كه بخشی از سیستم مراقبت بهداشتی در ایالات متحده می باشد در حالیكه نیازی به مطالعات كنترل طبی در مورد نتایج بهداشتی در كاشت میكروچیپ وجود نداشت ، اف دی آ كه وسایل كاشیت سیلیكونی برای سینه را در اختیار ما گذاشته بود عرضه بعضی از چیپ های آی دی اس را به بازار تأیید و تصویب نمود .

تامی تامپ سون هم اكنون به هیئت مدیره آی دی اس پیوسته است او طی مصاحبه ای با سی بی اس اظهار داشت كه چیپ های آ دی داخل شده به بدنهای ما می تواند كام بلندی باشد جهت به دست آوردن اطلاعات طبی الكترونیك از تمامی مردم آمریكا علاوه بر این آی دی اس اسكنرهای گرانقیمتی را كه برای خواندن چیپ های زیر پوستی لازم است در اختیار گروههای پزشكی قرار می دهد اداره بهداشت و خدمات عمومی امكانات لازم را برای تهیه كنندگان وسایل طبی فراهم یم نماید كه آنها بتوانند اطلاعات بهداشتی الكترونی را برای مردم آمریكا ظرف یك دهه فراهم نمایند

ای دی اس و شركتهای وابسته به آن مثل شركت وری چیپ چندین نوع از چیپ های قابل كاشت در زیر پوست را تهیه نموده اند یك نوع آن وری چیپ است كه توسط اف دی آ تأیید شده است كه می تواند شماره آی دی فردی كه چیپ در بدن او كار گذاشته است را هنگام اسكن شدن توسط دستگاه چیپ خوان نشان دهد نوع دیگر آن دستگاه روی پی می باشد كه اطلاعات مالی را در خود جای داده است و همانند یك كاردبدهی اسكن می شود مردم اروپا هم اكنون در حال كارگذاشتن و یا كاشتن چیپ های وری پی در بدن خود هستند تا بتوانند بدین وسیله به رستورانها و كلوپ های مشابه براحتی وارد شوند .

تاكنون این انواع چیپها خیلی كارآمد نشدند یعنی آنها نمی توانند اطلاعات را بصورت مداوم بازتاب نمایند علائم آنها باید توسط یك خواننده بیدار شود و یا برانگیخته گردد این چیتها و اسكنرهای آنها علائم فركانس رادیوئی چند كیلوهرتز را ازطریق پوست به جلو وعقب ارسال می كنند گفته می شود كه اولین گام برای اینكه عموم مردم این چیپ های آی دی را قبول كنند این است كه به مردم ثابت شود كه كاشت چیپ برای سلامت آنها مفید است ، گام بعدی این است كه این كار به صورت تجاری و راحت عملی شود . گام سوم این است كه دیگر به چه چیزی نیاز است شركت وری چیپ اخیراً‌اعلام نموده است كه در حال حاضر 68 مركز پزشكی در ایالات متحده وجود دارد كه شامل 65 بیمارستان می باشد . كه در حال حاضر 68 مركز پزشكی در ایالات متحده وجود دارد كه شامل 65 بیمارستان می باشد كه همگی موافقت كردندكه سیتسم واری مدكاشت را برای تشخیص بیمار و هویت افراد انجام دهند.

این امر شامل چیپ های آی دی قابل كشت می گردد كه مشخصات بهداشتی بیماران را متصل می نماید به مجموعه اطلاعات ملی الكترونیك برادر بزرگتر ، در نیوچرسی ، مركز پزشكی دانشگاه وبیمارستان ترینیتاز در حال كاشت چیپ در بدن بیماران در اتاقهای اضطراری بیمارستان هستند این دستگاههای باهوش آسیب پذیرترین افراد را زیر نظر دارند مثل افراد مجروح و بمار كه نیازمند مراقبت هستند و یا افراد عقب افتاده فكری و بی خانمان كه نمی توانند از خودشان دفاع كنند

وقتیكه چیپ های آی دی قابل تزریق وارد بازار شود مركز ایمنی جامعه به سازمانهای مختلف برای راه اندازی یك شبكه ملی كه دارای حسگرهای بی سیم می باشد پول خواهد داد تا بتوانند چیپ های كارگذاشته شده در بدن انسان را بخوانند این شبكه از حسگرها اطلاعات مربوط به افراد را به تیم های متخصص مراقبت ازمردم انتقال می دهند هر ساكت كه در دیوار وجود داشته باشد می تواند برای خواندن چیپ های كارگذاشته شده در بدن به سادگی مورد استفاده قرار گیرد.

به قول پروفسور در دانشگاه كان زایس این دستگاهها سرانجام نوع جدید از بردگی را برای انسان ازلحاظ كنترل موقعیت به وجود می آورد و همان تهدیدی را برای آزدای فردی ایجاد می نماید كه قبلاً بشر شاهد آن بوده است .

اینكه چیپ های كار گذاشته شده در بدن انسانها از لحاظ هویت دزدی حمایت نمی كند تردیدی نیست در این ارتباط یك محقق برروی اینترنت نشان داد كه چگونه می شود شماره یك وری چیپ كه در بازوی یك شخص كاشته شده است رادی كه نمود وسپس چیپ دیگری را با همان شماره برنامه دهی نمود . چیپ های زیر پوست آی دی پاسیو می تواند خبر خوبی در این ارتباط باشد البته در مقایسه با چیپ های كاشتنی اكتیو كه آنهم ساخت آی دی اس است دستگاه كاشتنی دیگری وجوددارد به نام دیجیتال آن جل كه یك وسیله مخابراتی است كه می تواند بطور دائم اطلاعات را بصورت بی سیم به ایستگاههای زمینی و یا سیستمهای ماهواره ای مخابره نماید . این دستگاه مخصوصاً ساخته شده است برای ردیابی افراد .و كارش مانند فرستنده های رادیوایی است كه بر پای زندانیان قفل می شد ولی به اندازه كافی كوچك است كه بتوان آن را در گوشت انسان ، كاشت وسیله فوق یك ریسپور جی پی است و یك ترانسیور بی سیم دارد در دسامبر 2004 ای دی اس قرار دادی را در این ارتباط با كمپانی ارتباطات ماهواره ای به امضارساند یك چنین تكنولوژی روز تمامی شهروندان را به یك رادیوی سیار تبدیل می كند كه توسط ماهواره قابل ردیابی هستند دیجیتال آن جل می تواند كنترل كلی داشته باشد بر افراد آ دی اس همچنین یك چیپ كاشتنی زیست حرارتی ساخته است كه می تواند حرارت بدن شخص را بخواند و آنرا به دستگاههایی مونیتور منتقل نماید چیپ های دیگری وجود دارد كه برای اندازه گیری فشا رخون و تعیین بیماری و میزان هورمون بدن استفاده می شود این چیپ های زیستی قادر هستند اطلاعات را به ماهواره و پایگاههای زمینی مخابره نمایند یك چیپ زیستی پزشكی جدید به شماره 999 وجود دارد كه دارای یك میكروپروسسور پنیتوم كه فقط 2 میلی متر مربع مساحت دارد سنسور كامپیوتری در بدن بیماران دیابت توسط دكترها كه لندن مشغول به آزمایش هستند كارگذاشته شده است . پیام های متن از سنسورهای چیپ از طریق گوشت بدن به یك سلفون متصل به بیمار حركت می كند و از آنجا به ایستگاههای مونیتور حركت می كند .

در سال 2000 مدیر آی دی اس اظهار داشت كه دیجیتال انگل می رود تا انفجاری در بازار وسایل بی سیم به وجود بیاورد او اضافه نمود كه ما برای اولین بار نشان خواهیم داد كه سیستمهای ارتباطات بی سیم و دستگاههای سن سور زیستی می توانند اطلاعات عملكرد بدن را اندازه گیری و انتقال دهند و می تواننند با موفقیت به یكدیگر متصل شوند البته از طریق تكنولوژی جی پی اس و اینترنت ، مهمتر اینكه این چیپ ها می توانند توسط دستگاههای مونیتوری از راه دور فعال شوند و میتوان از طریق بی سیم به آنها پیام كتبی ارسال نمود . و اطلاعاتی را اضافه كنند كه شخص حامل چیپ از آن بی خبر است .

مهندسین دانشگاه ویرجینیا شبكه وسیعی از سنسورهای مینیاتور را می سازند .

جان استان كوویچ دانشمند كامپیوتر در دانشگاه ویرجیینا آینده محاسبات را پیش بینی نموده است او در حال حاضر تلاش می كند شبكه هایی را بسازد كه بر اساس سنسورهای بی سیم خیلی نازك قرار دارد .

كه هر كدام حافظه و برق خود را دارا باشند این حس گرها می توانند در یك میدان جنگ پراكنده شوند و اطلاعاتی در مورد حركات دشمن ارائه دهند ویا اینكه می توانند در یك تخت بیمارستان جای گرفته و یا به فردی متصل شوند و وضعیت جسمی شخص را زیر نظر بگیرند .

پن تاگون متمركز است برروی یك پروتوتاپ ند 200 برای سیستم مراقبت نظامی كه استاد كویچ و همكارانش برای تحقیقات پیش رفته دفاعی آنرا ساخته اند یك چنین سیستمی می تواند در برگیرنده ، دهها هزار حسگرهایی باشد كه به صورت یك شبكه در می آیند كه میتوانند گزارشات مفصلی در مورد وضعیت جبهه بدهند.

استانكویچ می گوید مشكل یافتن راه هائی است كه بتوان حجم زیادی از اطلاعات را به داخل وسایل ساده جای داد وو. حسگرهای دارای چیپ های نیرومند تر ، برق وهزینه بیشتری هم نیاز دارند بر اساس حسگرهای بی سیم با حدود 4 كیلورم اطلاعات ، سیستم مراقبتی می تواند عملیات هوشمندانه ای در میدان جنگ انجام دهد همكاران و دانشجویان استانكوئیچ تكنیك های مدیریتی نیرومندی را برای افزایش دوام سیستم از هفت روز به شش ماه ایجاد كرده اند .گ

شبكه های حسگر بی سیم هم چنین می توانند برای استفاده های پزشكی و كلینیكی و پرستاری مفید باشد استانكوئیچ با دانشمندان دانشگاه مشغول همكاری برای منطبق كردن شبكه مراقبتی با تحقیقات زیست محیطی می باشد یك چنین سیستمی می تواند دانشمندان را قادر سازد كه اقدامات مهمی را از یك فاصله دور دست انجام دهند .

استانگوئیچ مركز شبكه های حسگر بی سیم را بنیان نهاده است و یكی از وسیع ترین گروه های تحقیقاتی را بسیج نموده است تا این شبكه ها را هر چه بیشتر توسعه دهند .

استانكوئیچ درجه پی اچ دی ph.d خود را از دانشگاه براون در سال 1979 دریافت نموده است وبه عنوان پرفسور بی پی آمریكائی به دانشگاه ویرجیننیا پیوسته است و مدیریت اداره علوم كامپیوتری را در ژانویه 1997 بعهده گرفته است مقامی كه او تا سال 2004 داشته است او عضوی از آی ای اس ای آی اس ام می باشد و نیز بعنوان خزانه دار در قمست هیئت مدیره انجمن تحقیقات كامپیوتری فعالیت دارد .

او جایزه آی ای ای اس را به خاطر خدمات فنی برجسته ای كه انجام داده بود از دانشگاه ماساچوت دریافت كرده است .او سرد بیرنشدید سیستم های حقیقی و نیز سردبیر نشریه ترانس اكشن آی اس ای اس می باشد

مقاله های جالب خواص اشیاء كوچك

در حال حاضر میكروپروسسور بزرگ فكرهای كوچك تری می كند : چیپ های نازك و كوچك كه با هم بصورت شبكه درآمده و در سراسر كره زمین پراكنده شده اند .

دیوید تنن هاوس رئیس اداره پروژه های تحقیقات پیشرفته دفاع از ارتش پن تاگون سالهای 1099 را صرف تهیه هزینه برای صدها برنامه نظامی كرده است یك پیشنهاد كه او مورد بررسی قرار داده پیشنهادی است به نام گرد وغبار سودمند و یا حسگرهای بی سیم كوچك كه به اندازه كافی با هوش هستند كه بتوانند خود را بصورت شبكه های مستقل سازمان دهی نمایند . سن سورها را می توان از یك هلیكوپتر عبوری به پایین پرتاب نمود و حسگرهای مذكور می توانند حركات دشمن را زیر نظر بگیرند و یا اینكه یك انبار گاز خردل را كه پنهان نموده اند شناسایی كند . تین حوس علاقه مند شدكه چند صد هزار دلار برای آن اختصاص دهد و سپس او مشغول بررسی یك پیشنهاد عجیب دیگری نمود . او در سال 1999 مركز تحقیقات دفاعی (Darpa) را ترك نمود تا مركز تحقیقاتی اینتل را تأسیس كند و اقدام به تهیه ، نیمه هادی ها بنماید و چون او سرگرم تكنولوژی های دیگری بود توجه زیادی به گردو غبار مفید نكرد . به نظرش گردو غبار مذكور می توانست برای افرادپن تاكون فقط یك بازیچه باشد واو فكر می كرد كه چنین چیزی هیچ ارتباطی به شغل او در شركت اینتل ندارد شبكه ای از حسگرهای ریز كه هر كدام فقط چند دلار ارزش داشت برای او اهمیتی نداشتند .

درآگوست سال 2000 تنن هوس به بركلن دعوت شد تا یك ذره ای كه توسط یك دانشجو طراحی شده بود مورد بررسی قرار دهد ذره مورد بحث دارای یك مجموعه حسگر بود همراه با آنتن رادیو كه امكان می داد با سایر ذرات ارتباط برقرار شود . در حالیكه او مشغول بررسی مدار ذره ، فوق بود ناگهان چیزی نظر او را جلب نمود او پیش خود گفت اگر ذرات بتوانند به اندازه كافی كوچك باشند كه در كلاهك یك بطری قرا رگیرند می تواننند بدون مانع به هر جایی بروند و این فكر تنن حوس باعث شد كه شركت اقدام به تهیه پروسسور ها بكند . شركت اینتل می توانست بازار خوبی برای حسگر پرحجم باشد همان طور كه توانسته است چیپ قدرتمندی را برای پنتیوم ها فراهم نماید . در این زمان تنن حوس میلیون ها دلار برای تحقیقات روی حسگر اختصاص داد او امكاناتی در بركلی فراهم نمود و به محققین خود گفت كه فكر خود را برای ایجاد اشكال جدید و نیز كاربردهای حسگر ، در مقایسه با میلیاردها حسگری كه ساخته است ناچیز می باشد ، منظور چیپ بی سیم و یا حافظه فلش آن می باشد كل بودجه آزمایشگاه بركلی حدود 5 میلیون دلار می باشد ولی در اینجا اینتل همانند یك سرمایه گذار انجل عمل نموده است و بطوریكه دارای 15 میلیارد دلار دربانك می باشد و اكنون شركت اینتل بدنبال چیزی است كه نه تنها متفاوت باشد بلكه قابل تغییر هم باشد .

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

با فرمت ورد

Leave a comment