دانلود پروژه رشته برق با موضوع كاربرد فیوزهای الكترونیك – قسمت اول

دانلود پایان نامه

فیوز الكترونیك
هماهنگی و حفاظت را ارتقاء می بخشد.
بسیاری از مصارف برقی مستلزم كاربرهای قدرت صنعتی و تجاری هستند تا حفاظت در نقاط اصلی ورودی سرویس فراهم شود بنابراین سیستم توزیع تاسیسات از خطاهای سیستم توزیع كارخانه جدا می شود.
این حفاظت نه تنها برای به حداقل رسیدن خرابی در سیستم توزیع تاسیسات و تجهیزات در زمان بروز خطاهای شدید در كارخانه بلكه برای تقویت استفاده می شود تا از بروز چنین خرابیهایی از سرویس تاثیرگذار بر كاربرهای نیرو در سیستم تاسیسات جلوگیری كند.

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید
چندین سال، دنده سویچ فلزی چند لا- روكش دار به عنوان استانداردی برای مصارف ورودی سرویس با قطع كننده های جریان مدار فراهم شده تا حفاظت سرویس در ورودی را انجام دهد. در سالهای اخیر فیوزهای سویچ- دنده ای در ورودی سرویس نصب می شود كه در لایه فلزی قرار دارند و حفاظت را فراهم می‌كنند. البته به این خاطر این نوع فیوزها ترجیح داده شده اند زیرا حفاظت می تواند با صرفه‌جویی بسیار چشمگیری در هزینه های نصب پدید آید. همین طور صرفه‌جویی هزینه عملیاتها و هزینه های نگهداری وقتی بارها درونی كارخانه زیاد می شود، طراحان سیستم می بایست بین (1) استفاده از فیوزهای برقی ورودی كه گاهی اوقات كاملاً هماهنگ با فیوزهای تامین كننده بزرگتر بار مورد نیاز نیستند یا با اتكاء تاسیسات سرویس دهی یا (2) مشخصات قطع كننده های جریان و ملحقات مربوط به آنها، انتخاب كنند.
در اولین گزینه، نشانه مهندسی وجود ندارد ودومین گران قیمت است.
قطع كننده های تامین كننده نیرو در ایستگاه فرعی سیستم توزیع نور و قدرت شهر كانزاس دارای تقویت كننده های جریان بالا با مجموعه خصوصیات معكوس زیاد است تا amp320 ground trip و حداقل 640 فاز trip (قطع شدن خودكار) فراهم شود. تقویت كننده های جریان زیاد زمینی پس از اولین قطع خودكار همزمان، بلوكه (مسدود) می شوند و تقویت كننده های جریان زیاد فاز عملیات قطع كننده اضافی در صورت نیاز فراهم می آورند. در گذشته به منظور رسیدن به هماهنگی، مشتریان KCP&L به استفاده از فیوزهای E amp200 محدود بودند. برای نصب كردن به فیوزبندی بالای amp200 نیاز داشتند مشتریان مجبور به استفاده از قطع كننده های مدار بودند.
مدار ویژگیهای زمان- جریان (TCC) برای قطع كننده های تامین كننده ایستگاه فرعی توزیع و نمودارهای TCC برای مشتریان و فیوزهای تامین كننده بار در شكل 1 نشان داده شده است. هماهنگی بین قطع كننده جریان KCP&L و ورودی سرویس (مشتری Customer) بدست آمده است. با این وجود، بخش داخلی فیوز ورودی- سرویس با حداقل TCC فلزدار و فیوز بدون بار amp125 در مدار TCC فقدان هماهنگی را در جریانهای اشتباه (خراب) بالای amp3600 نشان می دهد.
به این علت كه بسیاری از مشتریان صنعتی و تجاری بزرگ KCP&L اكنون مراكز بار KV-15 را با چندین ترانسفورمر دارند بنابراین به فیوزهای تامین كننده بار amp125 یا بزرگتر نیاز دارند. بدیهی است كه فیوزهای قدرتی در ورودی سرویس amp200 تامین كننده هماهنگی كلی در سیستم توزیع اولیه نیست.
راه حل بهتر
به منظور فراهم كردن راه حل برای نوعی از هماهنگی و پدید نیامدن مشكلات بوسیله KCP&L و دیگر تاسیسات امروزی، S&C برق (الكتریك)، فیوز الكترونیكی جدیدی توسعه داده است كه Fault Fiter نامیده می شود. این فیوز جدید فراهم كننده الكترونیك منحصر بفردی است كه مشتق از TCC های معكوس است و اجازه می‌دهد محورهای برتر هماهنگی با تقویت كننده های جریان زیاد منبع و فیوزهای تامین كننده بار در كارخانه پدید آیند. میزان amp400 متداوم و amp rms000/40 متقارن در 16/4، 8/13 و kv25 قطع شوند، بنابراین زمان قطع مناسبی سریعتر از قطع كننده جریان تقویت شده فراهم می كند.
حفاظت بسیار و هماهنگی بدست آمده بوسیله Fault Fiter در شكل 2 نشان داده شده است. ابزارهای TCC هماهنگی نزدیكتری با قطع كننده های جریان قطع amp640 ایستگاه توزیع فرعی KCP&L دارند. همچنین هماهنگی بیشتری با فیوزهای تامین كننده بار مشتری TCC به بزرگی amp200 و در سراسر amp000/10 كل دسته جریانهای نادرست دارند. علاوه بر اینها، ابزار جریان متداوم amp-600 و قطع amp000/40 با بارهای در ارتباط با تامین كننده كناری بار چندگانه منطبق شده‌اند.
اصلی ترین عملكرد فراهم شده بوسیله فیوز الكترونیك Fault Fiter در كاربردهای حفاظت ورودی- سرویس، وضوح سریع و محدود كردن خطاهای سویچ- دنده است و back-up را برای فیوزهای تامین بار درون كارخانه فراهم می كند. در نتیجه سرویس دهی همانند تقویتی است كه سیستم تاسیسات را از خرابیها در سیستم كاربر جدا می كند. علاوه بر این، این ابزار، این اطمینان را به وجود می آورد خطاهایی كه در كارخانه پیرامون بارجانبی دنده‌سویچی هستند با فیوز تامین‌كننده بدون نیاز به Fault F و بنابراین بدون وارد كردن خرابی به بارهای دیگر كارخانه مشخص می شود.
فیوزهای الكترونیك
دسته:
امروزه بزرگ ترین دسته فیوزهای الكترونیك با فناوری بسیار نوین را ارائه داده‌ایم. اینها شامل ابزارهای ضریب دمای مثبت جدید (PTC) هستند. PTCها یا به عبارتی كه معمولاً «فیوزهای قابل تنظیم مجدد» نامیده می شود. آینده را در حفاظت از مدارهای جریان شكل می دهند. فناوری جدید هم دسته ای از فیوزهای سطحی را كه در كوچكترین بسته بندی با سایز تراشه 402 هستند، بالا برده است. دسته های جدید دیگر شامل بلوك Nano & SMD، فیوز بالا است الكترونیك (EBF)، فیوز میكرو 7 زنگ طراحی جدید نشان دهنده فیوز و فیوز Smtelecom Nano است.
كاربردها:
فیوزهای الكترونیك در بسته های متفاوت، متناسب با هر سطح یا سیستم های هادی محوری/ شعاعی پدید آمده اند. هر دو نوع معمولاً روی بردهای مداری چاپ شده نصب می شود. دسته فیوز الكترونیك می تواند در مصارف كلی تا درگاههای حفاظتی USB، اسپیكرهای laud، سیستم های الكترونیك پزشكی، درگاههای ماوس، ابزارهای پرتابل، تجهیزات EF TOPS سیستم های امنیتی، ابزار تست كردن، تعدیل كننده‌های حفاظت، تجهیزات شبكه، سیستم های تلفن، درایور دیسك، صفحه كلید باتری و غیره استفاده شود.
فیوز كوچك نتایج جلوگیری از اضافه ولتاژ حفاظت سیلیكون TVS
Rail Clamp Device ابعاد جعبه تراشه نصب سطحی
– انتخاب جعبه كوچكتر -تراشه به صورت جعبه است – آرایش های 2و3و4و5 كانالها
– آرایش های 2و6و18 كاناله – آرایش 1و4و16 كاناله
– اندازه قطعه یك كاناله 0402 است – در بسته های كوچك SOT-23 و TSSOP و MSOP وجود دارد.
– دیود بهمنی TVS داخلی اختیاری برای حفاظت قدرت خط آهنی – اثرات آن برای نواحی خیلی كوچك – عملكرد و اثر در وسایل استاندارد صنعت
– خانواده SP72X در آرایش‌های 4و6و14 كاناله گسترده شده اند.
نصب سطحی جلوگیری كننده از پالس پشتیبان ESD (سریهای PGB)
ماكزیمم V(DC)24 ولتاژ عمل
KV15 @ A 45 پیك جریان
MHZ1 0.05PF@ ظرفیت
<1/0nA @ 5VDC
VDC 5 @ حداقل 10Mohm مقاومت حالت خاموش
@ 8KV نوعاً V150 جهش

دارای اضافه جهش آرایش های دیود/ SCR
زنر/ تریستور SGT-TVS SP 720, SP 721, SP 723, SP 724
كم- نرخ انرژی بالا-
زمان پاسخ نانو ثانیه- جهش خیلی پایین-
ریسیت اتوماتیك- خط محافظت 14/6/4-
دیلم (Crowbar) فعال-
نسبت سطحی وریستور

MLN AUML MHS MLE ML CH تركیب
X X X X X X Leadless
X X X نرخ اضافه جهش
X X X پیك بالای اضافه جریان
X سریهای اتوماتیكی
X ناحیه 4 خط

فیوز كوچك نتایج جلوگیری از اضافه ولتاژ
محوری/ صنعتی/ MOV’S
ابر MOV
LA
برای عملكرد مداوم در خصوص AC طراحی شده نرخ پیك بالای اضافه جریان
قابلیت جذب انرژی بالا قابلیت جذب انرژی بالا
7و10و14 میلی متری 7و10و14 میلی متر
ZA CIII
برای محافظت از ولتاژ مدارها و سیستمهای كوچك و متوسط طراحی شده است نرخ طول عمر پالس بالا
قابلیت جذب انرژی بالا
5و7و10و14و20 میلی متری 14و20 میلی متری

وریستور TMOV
ابر MOV به وسیله المنت گرمایی توكار برای تداوم حالتهای غیرعادی اضافه ولتاژ
نرخ پیك بالای اضافه جریان
قابلیت جذب انرژی بالا
14و 20 میلی متری
HA/HB34/DA/D13
پهنای عملكرد ولتاژ آن گسترده است
قابلیت جذب انرژی بالا
قابلیت پیك جریان بالا
برای محفاظت بیشتر و برای كنترل موتور و منابع تغذیه طراحی و آماده شده است.
MA BA/BB
قابلیت پهنای عملكرد ولتاژ آن گسترده است پهنای عملكرد ولتاژ آن گسترده است
حفاظت تركیب و خطوط دیتا/ سیگنال از انرژی گذرا درایی كه سیم محوری كوچك احتیاج دارد. قابلیت جذب انرژی آن بالا است.
برای كنترل موتور و منافع تغذیه طراحی شده است
RA CA/NA
پهنای عملكرد ولتاژ آن گسترده است پهنای عملكرد ولتاژ آن گسترده است.
جذب انرژی بالا
قابلیت انرژی بالا
برای كاربردهای كه به یك تماس الكتریكی یا روش های بسته بندی استفاده می شود احتیاج دارند PA –
پهنای عملكرد ولتاژ آن گسترده است.
برای كاربردهای كه موضوع آن در ارتباط با ارتعاش است ایده آل می باشد.
برای سوراخ كردن برد مدار سری و كاربردهای بهرانی ارتعاش، پایداری مكانیكی را افزایش می دهد.
فیوزهای قابل برجا سازی PTC رنج توسعه یافته- قطعات قابل برجاسازی
مناسب برای ولتاژ پایین تجهیزات USB PTC
SWE-FUSB
ماكزیمم V16: ولتاژ dc
A5 تا A 3/1: نرخ (تغییر) لغزش جریان
A 5/2 تا mA 750: نگهداری جریان از
قرقره (حلقه)/ كیفی: جعبه اختیاری
A 40: جریان ماكزیمم
مناسب برای گستره زیادی از ولتاژ برای تجهیزات الكترونیكی SWE-FRG
ماكزیمم V16: ولتاژ dc
A 5 تا A 3/1: نرخ تغییر (لغزش جریان)
A 14 تا A 3: نگهداری جریان از
حلقه (قرقره)/ كیفی: جعبه اختیاری
A 100: جریان ماكزیمم
مناسب برای ارتباطات مخابراتی و انتقال دیتا SWE-FRH
ماكزیمم V60: ولتاژ dc
V 600 تا V 250: ماكزیمم ولتاژ ورودی DC
mA 180 تا mA 80: نگهداری جریان از
حلقه (قرقره)/ كیفی: جعبه اختیاری
A 100: جریان ماكزیمم
مناسب برای شارژ كردن بسته های باتری و سلول لیتیوم و بسته های باتری SWE-FSR
V mux 30 تا V15: ولتاژ dc
A 7/6 تا A 7/2: نرخ تغییر (لغزش) جریان

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

با فرمت ورد

Leave a comment