دانلود پروژه رشته تربیت بدنی در مورد بیماری ام اس – قسمت اول

دانلود پایان نامه

یكی از بیماریهای قرن حاضر كه متاسفانه اكثرا جوانها خصوصا دختران و زنان جوان به این بیماری مبتلا می شوند بیماری ( MS )‌ می باشد كه هنوز از نظر پزشكان متخصص دنیا علت آن مشخص نیست و متاسفانه نظریات گوناگونی را عنوان می كنند كه پایه و اساس علمی درستی ندارد.
این بیماری را اتوایمیون یا ویروسی می نامند و دلیل قانع كننده ای هم برای آن ندارند و جالبتر اینكه ویروسی بودن این بیماری را یكی از دلائل می دانند در حالیكه هنوز برای خودشان هم اثبات نشده است ولی اینترفرون درمانی را شروع می كنند و هزینه گزافی را به بیمار درمانده تحمیل می كنند.
توجه : در مسائل علمی نظریه زمانی ارزش پیدا می كند كه اثبات شده باشد در غیر اینصورت ارزش علمی نخواهد داشت.
سوال اینجاست كه این اصل هنوز اثبات نشده چگونه بخود اجازه درمان با ضد ویروس را می دهند؟‌

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید
در حالیكه بنده حقیر سالها روی این بیماری (‌ MS )‌ كار كرده و علت و درمان آن را كشف كرده ام چون پزشك نیستم و هر جا علت بیماریها را مطرح می كنم اولین سوالی كه از من می پرسند این است كه تخصص شما چیست؟‌
بنده هم كه دروغ نمی توانم بگویم حقیقت را عنوان می كنم و میگویم بنده سرمتخصص موتورهای جت فوق مدرن هواپیمای شكاری هستم!‌
با شنیدن این مساله برای پزشكان محترم خیلی گران تمام می شود و در جواب می گویند موتور چه ربطی به پزشكی دارد؟‌
ولی بنده سوالی كه از این عزیزان دارم این است كه چه كار به تخصص من دارید؟‌ به حرفی كه می زنم توجه كنید! اگر علمی نیست براحتی رد كنید.
دیگر عصبی شدن و از دست دادن تعادل چه معنی و مفهومی دارد. مگر علم پزشكی علم آزمایش و تجربه نیست؟ از عزیزان تقاضا می كنم كه كمی منطقی باشند. سوال دیگری كه مطرح می شود این است كه چرا علم پزشكی، خود را محدود به دارو كرده و درمان كلیه بیماریها را در تجویز دارو می دانند و بس.
حال اگر روزی دارو در دسترس پزشك نباشد, پزشك محترم چه باید بكند و تكلیف بیمار چیست؟‌ با این همه تجهیزات و بالا بودن فن و تكنیك آزمایشگاهی، چرا دنبال علت بیماریها نیستند؟
آیا برای بیماری ( MS )‌ علم پزشكی راه پیشگیری هم دارد یا خیر؟
اگر هست پس چرا ارائه نمی كنند تا این همه جوانها از این بیماری نجات پیدا كنند و اما بنده حقیر علتی كه برای این بیماری كشف كرده ام از این قرار است:
۱ـ عصبی شدن و حساس بودن و زودرنج شدن و پیله كردن افراد:‌
۲ـ استفاده از غذاهای سردی بخش (اسیدی مانند لبنیات و ترشیجات) بطور مداوم در افرادی كه از نظر ژنتیكی دارای طبع سردی هستند.
۳- یبوست مزاج.

MS چیست؟‌

ام اس یعنی:‌ Multiple Sclerosis

این بیماری مختص اعصاب مركزی بوده ( مغز و نخاع ) و ایجاد لكه های سفید یا پلاكهای متعددی در مغز می كند.

پلاكها گویای سفت شدگی غلافهای سلولهای (میلین ها) عصبی مغز می باشند, كه این سفت یا سخت شدگی جلوگیری از انتشار جریان الكترو شیمیایی رشته های عصبی و اختلال در حركات می شود.

در نتیجه فرمانی كه از مغز صادر می شود براحتی به اعضاء و ماهیچه ها نمی رسد و كار براحتی انجام نمی شود. مغز فرمانده, كل بدن بوده و در جایگاه رفیعی قرار دارد. شخص باید دقیقا این اندام مهم و حیاتی را بشناسد و حداكثر مراقبت را از این اندام مهم بنماید.

زیرا هر عضوی از بدن كار خاصی را انجام می دهد و تغذیه خاصی را نیز دارد.

مساله مهم و حیاتی این كه كلیه اندامهای انسان تحت نظارت و كنترل این عضو مهم یعنی مغز می باشد و كوچكترین عصبیت ها و نگرانی های بی مورد در این عضو اثر مخربی داشته و كار كرد این اندام را مختل خواهد كرد.

درآینده د رمورد حساسیت ها,‌ عصبیت ها و نگرانی ها صحبت كرده و علت آن را بیان خواهم كرد. شما عزیزان با رعایت نكات بیان شده, از حساسیت و عصبی شدن و نگران بودن بلطف پروردگار ایمن خواهید شد. تا این عضو حاكم بر جهان تن و بدن سالم بماند و در واقع با این روش از بسیاری از بیماری ها پیشگیری می شود.

امروزه بر همگان روشن و مسجل است كه پیشگیری مهمتر از درمان بوده و هزینه ای در بر ندارد و اما عدم رعایت مسائل گفته شده انواع بیماریهای جسمی خصوصا بیماری های اعصاب و روان را ایجاد خواهد نمود از جمله بیماری قرن حاضر یعنی بیماری ( MS ) كه از نظر علم پزشكی روز (‌مدرن‌)‌ ناشناختـــــــه باقی مانده و تاكنون درمانی بر آن نیافته اند. در واقع این نوع بیماری علائم و خصوصیات خاص خود را دارد از جمله: بیمار مبتلا به این مرض نمی تواند براحتی حركت كند. این بیماری مثل سایر بیماری ها دارای علائم بالینی خاصی می باشد كه شخص مبتلا به این بیماری چنین علائمی را در خود می بیند و آن را حس می كند.

علائم بیماری MS

دوبینی, مورمور شدن انگشتان دست یا پا,‌ بی حس شدن و كرخ شدن بعضی انگشت های دست یا پا, حالت برق گرفتگی لحظه ای در بدن, یخ زدگی قسمتی از بدن، داغ شدن قسمتی از بدن,‌ عدم هماهنگی اعضاء‌ خصوصا پاها هنگام راه رفتن,‌ عصبی شدن بی مورد, خواب زیاد, لخت شدن بدن, تنبلی و بی حسی, خستگی زودرس, ضعف عمومی بدن,‌ اسپاسم ماهیچه ای,‌ عدم هماهنگی بین كلمات در سخن گفتن,‌ سنگینی سر و بدن, دفع بیش از حد ادرار نسبت به دیگران,‌ دیر هضم شدن غذا, حساس و زود رنج شدن, یبوست مزاج, دیدن كابوس در بعضی افراد,‌ علاقه به خوردن غذاهای سردی بخش (اسیدی)‌ مانند لبنیات مخصوصا ماست و بستنی,‌ در صورت پیشرفت بیماری عدم كنترل ادرار, یا از دست دادن كامل بینایی, عدم تحمل هوای گرم و آب گرم, عدم تحمل آب سرد و هوای سرد كم شدن میل جنسی,‌ در صورت داشتن همبستری ضعف شدید خصوصا در آقایان, زود انزالی در آقایان, افسردگی و خودخوری,‌ انزوا طلبی و گوشه گیری,‌ نداشن تعادل, داشتن لرزش هنگام حركت,‌ یاری نكردن‌ ‌ ماهیچه های پا هنگام راه رفتن,‌ سرما سرما شدن استخوانهای بدن خصوصا پاها.

انواع بیماری MS

بیماران ( MS ) را می توان به دو گروه عمده تقسیم كرد:

۱ـ بیمارانی كه ابتدا از طریق بینایی مورد حمله قرار می گیرند.
۲ـ‌ بیمارانی كه ابتدا از طریق پا مورد حمله قرار می گیرند.

گروه اول:

این نوع بیماران اگر سریع تشخیص داده شوند, بسرعت به درمان جواب می دهند, و در مدت زمان كوتاهی بهبودی كامل به لطف خداوند متعال حاصل می شود.

این گروه بیماران باید از خوردن بستنی و مواد غذایی یخ زده و سرد مطلقاً پرهیز نمایند

گروه دوم:

این نوع بیماران نیز اگر سریع تشخیص داده شوند به درمان جواب خوبی را می دهند و اگر در درمان كوتاهی شود, این گروه در معرض حملات متعددی قرار می گیرند و هر چقدر كه این حملات ادامه یابد, درمان نیز به همان نسبت دشوارتر می شود.

بیماران باید بیشتر رعایت كنند تا سریعتر درمان شوند. ضمنا اگر بیمار علت بیماری خود را بداند می تواند به راحتی با این بیماری كنار آمده و آن را درمان كند و سلامتی خود را هر چه سریعتر بدست آورد. حال علت این بیماری را برای عزیزان شرح می دهم.

چه كسانی دچار بیماری MS می شوند؟

عموما دو گروه از اشخاص دچار این بیماری ( MS ) می شوند:

۱ـ‌ گروه اول:‌

این نوع افراد عموما اشخاصی هستند فوق العاده حساس, زودرنج و عصبی و با كمترین ناملایمات از حالت عادی خارج شده و تعادل خود را از دست می دهند و ساعت ها فكر خود را مشغول كرده و به خود و دیگران پیله می كنند.

۱ـ گروه دوم:

افرادی هستند كه از نظر ژنتیك دارای طبع سردی بوده و مدام از غذاهای سردی بخش (غذاهائی با pH اسیدی) به حد وفور استفاده می كنند و علاقه زیادی به خوردن ترشی, سركه, تمبر هندی,‌ ماست,‌ قره قورت و امثالهم دارند.

حال این دو گروه افراد را مورد بررسی و مطالعه دقیق قرار می دهیم تا علت های این بیماری دقیقا مشخص شود و سپس به درمان این بیماری لاعلاج و یا صعب العلاج از نظر علم پزشكی روز (مدرن) كه شناخته شده نیست می پردازیم,‌ تا شما عزیزان متوجه شوید كه این بیماری غیر قابل علاج از نظر پزشكی، در واقع علاج پذیر بوده و می توان آن را به لطف خداوند درمان كرد.

البته هر چه سریعتر شناخته شود به همان نسبت به درمان سریعتر جواب می دهد و شخص از این گرفتاری نجات پیدا می كند.

متاسفانه علم پزشكی روز در دنیای مدرن امروزی فقط و فقط درمان را در دارو می بیند و بس! خصوصا علم پزشكی در كشور عزیز ما ایران چشم به دست پزشكان غرب خصوصا دكتران دارو ساز غرب دوخته و منتظرند كه چه زمانی آنان اعلام كنند كه داروی فلان بیماری كشف و ساخته شد و پزشكان ایران از آن استفاده نمایند‌.

در اینجا سوالی پیش می آید كه آیا این امكان وجود ندارد كه بیماریها را بدون استفاده از دارو درمان كرد؟‌

چرا پزشكان محترم به جای اینكه وقت با ارزش خود را صرف كشف و ساختن دارو نمایند این وقت را صرف تشخیص و كشف علت بیماری ها نمی كنند؟‌

در حقیقت بیماری علت نیست كه می خواهیم با دارو از بین ببریم بلكه معلول است اگر علت را كشف كردیم و آن را از بین بردیم معلول نیز از بین خواهد رفت یعنی بیماری دیگر مفهومی ندارد و مسلماً با این روش بیماری براحتی از بین خواهد رفت.

ضمنا پیشگیری مهمتر از درمان است! چرا پیشگیری نكنیم؟‌ در حالیكه پیشگیری هزینه ای ندارد.

متراكمی را با سلولهای دیگر در همان ناحیه میدهند . این فرایند منجر به ایجاد بافت قویی دور آكسونها میشود كه شبیه به زخم یا سوختگی است. این زخم به پلاك مشهور است این نواحی بافت ضخیم كه بوسیله آستروسایتها ایجاد شده اند در آزمایشهای MRI بصورت لكه های سفید در مغز نشان داده میشوند.

تغییر در اندازه – تعداد و محل پلاكها تعیین كننده نوع و شدت علائم بیماری است همچنان كه نموداری دیداری برای پزشك برای اندازه گیری میزان پیشرفت بیماری است. پلاكها ممكن است یك آكسون یا چندین آكسون را در بر بگیرند. آنها در اندازه های متفاوت از سر یك سوزن تا یك اینچ طول اندازه دارند.

از آنجائیكه پلاكها انباشته یا تعدادشان افزایش می یابد كاركرد سیستم اعصاب مركزی به مرور بدتر می شود.

جالب اینكه پلاكها گاهی اوقات بطور گسترده ای در مغز و ستون فقرات پخش میشوند كه مشكل خاصی را بوجود نمی آورند دوكلمه multiple sclerosis نیز از همین جا اقتباس شده است در واقع ریشه در كشف پلاكها دارد. multiple یعنی متعدد و sclerosis یعنی زخم و جراحت.

بیاد داشته باشید كه تورم همیشه باعث ایجاد ضایعه در میلین و تشكیل پلاك نمی شود. برخی از آنها بدون ایجاد ضایعه ای بطور كامل بهبود می یابند. چه عاملی به سلولها دستور میدهد تشكیل پلاك بدهند هنوز ناشناخته است. چه چیزی مانع تشكیل پلاك در سایر موارد میشود نیز هنوز یك راز است. سلولهای Th-2 ظاهر شده و از خود سیتوكینهای ضد تورم یا anti-inflammatory Cytokines را آزاد میكنند كه شاید یكی از دلایل توقف ضایعه و جراحت باشد.

نورم فقط در مراحل ابتدایی SPMS رخ میدهد و بعدا دژنراسیون (رو به انحطاط گذاردن) اولیه باعث تخریب میلین و آكسون میشود. در این زمان apoptosis رخ میدهد و سلولها بسادگی می‌میرند . مورد اخیر در خصوص یكی از انواع ام اس پیشرفته صدق میكند.

علل احتمالی

علت هر بیماری در یك یا چند سطح از طبقات زیر قرار دارد

toxic سمی

vascular رگی آوندی(عروقی)

metabolic مربوط به سوخت و ساز

heredity وراثتی

congenital مادر زادی

degenerative بیماریهایی كه بمرور زمان ارگانهایی از بدن تخریب میشوند

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

Leave a comment