دانلود تحقیق در مورد پروژه روانشناسی یادگیری -قسمت چهاردهم

دانلود پایان نامه

 

فعال باشید، نه منفعل. خود را وادار كنید همه كلمات و اصطلاحات را یادداشت كنید. تبدیل اطلاعات به عبارت‌های متعلق به خودتان نه تنها متنی برای مطالعه قبل از امتحان تهیه می‌كند، بلكه به انتقال مطالب به ذهنتان نیز كمك می‌كند (كه برای امتحان هم لازم است). استفاده از ماژیك علامت‌گذاری، یادگیری را به تاریخ دیگری موكول می‌كند، اما تبدیل اطلاعات به كلمات و عبارت‌های خودتان، باعث آغاز فرآیند یادگیری در همان لحظه می‌شود.

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

یك روش خوب برای وادار كردن خود به تبدیل مطالب به عبارت‌های خودتان (و در نتیجه انتقال آن‌ها به مغزتان) این است كه به پرسش‌های موجود در راهنمای مطالعه، پاسخ دهید. اگر نمی‌توانید به سؤالی پاسخ دهید، پاسخ را در كتاب جستجو كنید بعد كتاب را ببندید، و پاسخ را بنویسید. عبارت «كتاب را ببندید» مهم است. اگر پاسخ را كپی كنید، بخش بسیار كوچكی از تمرین را انجام داده‌اید. اما اگر خود را وادار كنید تا اطلاعات را تا زمان نوشتن به خاطر داشته باشید، شانس بیشتری برای یادآوری بعدی آن خواهید داشت. اهمیت راهنمای مطالعه در این نیست كه مجموعه‌ای از پاسخ‌های كوتاه با دست‌خط خودتان داشته باشید تا پیش از آزمون، مطالعه كنید. رفتارهای كه به یادگیری بلند مدت منجر می‌شود این است كه به اندازه كافی درباره مطالب فكر كنید تا بتوانید آن را با جمله‌بندی خودتان، خلاصه كنید، و سپسی عمل یادداشت كردن آن عبارت‌ها را به انجام برسانید.


پیش فرض‌های روانشناسی كار

اولین پیش فرض روانشناسی كار این است كه اقتصاد و صنعت با نیروی فكری و یدی انسان هدایت می شود . بنابراین سلامت فكری ونیروی دستی انسان نقش مهمی در بهبود عملكرد تولید دارد.

دوم با توجه به رشد روز افزون زمینه های اجتماعی ، اقتصادی و صنعتی بدون در نظر گرفتن جنبه های روانی مسائل انسان نمی توان به صورت عقلایی و منطقی مسائل نیروی انسانی را در محیط كار حل كرد .

سومین پیش فرض این است كه روانشناسی كار بر این  اساس استوار است كه برای حل مسائل انسانی در كار ارتباط كارگر و كارفرما حل كرد . مبتنی بر اصول و حقایق روانشناسی باشد مطمئنأ سیر صعودی در تولید و سرمایه متجلی خواهد شد .

چهارم این است كه روان و رفتار مدیر و كاركنان تحت تأثیر عوامل محیطی و وراثتی است.

پنجم (روانشناسی كار) بی توجهی به تفاوتهای فردی در كار منجر به شكست مدیریت می شود .

ششم این است كه هم می توان رضایت كارگران را بهبود بخشید و هم بازده كار آنها را افزایش داد .

 

موارد استفاده از روانشناسی كار

می توان به دو قسمت 1 – كارگزینی   2 – سازگار كردن كار با شایستگی ها و توانائیهای انسان تقسیم كرد .

1 – كارگزینی شامل انتخاب و راهنمایی كارگران ، آموزش آنها ،ارزیابی های شغلی، برآورد درجه سختی كار و انگیزه ها .   2 – درباره سازگار كردن كار با شایستگی و حدود و توانایی انسان می باشد كه این زمینه خاص تحت عنوان Human Energinr  مهندسی نیروی انسانی یا سازگار كردن ماشین با انسان .

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

Leave a comment