اینترنت سریع بی سیم در پروازهای هواپیمایی بریتیش ایرویز

دانلود پایان نامه

هواپیمایی بریتیش ایرویز (British Airways) از تابستون آینده، اینترنت سریع بی سیم (Wi-Fi) رو در پروازهای کوتاه برد ارائه می کنه. واسه آگاهی از جزییات این خبر در ادامه با سایت ما همراه باشین.

مقاله های در رابطه:

  • در سفرهای هوایی بدون وای فای چه می توان کرد؟
  • سرویس وای فای سریع در پروازهای اروپایی راه اندازی می شه

مسافران پروازهای هواپیمایی بریتیش ایرویز، پس از راه اندازی این سرویس در ارتفاع ۳۰ هزار پایی می تونن برنامه های Netflix رو تماشا کنن، توییترشان رو چک کنن و از راه اسکایپ (Skype) یا فیس تایم (FaceTime) با دوستان و اعضای خونواده ی خود تماس بگیرن. اینترنشنال ایرلاینز گروپ (IAG) شرکت هلدینگ هواپیمایی انگلیسی-اسپانیایی و مالک بریتیش ایرویز تازگیا برنامه های خود رو اعلام کرد و اضافه کرد که این سرویس به بقیه ایرلاین های این شرکت یعنی ویولینگ (Vueling)، ایبریا (Iberia) و ایر لینگاس (Aer Lingus) هم اضافه می شه.

خانواده

وای فای در پرواز

به نقل از IAG، این سرویس که با همکاری شرکت فناوری اینمارست (Inmarsat) ارائه می شه این امکان رو واسه مسافران جفت و جور می کنه که بر فراز آسمون هم به اینترنت 4G دسترسی داشته باشن و ظرفیت پهنای باند به اونا اجازه می دهد تا هم زمان از چند دیوایس به کار گیری کنن؛ «اینترنتی تند مثل چیزی که در منزل دارن.»

وای فای در پرواز

هنوز در مورد هزینه های این سرویس صحبتی به میان نیامده اما انتظار می رود که سرویس پایه، رایگان ارائه شه و واسه سرویس های پیشرفته تر مبلغی به عنوان شارژ در نظر گرفته شه.

ویلی واش (Willie Walsh)، مدیر عامل اجرایی شرکت اینترنشنال ایرلاینز گروپ در این مورد اعلام کرد:

«ما به مشتریانمان تند ترین رابطه اینترنتی ممکن در پرواز رو ارائه می بدیم. این رابطه بسیار لازمه چون که همون چیزیه که مشتریان از ما درخواست می کنن. IAG اولین گروه ایرلاین اروپایی هستش که اینترنت با اینجور کیفیتی رو واسه پروازهای کوتاه، در اختیار مسافران می گذارد.»

بریتیش ایرویز الان اینترنت وای فای رو فقط در هواپیماهای دوربرد ارائه می دهد در حالی که رقیبانی چون لوفتهانزا و هواپیمایی نروژ، این سرویس رو در پروازهای کوتاه هم ارائه کرده بودن.

این سرویس در بریتانیا و اروپا تقریبا جدیده در حالی که وای فای در پرواز در آمریکا و ایرلاین هایی چون یونایتد ایرلاینز، دلتا و… عادی تره و مدت ها از ارائه ی اون می گذره.

یکی از هواپیماهای A321 این هواپیمایی، اولین هواپیمای این ناوگان هستش که این سرویس رو ارائه می کنه و تابستون آینده پرواز می کنه. شرکت IAG تخمین می زند که تا سال ۲۰۱۹، ۹۰ درصد از هواپیما های ناوگان بریتیش ایرویز به وای فای مجهز می شن.

وای فای در پرواز

لئو موندال (Leo Mondale)، مدیر Inmarsat Aviation اعلام کرد:

« این سرویس واسه مسافرایی که در طول پرواز از یه رابطه اینترنتی تند، قابل اطمینان و پایدار محروم بودن، شرایط رو تغییر میده. ترکیب توانایی و قدرت ارتباطات ماهواره ای اینمارست با شبکه ی قوی زمینی اجرا شده به وسیله شرکت Deutsche Telekom، شرایطی رو واسه هواپیمایی های IAG جفت و جور می کنه تا مسافران از بالاترین سرعت اینترنت ممکن در طول پرواز بهره مند شن.»       

لوفتهانزا اولین ایرلاینی بود که در سال ۲۰۰۳ اینترنت رو در پرواز ارائه داد اما این سرویس در سال ۲۰۰۶ به دلیل مشکلات فنی، تعلیق شد. این سرویس در سال ۲۰۱۰ قبل اینکه در پروازهای کوتاه هم ارائه شه، دوباره واسه ناوگان پرواز های دوربرد به اجرا درآمد.

وای فای در پرواز

 

Leave a comment