دانلود پروژه رشته تربیت بدنی در مورد پروستات – قسمت دوم

دانلود پایان نامه

پروستات و در داخل غده پروستات متمركز شده و باعث افزایش درجه حرارت بافت تا حدود ۱۲۰ ـ ۱۰۰ درجه سانتیگراد مى شود كه در نهایت به از بین رفتن بافت مى انجامد. این روش به صورت بى حسى موضعى و بدون بیهوشى قابل انجام بوده، خونریزى پس از عمل و نیاز به شست و شوى پس از آن ندارد. وضعیت قلبى و عروقى بیمار را نیز به مخاطره نمى اندازد. نتایج درمانى استفاده از این روش در درمان بزرگى غده پروستات بر روى بیماران این مركز بسیار خوب بود و بیماران از نتایج آن رضایت دارند. هیچ عارضه مهمى نیز در بیمارانى كه تحت این نوع درمان قرار گرفته اند، مشاهده نشد.
در مجموع، این روش براى افراد مسن كه امكان بیهوشى به علت مشكلات قلبى وعروقى براى آنها مقدور نیست و كلیه افرادى كه خواهان روش درمانى بدیع با كمترین میزان عوارض هستند، پیشنهاد مى شود.
این دستگاه اولین بار در كشور آلمان (۲ سال پیش) تولید شد و از تكنولوژى بسیار پیشرفته اى برخوردار است. در ایران نیز از ۴ ماه قبل در بیمارستان شهید هاشمى نژاد، همگام با چندكشور اروپایى این دستگاه براى حدود ۳۰ بیمار به كار رفته است كه نتایج بسیار خوب و عوارض ناچیزى داشته است.

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید
امید مى رود با استفاده از وسیله و تكنولوژى یاد شده كه با بسترى یك روزه و بدون خونریزى و بدون الزام به بیهوشى است، گامى مؤثر در جهت درمان پروستات برداشته شود.

عصاره هاى گیاهى و درمان پروستات [ December 08, 2005 ]

ایران:روغن زیتون كه عصاره گیاهى است داراى ساختارى است كه باعث تخریب سلولهاى سرطان پرستات و مانع از رشد مجدد آنها مى شود.
به این تركیب موجود در روغن زیتون «زایفلاند» گفته مى شود كه مى تواند رشد سلولهاى سرطان پروستات را تا بیش از ۷۸ درصد كاهش دهد و آنها را وادار به نابودى و مرگ كند. «زاى فلامند» داراى cox -۱ و cox -۲ مى باشد كه این دو ماده خواص ضد التهاب و تورم دارا هستند، علاوه بر این cox ۲ مانع از رشد سلول هاى سرطان پروستات مى شود. اما پزشكان معتقدند: استفاده از این داروها بیش از اندازه مى تواند باعث بروز بیمارى هاى قلبى شود. اما مصرف روغن زیتون و عصاره هاى گیاهى براى درمان سرطان پروستات به آقایان توصیه مى شود.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم دی 1386ساعت 22:25  توسط کاظمیان  | 

پروستات غده ای است در آقایان که به اندازه یک گردو می باشد . این غده مایعی ترشح می کند که به هنگام انزال اسپرم به آن اضافه می شود . پروستات درست زیر مثانه قرار دارد . این غده قسمت بالای پیشابراه را در برمی گیرد . پیشابراه مجرایی است که ادرار را از مثانه و از طریق آلت تناسلی به بیرون هدایت می کند . بیشتر آقایان از غده پروستات بی خبرند مگر آنکه مشکلی ایجاد کند !

چون این غده می تواند منشأ مشکلاتی برای آقایان باشد .

بسیاری از اختلالات ، پروستات را بزرگ می نماید که این امر می تواند موجب مسدود شدن پیشابراه گردد . این انسداد مانع عبور ادرار شده و سلامتی – و گاهی زندگی – را تهدید می کند .

هر مردی ممکن است دچار این اختلال شود .

در سن ۵۰ سالگی پروستات اغلب آقایان بزرگ می شود ولی این اختلال می تواند در مردان جوانتر نیز ایجاد شود.

معاینات منظم می تواند به تشخیص اختلالات پروستات را آشکار نماید .

معاینه می تواند قبل از بروز علایم به شناسایی مشکلات پروستات کمک کند . وقتی اختلالات پروستات به موقع تشخیص داده شود ، درمان قطعی اکثر آنها امکان پذیر است .

ممکن است مشکلات مذکور وخیم باشند .

علایم پروستات ممکن است نشان دهنده یک مسأله ساده یا یک سرطان خطرناک باشد .

رسیدگی پزشکی فوری گاهی ضروری می باشد .

اگر مراقبت پزشکی به تأخیر افتد ممکن است مسأله پروستات بدتر شود .

سه نوع بیماری پروستات وجود دارد

۱ – بزرگی ( هیپرپلازی ) خوش خیم پروستات ( بزرگ شدن غیرسرطانی پروستات است )

بافت پروستات بزرگ و متورم شده و نهایتاً جریان خروج ادرار را قطع می کند ، در نتیجه ادرار درون مثانه باقی می ماند . بزرگی خوش خیم پروستات معمولاً در مردان بالای ۶۰ سال رخ می دهد ( مردان زیر ۵۰ سال ندرتاً دچار آن می شوند ) . علت غالب بزرگ شدگیهای پروستات بزرگی خوش خیم می باشد .

عوارض احتمالی عبارتند از :

 • مثانه ضعیف و ممکن است متسع و به سایر اعضای بدن فشار وارد کند .
 • التهاب مثانه ( سیستیت ) که به علت عفونت ناشی از خروج ناکامل ادرار ایجاد می شود .
 • ممکن است آسیب کلیه و گردش خون تصفیه نشده در بدن به دلیل پس زدن ادرار از مثانه به کلیه به وجود آید .

علایم و نشانه ها

عبارتند از :

 • نیاز مکرر به تخلیه ادرار به ویژه در شب
 • نیاز مبرم اضطراری به ادرار کردن
 • دشواری در آغاز ادرار
 • جریان کم فشار ادرار
 • چکیدن یا قطره قطره آمدن غیرطبیعی ادرار
 • احساس پربودن مثانه ولی ناتوانی در ادرار کردن

درمان

احتمالاً  عبارتست از :

 • درمان دارویی به تحلیل رفتن بافت پروستات یا شل شدن عضلات کمک می کند .
 • جراحی برای برداشتن بافت اضافی پروستات و کاهش فشار بر پیشابراه انجام می شود .
 • اتساع با بادکنک که در آن بادکنک در داخل پیشابراه قرار داده می شود و متورم می شود تا پیشابراه را گشاد نماید .
 • درمانهای جدید شامل جراحی لیزری ، جراحی کرایو ( منجمد کردن بافت پروستات ) و درمان گرمایی یا میکرویو ( حرارت دادن بافت پروستات یا میکروویو ) می باشد .
گوش به زنگ باشید

علایم حتی بدون درمان ممکن است در نهایت بهبود یابند . آقایانی که می خواهند گوش به زنگ بوده و آماده باشند باید حداقل سالی یک بار با معاینه عمومی خود را بررسی کنند .

در صورتی که بیمار دچار عوارض زیر شود نباید معطل شده و بلافاصله باید بررسی شود :

 • خونریزی
 • عفونت های مکرر مجرای ادرار
 • فشار معکوس روی کلیه
 • دشواری در ادرار کردن

۲ – پروستاتیت همان التهاب پروستات است .

التهاب پروستات می تواند حاد یا مزمن باشد و در هر سنی مردان را مبتلا سازد .

پروستاتیت حاد

وقتی رخ می دهد که پروستات ناگهان ملتهب شود .

گر چه این مورد نادر است ولی می تواند موجب عفونت چرکی و بند آمدن ادرار در موارد وخیم شود .

پروستاتیت مزمن

التهاب مکرر یا دراز مدت پروستات است . این التهاب از التهاب حاد پروستات شایع تر است و معمولاً مانند آن وخیم نیست . التهاب حاد پروستات ممکن است به التهاب مزمن تبدیل شود .

علایم و نشانه ها

عبارتند از :

حاد

 • فشار
 • تب
 • ترشح از آلت تناسلی
 • تکرار ادرار

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

لینک دانلود متن کامل

Leave a comment