دانلود پروژه رشته برق درمورد میدان های الكترومغناطیسی – قسمت چهارم

دانلود پایان نامه

موضوع 15:

نتایج یك مورد مطالعه كنترلی روی بچه های مبتلا به سرطان خون در كانادا اطلاعات مقدماتی بدست آمد كه خطوط قدرت میدانهای الكتریكی و مغناطیسی در اطراف خانه ها می توانند خطر توسعه بیماری را افزایش دهند. این مطلب این هفته در مجله پیشگیری در پزشكی، كه مجله ای چاپ آمریكا می باشد چاپ شده بود. این اولین مطالعه علمی امراض مسری بچه ها و اندازه گیری میدانهای ناشی از نیروگاهها در اطراف خانه ها بود. اگرچه مطالعات دیگری در جهت سنجش بیماری ارائه شده بود. این نوشته توسط ماری مك براید نماینده سازمان حمایت از سرطانی‌ها درونكوور و همكارانش در 15 ایالت UK انجام داده شد، كه بر روی 399 بچه كه بین سالهای 1990 تا 1994 مبتلا شده بودند انجام شد.

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

كنترل مراقبتی با 399 مورد ادامه یافت. سعی و تلاش برای سنجش میزان بیماری برای كنترل شده ها و كنترل نشده ها ارائه و انجام شد. با ارائه اظهار نظر كه براساس سنجش 48 ساعته خصوصی EMF بود، پیام رمزگذاری شد و سنجشهای میدانهای مغناطیسی برای تشخیص موضوعات نزدیك به مركز شكل گرفت و میدان مغناطیسی در یك اتاق خواب در مدت 24 ساعت اندازه گیری شد. نسبت بین اندازه گیریهای ارائه شده و خطر سرطان پیدا نشد و آماری نه چندان مهم افزایش غدد سرطانی با میزان ارقام بالا ارائه شد، كه طی 2 سال بود، و در نهایت مطالعات پایان یافت و نتایجی نیز توسط گروه مشورتی بدست آمد و روابط نسبی بین فركانسها و خطر ابتلا به سرطان بدست آمد.

موضوع 16:

فصلهای جدید در اخبار رسانه ها (روزنامه ساندی تایمز و روزنامه دیلی میل) انجام شد كه شامل تحقیق بر روی اثرات استفاده از تلفن همراه بر روی عملكرد مغز دارندگان این وسیله بود «كه NRPB این آزمایشات را نیازمند تحقیقاتی طولانی و طی چند سال انجام می دهد». كه در مطبوعات علمی چاپ ماه آوریل نقل قول شده بود. ما همچنین ذكر می كنیم كه دكتر پریس دانشمندی كه تحقیقات را در دانشگاه بریستول آغاز كرده است اظهار نظری در روزنامه ای چاپ كرده است كه به كارش رجوع شده است و از پایه غلط هستند. استفاده از تلفنهای موبایل یك دنیای وسیع طبیعی است و NRPB احتمالهایی كه ممكن است سلامتی توسط تلفن همراه در معرض خطر قرار گیرد را به صورت اظهار نظر چاپ كرده است. طبق اظهار نظرهای NRPB اثرات جدی و تاثیرگذار بر روی عملكرد مغز به دلیل استفاده از تلفن همراه توسط كاربران آن وجود ندارد، كه این اظهارنظر برپایه مشورت و تحقیقات دانشمندان آن روی تشعشعات تجزیه نشده می‌باشد كه طی آن اثری از این تشعشعات بر روی عملكرد مغز بدست نیامد. تا كنون NRPB به ادامه تحقیقات در این زمینه تاكید كرده است كه مطالعاتی روی تاثیر كار مغز از قبیل آنچه كه در دانشگاه بریستول انجام می شود را در بر می گیرد. در مجموع تحقیقات بر روی این مورد توسط EU مورد استقبال قرار می گیرد و در قواعد اروپایی قوانین كاری برای كار دانشمندانی كه در این زمینه فعالیت می كنند وجود داد.

در حال حاضر طبق توافقات علمی بین المللی هیچ گونه مدرك قابل اثبات مبنی بر اثرات مضر استفاده از تلفن همراه بر روی عملكرد مغز كاربران آن وجود ندارد. اگر هر گونه كار علمی در این زمینه در UK، و یا كشورهای EU و یا آمریكا و یا هر جای دیگری منجر به نتیجه گیری درباره مضر بودن استفاده از تلفن همراه شود، NRPB بلافاصله صحت این نتایج را مورد بازبینی قرار می دهد.

اروپای واحد= EU

كانادا = UK

در مورد نظریه كوانتوم مفاهیم برداشت شده از متن نوشته شده است. در نظریه كوانتوم به مفاهیمی همچون دوگانگی موج – ذره، اصل عدم قطعیت و تابعیت موج و … می‌باشد و مفاهیم و نتایج نظریه نسبیت را در بر می‌گیرد. كه به تعدادی از مفاهیم نظریه كوانتومی در زمینه‌های پدیده‌های فیزیكی اشاره می‌شود.

از دیدگاه ماكروسكوپیك. معمولاً ماده را به جامدات و شاره ها رده بندی می كنند. شاره ماده ای است كه می تواند جاری شود. بنابراین، اصطلاح شاره به مایعات و گازها اطلاق می شود. این رده بندیها همیشه مرز مشخصی ندارند. بعضی از شاره ها مانند شیشه یا قیر، آنقدر به آرامی جاری می شوند كه در مدتی كه معمولاً به آنها كار می‌كنیم شبیه جامدات رفتار می كنند. حتی تفاوت بین مایع و گاز نیز مشخص نیست، زیرا با تغییر فشار و دما به طور مناسب، می توان یك مایع (مثلاً اب) را بدون ظاهر شدن لایه مرزی و بدون جوشیدن، به گاز (مثلاً بخار آب) تبدیل كرد؛ در حین این فرایند چگالی و وشكسانی (چسبندگی) به طور پیوسته تغییر می كنند.

و یا می‌توان به دینامیك شاره‌ها اشاره كرد.

شاره هایی را در نظر می گیریم كه جریان دارند و نیروهای معینی بر آنها اثر می‌كنند. یكی از راههای توصیف حركت یك شاره این است كه آن را به عنصرهای حجمی بینهایت كوچك- كه می توان آنها را «ذره- شاره» نامید- تقسیم كنیم و به بررسی حركت هر یك از این ذره‌ها بپردازیم. این كار دشوار است. به هر ذره- شاره مختصات z,y,x را نسبت می دهیم و آنها را به صورت توابعی از t و موضع اولیه x0، y0 و z0 مشخص می كنیم. این روش، تعمیمی مستقیمی از مفاهیم مكانیك ذره ای است و نخستین بار توسط ژوزفلویی لاگرانژ (1736-1813) به كار گرفته شد.

روش دیگری نیز وجود دارد كه توسط لئونهارت اویلر (1707-1783) ارائه شده و بسیار مناسبتر است. در این روش به چگونگی گذشته هر ذره- شاره توجهی نمی شود و در عوض چگالی و سرعت لحظه ای شاره را در هر نقطه از فضا مشخص می كنند.

و همچنین امواج مكانیكی را مورد بحث قرار داد.

امواج مكانیكی از جا به جایی قسمتی از یك محیط كشسان نسبت به وضعیت عاد‌ی‌اش ناشی می شوند و این امر موجب نوسان آن قسمت حول وضعیت تعادل می‌شود. در اثر نیروهای كشسانی وارد بر لایه های مجاور، این آشفتگی در محیط از لایه‌ای به لایه دیگر منتقل می شود. خود محیط كلاً، همراه با موج حركت نمی كند، بلكه فقط قسمتهای مختلف آن در مسیرهای محدودی نوسان می كنند. مثلاً، مشاهده اشیاء كوچك شناوی مانند چوب پنبه بر روی موجهای آب نشان می دهد كه حركت واقعی مولكولهای آب بیضوی است و اندكی به بالا و پایین و به عقب و جلو انجام می‌شود. با این حال، حركت امواج بر روی آب پیوسته است.

هنگامی كه این امواج به اشیاء شناور می رسند، آنها را به حركت وا می دارد و به این ترتیب به آنها انرژی منتقل می كنند. انرژی در امواج به شكل انرژی جنبشی و پتانسیل است و انتقال انرژی در اثر دست به دست شدن موج از قسمتی به قسمت دیگر ماده صورت می گیرد، نه در نتیجه حركت بلند برد خود ماده. بنابراین، امواج مكانیكی با ترابرد انرژی توسط انتشار آشفتگی درماده مشخص می شوند، بدون آنكه با حركت كلی خود ماده همراه باشند.

وجود محیط مادی برای انتقال امواج مكانیكی ضروی است. اما برای انتقال امواج الكترومغناطیسی به چنین محیطی نیاز نیست. مثلاً، نور ستاره ها از طریق فضای تقریباً خالی از ماده به ما می رسد.

برای انتقال امواج مكانیكی به محیط مادی نیاز است. خواصی از محیط كه سرعت موج در محیط را تعیین می كنند، لختی و كشسانی است. تمام محیطهای مادی، از جمله هوا، آب و فولاد این خواص را دارند و می توانند امواج مكانیكی را منتقل كنند. كشسانی یك محیط نیروی باز گرداننده وارد بر هر قسمت از محیط را كه از موضع تعادل خود جابه‌جا شده اند، ایجاد می كند، و لختی محیط به ما می گوید كه این قسمت جابه‌جا شده چگونه به نیروهای باز گرداننده پاسخ می دهد. این دو عامل با هم سرعت موج را تعیین می كنند.

و از آن جمله امواج صوتی را می توان نام برد:

امواج صوتی، امواج مكانیكی طولی اند. این امواج می توانند در جامدات، مایعات، و گازها منتشر شوند. ذرات مادی منتقل كننده این امواج، در راستای انتشار موج نوسان می كنند. امواج مكانیكی طولی در گستره وسیعی از بسامدها به وجود می آیند و در این میان بسامدهای امواج صوتی در محدوده ای قرار گرفته اند كه می توانند گوش و مغز انسان را برای شنیدن تحریك كنند. این محدوده تقریباً از 20 هرتز تا حدود 20000 هرتز است و گستره شنیدنی نامیده می شود. امواج مكانیكی طولی را كه بسامدشان زیر گستره شنیدنی است امواج فروصوتی، و امواجی را كه بسامدشان بالای این گستره است، امواج فراصوتی می نامند.

و همچنین توصیف ماكروسكوپیك را مورد تحلیل قرار داد.

در تحلیل وضعیتهای فیزیكی، معمولاً به قسمتی از ماده كه آن را در ذهن خود از محیط اطرافش جدا كرده ایم توجه می كنیم. چنین قسمتی را سیستم می نامیم. هر چیز خارج از سیستم كه تاثیر مستقیم بر رفتار آن داشته باشد، محیط نامیده می شود.

بنابراین، برای آنكه رفتار سیستم را مشخص كنیم، باید ببینیم كه بر هم كنش آن با محیطش چگونه است. برای مثال، سیستم می تواند یك توپ و محیط می تواند هوا و زمین باشد. در سقوط آزاد، می خواهیم بدانیم كه هوا و زمین چگونه بر حركت توپ اثر می كنند. گاز درون یك مخزن را نیز می توان به عنوان سیستم، و پیستون متحرك و چراغ بونزن را به عنوان محیط در نظر گرفت. می خواهیم بدانیم كه عمل پیستون و چراغ چه اثری بر رفتار گاز دارند. در همه این موارد، برای توصیف رفتار سیستم باید كمیتهای قابل مشاهده مناسبی انتخاب كنیم. این كمیتها را كه به خواص كل سیستم مربوط اند و با عملیات آزمایشگاهی اندازه گیری می شوند، كمیتهای ماكروسكوپیك می نامیم. قوانینی كه كمیتهای ماكروسكوپیك دخیل در فرایندهای شامل گرما (مانند فشار، حجم، دما، انرژی داخلی، و آنتروپی) را به هم مربوط می كنند، اساس علم ترمودینامیك را تشكیل می دهند.

بیشتر كمیتهای ماكروسكوپیك (مثلاً فشار، حجم، و دما) مستقیماً به ادراك حسی ما مربوط می شوند. همچنین می توانیم یك دیدگاه میكروسكوپیك اختیار كنیم. در این صورت كمیتهایی مانند سرعت، انرژی، جرم، و اندازه حركت زاویه ای را در نظر می‌گیریم كه اتمها و مولكولهای تشكیل دهنده سیستم را توصیف می كنند، و به نكاتی مثل رفتار اتمها و مولكولها به هنگام برخورد توجه می كنیم. این كمیتها، یا فرمولبندیهای ریاضی مبتنی بر آنها، پایه علم مكانیك آماری را تشكیل می دهند. خواص میكروسكوپیك را نمی توان با قوه ادراك به طور مستقیم احساس كرد.

كمیتهای ماكروسكوپیك و میكرسكوپیك هر سیستمی باید با هم ارتباط داشته باشند، زیرا آنها- از دو راه مختلف- وضعیت یكسانی را توصیف می كنند. بویژه، باید بتوانیم كمیتهای ماكروسكوپیك را برحسب كمیتهای میكروسكوپیك بیان كنیم.

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

با فرمت ورد

Leave a comment