پایان نامه با موضوع مشعل های دوگانه سوز

دانلود پایان نامه

چکیده

با توجه به وجود مشكلاتی كه در موتورخانه‌های تاسیساتی و اداره جات بزرگ و همچنین كارخانجات صنعتی از نظر قحطی گاز و غیره وجود دارد می‌توان از مشعل‌های دوگانه سوز در موتورخانه‌های تاسیساتی استفاده كرد.

معمولاً در مناطقی از قبیل مناطقی كه سر خط لوله كشی سراسری گاز می‌باشند مشكلاتی همچون قعطی گاز و تعمیرات وجود دارد كه برای جلوگیری از مشكلات گرمایشی در كارخانجات و اداره‌ها و همچنین ساختمان مسكونی از مشعل‌های دوگانه سوز، یا دو سوخته استفاده می‌شود. با استفاده از مشعل‌های دوگانه سوز (دو سوخته) می‌توان با استفاده از یك مخزن ذخیره گازوئیل در موتورخانه در زمان قطعی گاز سوخت مشعل را تغییر داده و به جای گاز از گازوئیل برای گرم كردن آب دیگ استفاده كرد.

مقدمه

در ادامه مطالبی در مورد كاهش مصرف انرژی و همچنین طول عمر مشعل‌های دوگانه سوز برای اطراع بیشتر آورده شده است.

مصرف انرژی كمتر و كاهش هزینه‌های انرژی و همچنین داشتن آسمان آبی بر چندین اصل استوار می‌باشند.

1- ارائه ی خدمات مشاوره ای و اجرایی بهینه سازی مصرف انرژی و اجرای ممیزی انرژی با هدف كاهش مصرف حامل‌های انرژی (برق، آب، گاز، گازوئیل، هوای فشرده و …) در مجموعه ساختمان‌های اداری، مسكونی، تجاری و كارخانجات بزرگ، شامل كنترل نقشه‌های معماری و تاسیساتی قبل از اجرای پروژه و كنترل نمودن و پای وضعیت انرژی مصرفی ساختمان‌های موجود و ارائه ی راهكارهای دارای توجیه اقتصادی با هدف كاهش مصرف انرژی و مدیریت بار انرژی مصرفی و داشتن محیطی سالمتر.

2- مشاركت با شركتهای پیشرو و فعال ارائه كننده خدمات بهینه سازی مصرف انرژی داخل كشور و سازندگان تجهیزات حرارتی و برودتی

3- مشاركت و همكاری با شركتهای خدمات رسان بهینه سازی مصرف انرژی خارج كشور در جهت تبادل تجارب و اطلاعات.

4- برگزاری دوره‌های آموزشی كاربردی مشعل‌های موجود (ظرفیت و سوخت‌های گوناگون) با هدف بهینه سازی مصرف انرژی مشعل‌ها و نگهداری و تعمیرات بهینه آنها.

5- مشاركت و همكاری با واحدهای آموزشی خارجی فعال در حوضه ی مسائل مربوط به بهینه سازی مصرف انرژی و احتراق در جهت تبادل دانشجو و تجارب و اطلاعات.

6- انتشار كتاب و مقالات

Leave a comment