دانشگاه آزاد اسلامی

 

واحد تهران جنوب

 

پایان نامه و مقاله

دانشکده تحصیلات تکمیلی

 

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

 

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

 

عنوان:

 

تکمیل ضد چرک کالای پنبه ای با استفاده از فلوئورو کربن

 

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چکیده:
در این پروژه به بررسی انواع چرک و مکانیسم های شستشو و مواد ضد چرک کننده پرداخته شده است انواع مواد مختلف ضد چرک، دارای ساختارهای شیمیایی متنوع، شیوه های گوناگون قرار گرفتن روی سطح و خصوصیات کاربردی بسیاری می باشند که در این پروژه به صورت کامل توضیح داده شده است. مکانیزم های مختلف عملکرد این مواد به طور کامل مورد مطالعه قرار گرفته، به نحوی که رفتار سطح در مقابل نشستن چرک روی آن و سپس چگونگی بلند کردن چرک را همراه با شکل های شماتیک نشان داده است. به طور کلی مواد فلورو کربن به عنوان بهترین انتخاب جهت حفظ خواص مطلوب و ارتقا دیگر خواص مورد توجه قرار گرفته شده. مواد سیلیکونی که هن

یک مطلب دیگر :

خرید و دانلود پایان نامه جانداران

وز در مرحله صنعتی وارد نشده است. همچنین نتایج آنها که در غالب تصاویر SEM نمودارهای FTIR و XRD و پارتیکل سایز آماده شده، در این بررسی آمده است.

مقدمه:
جهت ارتقای خصوصیات کالای نساجی و یا آماده کردن آن برای مراحل بعدی، تکمیل انجام می گیرد. این تکمیل می تواند فیزیکی، شیمیایی و یا مکانیکی شیمیایی باشد. در انجام تکمیل بر روی کالای نساجی عوامل متعددی تاثیرگذار می باشند که این مسئله حساسیت این عمل را روشن می کند.
به دلیل اهمیت نگهداری آسان از پوشاک محققین درصدد یافتن راه هایی جهت نگهداری راحت و آسان پوشاک شامل الیاف مصنوعی برآمدند که این مسئله در دهه 1960 مورد توجه بیشتری قرار گرفت. با این حال، به سرعت مشخص شد که این گونه لباس ها را به سختی می توان تمیز و پاکیزه کرد و این نسبت به الیاف طبیعی کاملا محسوس بود. تحقیقات فراوانی در صنعت نساجی بر روی مسئله آلودگی صورت گرفت و محصولات فراوانی به بازار عرضه شد. سطوح تکمیل شده ضدآلودگی در روی منسوجات به تسهیل پاک سازی در شرایط خانگی و عمومی می انجامد.
تکمیل های نساجی با توجه به کاربرد به سه دسته موقت، دائم و ثابت دسته بندی می شوند که هرکدام با توجه به جنس محصول متفاوت است.
در دنیای امروز به دلیل افزایش انتظارات و رقابت، محصولات نیاز به خصوصیات خاصی پیدا کرده اند که این مسئله باعث پیشرفت در زمینه انجام تکمیل های خاص روی محصولات شده است. در انجام تکمیل های خاص نکته مورد نظر، انتظار مشتری و اقتصادی بودن آن می باشد. هریک از تکمیل های انجام شده نباید بر روی دیگر خصوصیات مطلوب محصول اثری داشته باشد و همچنین انجام این تکمیل همزمان با تکمیل های دیگر، مسئله بسیار مهمی است که در صورت نداشته اثر متقابل می توان آنها را همزمان در یک مرحله انجام داد.

دسته‌ها: Uncategorized

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *