دانشگاه آزاد اسلامی

 

واحد تهران جنوب

 

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه

 

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

 

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

 

عنوان:

 

کاربرد نانو الیاف پلی استایرن تولید شده به روش الکتروریسندگی در فیلتراسیون آب

 

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

یک مطلب دیگر :

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چکیده
در این پروژه امکان بکارگیری نانو الیاف در فیلتراسیون مایعات مورد بررسی قرار گرفته است و ویژگی های فیلتراسیون آن که همان پارامترهای مربوط به فیلتراسیون می باشد و همچنین روش های آزمون خصوصیات آن در شرایط مختلف مطالعه شده است. در این تحقیق لایه های نانو الیاف باعث لایه فیلتری می شود که از روش الکتروریسندگی به دست آمده و این لایه که بر روی لایه بی بافت دیگر که به عنوان محافظت کننده از الیاف نانو می باشند پوشانده می شود.
پارامترهایی که به فیلتر مربوط می شود در طراحی و کاربرد فیلترها نقش ویژه ای دارند لذا توجیه اطلاعات بدست آمده همچون اختلاف فشار، میزان نفوذ، راندمان فیلتر، عمر فیلتر، مقاومت فیلتر که همگی از پارامترهای مهم طراحی یک فیلتر می باشد در این تحقیق قابل چشم اندازی محسوس می باشد.
از دیگر مواردی که در این راستا مورد توجه قرار می گیرد ویژگی های ساختاری فیلتر از قبیل قطر الیاف مورد استفاده، ضخامت فیلتر و… می باشد.
لازم به ذکر است نانو الیافی که در فرآیند فیلتراسیون از آنها استفاده می شود به واسطه خواص ویژه دارای پتانسیل کاربردی زیاد در صنایع فیلتراسیون بوده که به طور محسوس و مشهود در فیلتراسیون گازها خوش درخشیده اند اما فیلتراسیون مایعات و آب با استفاده از نانو الیاف کاملا جدید بوده و ابعاد گوناگون آن ناشناخته مانده است.
مقدمه

دسته‌ها: Uncategorized

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *