مالدیو در تور مالدیو

دانلود پایان نامه

مالدیو در تور مالدیو

مالدیو، تکه‌ای از بهشت

همه‌ی آن چیزی که از یک مقصد گردشگری انتظار دارید، در هتل های لوکس، سواحل آرام، طبیعت، آب‌های زلال و جانوران زیبای دریایی جزایر مالدیو می‌توانید بیابید.

 

برای رهایی از زندگی روتین و مشغله‌های روزانه و تجربه‌ی جاذبه‌های متنوع و جدید بهترین انتخاب می‌تواند جزایر مالدیو باشد. زندگی درمحله‌های مدرن و لوکس و ترکیب متناسب آن با بافت سنتی شهرها و روستاها، پیاده‌روی در طبیعت رنگارنگ و تماشای جانوران متنوع دریایی را تنها در جزایر زیبای این کشور می‌توان تجربه‌ کرد.

 

 

مالدیو کجاست؟

مالدیو کشور جزیره‌ای و کم ارتفاع در اقیانوس هند و جنوب آسیا است. 1192 جزیره‌های مرجانی یکی از جذابیت‌های این کشور است که تنها حدود 200 جزیره‌ی آن مسکونی و 88 جزیره‌ی آن دارای اقامتگاه‌های گردشگری است. شهر ماله پایتخت این کشور مسلمان نشین، دارای مرز آبی با سریلاتکا و فرودگاه مجهز بین‌المللی است.

 

 

 

 

پوشاک مناسب آب و هوای مالدیو چیست؟

میانگین دمای هوا در مالدیو در طول شب بین 26 تا 28 و در طول روز بین 30 تا 32 درجه سانتیگراد است و بهترین زمان از نظر آب و هوا برای سفر به این کشور ماه‌های دی تا اردیبهشت است. بهتر است پوشاک نخی، سبک، گشاد و آزاد مانند تیشرت‌، شلوارک، شلوارهای کوتاه، مایو و صندل همراه خود ببرید.

مردم مالدیو از تبار مردم سریلانکا و هند هستند و فرهنگ آن‌ها نیز تحت تاثیر همین دو کشور است. تور ارزان مالدیو را دنبال کنید

 

 

چه غذایی در مالدیو بخوریم؟

لذیذترین غذاهای دریایی را در مالدیو که بهترین آشپزها با تازه‌ترین و بهترین مواد اولیه تهیه می‌شود را در مالدیو نوش‌جان کنید.

غذاهای دریایی از جمله Aspasia-Ksenia که از گوشت میگو تهیه می‌شود و یا Masbai که ترکیب برنج و ماهی است، را حتما در سفر خود میل کنید تا با ذائقه‌ی مالدیوی‌ها بیشتر آشنا شوید.

 

 

 

چه تفریحاتی در مالدیو داریم؟

علاوه بر بازدید از انواع جاذبه‌های مالدیو، می‌توانید با ماهیگیری، قایق‌سواری و غواصی از آب‌های سواحل مالدیو لذت ببرید و برای بی‌نصیب نماندن از نسیم خنکی که از اقیانوس می‌وزد والیبال ساحلی و پیاده‌روری در ساحل را انتخاب کنید.

البته باید بدانید که برای رفتن به زیر آب و دیدن عجایب و زیبایی‌های آنجا نیاز نیست که غواصی بلد باشید، با اسنورکلینگ می‌توانید وارد آب شده و دیدنی‌های جدید را تجربه کنید.

 

 

 

برای مشاهده تورهای مالدیو اینجا را کلیک نمایید.

 

جاذبه‌های تاریخی هم در مالدیو هست؟

مالدیو جزیره‌ای تاریخی در میان آب‌های اقیانوس هند، دارای جاذبه‌های معماری و تاریخی از جمله مسجد، موزه، قصر، میدان و… است.

مسجد السلطان مسجد جامع ماله، که در سال 1658 با معماری زیبا ساخته شده و افراد معروف و محبوب زیادی در این مسجد مدفون هستند.

 

 

مقر حکومتی و پس از آن دفتر ریاست‌جمهوری مالدیو به نام کاخ مولی‌آگه در سال 1906 ساخته‌شده و تا سال 1986 دفتر ریاست‌جمهوری بود، اکنون با معماری فوق‌العاده‌اش به محلی برای بازدید گردشگران تبدیل شده است.

 

 

زندان در مالدیو

جزیره‌ی بزرگ مافوشی در جنوب ماله به دلیل وجود ساختمان‌های زندان و کانون تربیت و همچنین جمعیت کم و آرامش زیاد آن برای مسافران مالدیو جذاب است.

 

 

 

 

جزایر هیتادهو، ماراندهو، گن، تایفوشی و… از زیباترین دیدنی‌های جهان هستند که می‌توانید در سفرتان با حضور در این جزیره‌ها لذت ببرید.

 

موزه ملی

 

 

یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری مالدیو این موزه است. این موزه در پارک سلطان واقع شده است. موزه مجموعه ای ارزشمند از اشیای قیمتی و عتیقه است که در آن تاریخ و فرهنگ این کشور نمایان است. تاریخ گشایش این موزه 19 نوامبر 1952 است و در هنگام افتتاح دو هدف را برای این کار بیان کردند؛ حفظ و نگهداری از فرهنگ ملی و بومی‌و همچنین برانگیختن حس ملی و میهنی.

 

از اشیای مهمی‌که در این موزه نگهداری می‌شود می‌توان به جواهرآلات گرانبهای سلطنتی، لباس های تاریخی و ارزشمند و سنگ های قیمتی اشاره کرد.

مولی آگه

 

 

این مکان در سال 1906 ساخته شده و ساخت آن قبل از شروع جنگ جهانی اول پایان یافته است. مدتی به عنوان مقر حکومتی مالدیو بوده است. در سال 1953 پس از اعلام جمهوری در این کشور این مکان به دفتر ریاست جمهوری تبدیل شد و تا سال 1986 هم به همین عنوان بود. این مکان زیبا با معماری شگفت انگیز و قدیمی‌محلی برای بازدید گردشگران است.

برای اطلاع بیشتر از تور لحظه آخری مالدیو به سایت سفر با تو مراجعه کنید