دانلود پروژه رشته پزشکی در مورد سرطان – قسمت سوم

دانلود پایان نامه

 سعی كنید غذا  را قبل از كباب یا بریان كردن در فویل بپیچید و آن را از منبع حرارتی دور نگهدارید تا مدت زمان پخت طولانی‌تر شود.

ـ سعی كنید با توجه به برچسب غذاها و میزان چربی، كالری و فیبر در آنها، برای هر روز خود یك برنامه غذایی تنظیم كنید.

سرطان بیضه

یكی از بیماری‌هایی كه همیشه، حتی شنیدن اسم آن هم خوشایند نیست، سرطان است. انواع و اقسام سرطان‌ها را داریم كه از فرق سر تا نوك پای هر كسی را می‌تواند مبتلا كند. هر كدام در سن خاصی شایع‌تر هستند و راه‌های تشخیص و درمان مخصوص به خود را دارند. ولی در كل تشخیص سریع همه آنها می‌تواند سیر بیماری و روند درمان را كاملا تحت تا‡ثیر قرار دهد. در این مطلب سعی داریم تا حدی با سرطان بیضه، راه‌های تشخیص، علایم و درمان آن آشنا شویم.

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

سرطان بیضه چیست؟

مثل تمام سرطان‌ها، در اینجا هم رشد غیرطبیعی سلول‌های بیضه را داریم كه باعث ایجاد بدخیمی در بیضه می‌شود. تومورهای بیضه نسبتا غیرشایع هستند و فقط 1 تا2درصد تومورهای بدخیم مردان را تشكیل می‌دهند. با اینكه این تومورها شیوع زیادی ندارند، ولی به علت گرفتار كردن مردان جوان اهمیت پیدا می‌كنند. به‌طوری‌كه تومور بیضه در مردان در سنین 25 تا 34 سالگی، شایع‌ترین تومور است. سرطان بیضه در سمت راست كمی شایع‌تر از سمت چپ است و در‌1‌‌تا2درصد موارد دوطرفه است.‌

عوامل خطر

علت تومورهای بیضه دقیقا معلوم نیست ولی هم عوامل مادرزادی و هم عوامل محیطی در بروز آن تاثیر دارند. از جمله مهم‌ترین عوامل موِثر، كریپتوركیدسیم است كه به معنی عدم نزول بیضه به محل طبیعی خود در كیسه اسكروتوم (یا كیسه بیضه) است. در حالت طبیعی بیضه‌ها در دوره جنینی در داخل شكم تشكیل می‌شوند و سپس مسیر خود را به سمت كیسه بیضه طی كرده و داخل آن قرار می‌گیرند، به طور‌ی‌كه وقتی نوزاد به دنیا می‌آید، بیضه‌ها در حین معاینه باید داخل كیسه بیضه باشند. اهمیت این موضوع به خاطر این است كه درجه حرارت اسكروتوم یا كیسه بیضه حدود 1 درجه سانتی‌گراد سردتر از درجه حرارت بدن است و سلول‌های حساس اسپرم‌ساز را در دمای خنك‌تر نگه می‌دارد. اگر بیضه‌ها داخل شكم باقی بمانند، به علت دمای بالاتر، سلول‌های اسپرم‌ساز از بین رفته و علاوه بر ناباروری می‌توانند باعث ایجاد تغییر در سلول‌ها و سرطان شوند! به همین علت برای جلوگیری از خطرات بدخیمی، اگر بیضه‌ها تا سن 1 سالگی به داخل كیسه بیضه پایین نیایند، باید این كار با عمل جراحی انجام شود.
عوامل دیگری مثل نژاد هم در ابتلا‌ به این بیماری موِثرند و مردان سفیدپوست نسبت به مردان سیاه‌پوست در معرض خطر بالاتری هستند. كسانی كه پدر یا برادر آنها به این بیماری مبتلا شده‌اند و شغل‌هایی دارند كه درتماس با برخی مواد شیمیایی هستند، افرادی كه در معادن كار می‌كنند و آتش‌نشان‌ها باید بیشتر مراقب باشند، چون این عوامل شانس ابتلا به سرطان بیضه را بالا می‌برند.
علایم ابتلا به سرطان

در ابتدای بیماری كه هنوز سرطان محدود به بیضه است و به اصطلاح متاستاز نداده (یعنی به سایر نقاط بدن گسترش نیافته)، اغلب بزرگی بیضه‌ها، وجود توده‌ در بیضه و یا درد بیضه از علایم بیماری هستند ولی با پیشرفت بیماری و با توجه به محل متاستاز، ممكن است علایمی مثل كمردرد، درد زیر شكم، درد بیضه‌ها و احساس ناراحتی در آنها و ورم پاها ایجاد شود.
اغلب مردان خودشان با لمس توده و یا سایر علایم گفته شده، متوجه ابتلا به سرطان بیضه می‌شوند. برای تشخیص سریع این بیماری تمام مردان باید پس از سن بلوغ ماهی یك‌‌بار بیضه‌های خود را مورد معاینه قرار دهندو بهتر است كه این كار بعد از یك دوش آب گرم انجام شود چون در این زمان به علت اثر گرما، پوست اسكروتوم یا كیسه بیضه شل‌تر است و معاینه دقیق‌تر خواهد بود.در هنگام معاینه باید از هر دو دست كمك گرفته شود تا هر گونه تورم، توده و یا حتی تغییر درشكل یا اندازه بیضه‌ها مشخص شود. در صورت وجود هر یك از موارد نامبرده شده، باید سریع به پزشك مراجعه كرد. برای تایید تشخیص پزشك از آزمایشات و روش‌های مختلفی مثل اندازه‌گیری تومور ماركرها (موادی كه در صورت وجود سرطان در خون یافت می‌شوند و یا مقدار آنها بالا می‌رود) و یا انجام سونوگرافی از كیسه بیضه می‌توان كمك گرفت.

درمان‌پذیر یا غیر قابل علاج ؟

اگر سرطان بیضه زود تشخیص داده شود، در حدود 95درصد ‌مبتلایان، تقریبا بهبود كامل پیدا می‌كنند. اما در صورتی‌كه این سرطان تشخیص داده نشود و طول بكشد، به سرعت رشد كرده و به گره‌های لنفاوی داخل شكم و سپس به سایر گره‌های لنفاوی گسترش پیدا می‌كند. بیشتر مردان به كمك عمل جراحی و خارج ساختن بیضه، رادیوتراپی یا پرتودرمانی و در صورت لزوم شیمی درمانی و یا تركیب دو درمان از سه درمان فوق، درمان می‌شوند. در بیشتر موارد قدم اول برداشتن با جراحی است. بعد از آن بر اساس نوع تومور و درجه پیشرفت آن ممكن است علاوه بر جراحی از شیمی درمانی برای از بین بردن متاستازهای غیرقابل كشف استفاده شود.
پس به طور كلی برای اینكه سرطان بیضه قابل درمان باشد، باید در مراحل اولیه تشخیص داده شود و برای این تشخیص سریع باید به نكات زیر دقت كرد.

– تمامی نوزادان پسر حتما از لحاظ وجود بیضه داخل كیسه بیضه معاینه شوند و در صورت عدم وجود بیضه، به خاطر بالا بودن خطر سرطان، پی‌گیری دقیق جهت آنها انجام شود.‌
– افرادی كه در خانواده‌شان فرد مبتلا وجود دارد،‌ بیشتر مراقب باشند.
– و در نهایت همه مردان معاینه ماهیانه بیضه را برای خودشان انجام دهند.‌

آزمایش جدید سرطان سینه قابل اعتماد است

 دانشمندان سوییسی یك آزمایش جدید سرطان سینه را كه می‌تواند از انجام شیمی‌‌درمانی غیرضروری در برخی زنان جلوگیری كند، مطمئن اعلام كردند.

به گزارش پایگاه اینترنتی بی‌بی‌سی نیوز، شیوه بافت‌برداری core needle biopsy در حال حاضر برای نمونه‌برداری از بافت‌های مشكوك سینه انجام می‌شود.

مطالعه الگوهای ژنتیكی نمونه‌ها می‌تواند به تشخیص سرطان‌های تهاجمی‌تر كه نیازمند درمان تهاجمی هستند كمك كند.

مشروح یافته‌های محققان سوییسی كه در مجله breast cancer research منتشر شده است، مفید بودن این آزمایش را تأیید می‌كند.

محققان بیمارستان دانشگاهی باسل دریافتند نمودار بیان ژن، تصویر روشنی از تمام تومورهای سینه ارایه می‌كند. هر چند از قسمت‌های بسیار كوچكی از سرطان نمونه‌گیری شده است.
از این اطلاعات می‌توان رای تشخیص سرطان‌های تهاجمی كه نیازمند درمان تهاجمی هستند، مانند شیمی‌درمانی تهاجمی پس از جراحی، از سرطان‌هایی كه شانس عود سرطان پس از جراحی اندك است، استفاده كرد.

تحقیق دانشمندان سوییسی نشان می‌دهد استفاده از core needle biopsy برای بافت‌برداری از سینه و انجام بررسی ژنتیكی بهتر از تكه‌برداری از سینه از طریق عمل جراحی است. این شیوه نه تنها تهاجمی نیست، بلكه تصویر بهتری از الگوهای ژنتیكی سرطان ارایه می‌كند.

سرطان یک مشکل سلامتی جامعه در تمام دنیاست . این بیماری تمامی افراد ، پیر و جوان ، غنی و فقیر ، مردان ، زنان و اطفال را مبتلا می کند .

سرطان رشد و گسترش غیرقابل کنترل سلولهاست که تقریباً تمامی بافت های بدن را می تواند مبتلا کند . سرطانهای ریه ، کولورکتال و معده جزء ۵ سرطان شایع در تمام دنیا در مردان و زنان می باشد . ما بین مردان سرطانهای ریه و معده شایعترین سرطانها در تمام دنیا هستند . در زنان شایعترین سرطانها ، سرطان سینه و تخمدان می باشند .

سالانه در بیش از یازده میلیون نفر بیماری سرطان تشخیص داده می شود . تخمین زده شده است که تا قبل از سال ۲۰۲۰ سالانه ۱۶ میلیون مورد جدید سرطان وجود خواهد داشت .

سرطان باعث سالانه هفت میلیون مرگ یا ۵/۱۲  درصد تمامی مرگ ها در تمام دنیا می باشد .

در مورد علل سرطان به اندازه کافی دانش وجود دارد تا از حداقل یک سوم تمامی سرطانها پیشگیری شود .

سرطان عمدتاً قابل پیشگیری است . راههای آن توقف مصرف دخانیات ، استفاده از غذای سالم و اجتناب از قرار گرفتن در معرض مواد سرطان زاست . همچنین اطلاعاتی وجود دارد که می تواند باعث تشخیص زودرس و درمان مؤثر یک سوم دیگر از موارد سرطان شود . بعضی از شایعترین انواع سرطانها قابل درمان توسط جراحی ، شیمی درمانی یا رادیوتراپی هستند . در صورتی که سرطان سریع تشخیص داده شود شانس درمان به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می یابد . روش های مؤثری برای کاهش درد و پیش بینی مراقبت های تسکینی برای تمامی بیماران و خانواده آنان حتی در مواردی که با کاهش منابع مواجه هستیم وجود دارد . این روش ها شامل موارد ذیل است تولید و تقویت برنامه های ملی کنترل سرطان ، ایجاد شبکه های بین المللی برای کنترل سرطان ، پیش بینی روش های سازمان دهی شده برای کشف زودرس سرطان دهانه رحم و سینه ، توسعه اصول هدایتی در مورد بیماری و برنامه های کنترل آن و حمایت از روشهای کم خرج جهت پاسخ دهی به نیاز جهانی به کاهش درد و مراقبت های تسکینی .

کنترل سرطان یک برنامه سلامتی جهت گیری برای کاهش علل و عواقب سرطان با تبدیل دانش به عمل می باشد .

تغذیه مناسب در پیشگیری از سرطان

رژیمی متنوع داشته باشید . به خاطر داشته باشید که مواد مغذی مورد نیاز شما تنها از یک یا دو منبع تأمین نشود . در رژیم روزانه خود از تمام گروههای غذایی ، میوه ها ، سبزیها ، غلات ، گوشت ، محصولات لبنی و … استفاده کنید .

وزن خود را همواره در حد متعادل نگه دارید . چاقی عامل اصلی بوجود آورنده بسیاری از بیماری ها از قبیل بیماری های قلبی ، عروقی ، فشار خون ، دیابت و زمینه ساز بعضی از سرطان هاست .

مصرف چربی زیاد ، غذاهای حاوی چربی اشباع شده و کلسترول را محدود کنید . رژیمی که چربی آن بالاست می تواند خطر ابتلا به سرطانهای پستان ، پروستات ، کولون و رکتوم را افزایش دهد .

میزان غذاهای نشاسته ای و فیبری را در رژیم غذایی خود افزایش دهید . به آسانی می توان مقدار نشاسته و فیبر رژیم را با خوردن میوه ها ، سبزی ها ، سیب زمینی ، دانه ها ، نان ها و غلات کامل افزایش داد . یک رژیم پرفیبر احتمال ابتلا به سرطان کولون و رکتوم را کاهش می دهد.

مصرف شیرینی را محدود کنید . الگوهای غذایی حاوی شیرینی و غذاهای شیرین ، اغلب پرچرب ، با کالری و تهی از مواد مغذی ومعدنی می باشند که چنین رژیمی زمینه ساز بروز بعضی از سرطان ها است .

نمک رژیم غذایی خود را تا حد ممکن کاهش دهید .

مصرف نوشابه های الکلی را قطع کنید . مصرف الکل می تواند منجر به سرطان دهان ، حلق ، مری و کبد شود . میزان ابتلا به سرطان در الکلی هایی که سیگار می کشند چندین برابر است .

در رژیم غذایی روزانه خود تا حد امکان از گوشت های کم چرب استفاده کنید . قبل از این که گوشت را بپزید تمام چربی های قابل رویت آن را جدا کنید و دور بریزید و اگر چربی باقی ماند ، قبل از خوردن آن را جدا کنید . مصرف ماهی را افزایش دهید . گوشت سفید را به جای گوشت قرمز استفاده کرده و قبل از پخت ، پوست و چربی آن را جدا کنید .

میوه ها و سبزی ها را جایگزین تنقلات سرخ شده و پرچرب کنید .

به جای مواد لبنی پرچرب ( شیرکامل ، خامه ، سرشیر و … ) از محصولات لبنی کم چرب استفاده کنید . این گروه از مواد غذایی منابع خوبی از پروتئین ، ویتامین ها و  مواد معدنی  به ویژه کلسیم هستند که برای حفظ سلامت فرد مفید  می باشند .

مصرف غذاهای حاوی ویتامین A ، بتاکاروتن و ویتامین C احتمال ابتلا به سرطان ها را کاهش می دهند . میوه ها و سبزیهای زیادی وجود دارند که دارای مواد فوق می باشند . سعی کنید در رژیم غذایی روزانه خود از سبزی های برگی شکل سبز تیره ، زرد ، نارنجی و میوه ها بویژه مرکبات استفاده کنید .

سبزی های خانواده کلم اغلب کاهش دهنده احتمال ابتلا به انواع سرطان ها هستند . این سبزی ها منابع خوبی از فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی ها می باشند . از این خانواده می توان به کلم چینی ، کلم بروکلی ،‌کلم بروکسل ،‌کلم پیچ ، گل کلم و کلم قمری اشاره کرد .

به جای مواد غذایی که از آردهای تصفیه شده و غلات فرآیند شده درست شده اند مانند نانهای سفید ، از محصولات با آرد کامل و غلات کامل استفاده کنید .

از روش هائی برای پخت غذا استفاده کنید که نیازی به افزودن روغن نداشته باشد . مانند تنوری کردن ، بخار پز کردن و آب پز کردن .

در روش هایی مانند کباب کردن و بریان کردن از تماس غذا با دود جلوگیری کنید . تماس غذا با دود می تواند منجر به تولید مواد سرطان زا در غذا شود .

سعی کنید غذا را قبل از کباب یا بریان کردن در فویل بپیچید و آن را از منبع حرارتی دور نگهدارید تا مدت زمان پخت طولانی تر شود .

سعی کنید با توجه به برچسب غذاها و میزان چربی ، کالری و فیبر در آنها برای هر روز خود یک برنامه غذایی تنظیم کنید .

خبر خوش برای جلوگیری از بیماری ایدز
دانشمندان انگلیسی در پی تحقیقات گسترده به ماده ای دست یافته اند که می تواند ویروس اچ آی وی یا عامل بیماری ایدز را منهدم کند. این خبر برای جامعه جهانی پیامی دارد و برای ایران معنایی دیگر. پیام جهانی این خبر، دستاورد بزرگ دانش پزشکی و نویدبخش رهایی میلیون ها بیمار در آینده و جلوگیری از آلوده شدن میلیون ها نفر دیگر است. اما دستاورد این خبر برای ایران، توجه به نگرش رایج در قبال بیماری ایدز است. سال هاست که در ایران آمارهای متفاوت با دامنه تغییر زیاد درباره ایدز منتشر می شود و با وجود روشنگری های چشمگیر سال گذشته در رسانه ها به ویژه صداو سیما هنوز ایدز از تابوهای اخلاقی شمرده می شود و میل وافری برای پنهان نگه داشتن آن وجود دارد. میل پنهانکاری در میان مبتلایان و وابستگان آنها وجود دارد که گمان می کنند این بیماری لزوما نشانه فساد اخلاقی و موجب سرافکندگی است. اکنون که دانش پزشکی توانسته است گامی بلند برای درمان بیماری هولناک زمانه ما بردارد هرچند راه درازتر پیش رو است دیگر وقت آن رسیده است که بیماری ایدز را فقط یک بیماری به شمار آورد و بیماران را به مسئولیت پذیری در برابر سلامت خود و دیگران تشویق کرد. بر اساس آمارها بین پنج تا چهارده هزار نفر در ایران به ویروس ایدز آلوده اند. برخی این رقم را بیشتر هم برآورد کرده اند. تماس این گروه با محیط پیرامون به ویژه اگر بیماران بالغ باشند خطر رشد تصاعدی بیماری را در بر دارد. حال آنکه با اطلاع رسانی پیوسته و تلاش برای تغییر نگرش های منفی ، سلبی، منزوی کننده و تحقیر کننده می توان دامنه خود اظهاری بیماران و شروع زود هنگام درمان بیماری را افزایش داد.ایدز با وجود تصویر هولناکی که در اذهان دارد، دوران اثر بخشی ویروس آن طولانی است و اگر بتوان پیش از رسوخ آن به نسوج راهش را سد کرد، درمانش ساده تر می شود. اکنون که پزشکان انگلیسی ، راه جلوگیری از این بیماری را کشف کرده اند نوبت آنست که راز اجتماعی و روانی گسترش بیماری را بشناسیم.

ایدز بیماری قرن و معضل اجتماعی

ایدز یا ویروس “اچ ای وی”(HIV) بیماری است که باعث تخریب سیستم دفاعی بدن انسان می شود. این ویروس بطرق مختلف همانند: داشتن روابط جنسی با فرد یا افراد مسلول به این بیماری، استفاده از سرنگ و فراورده های خونی آلوده، دریافت و انتقال خون آلوده و همچنین از طریق مادر آلوده به این ویروس درهنگام تولد به نوزاد سرایت می کند

ویروس “اچ ای وی” و “اچ ای وی” مثبت چیست؟

ویروس اچ ای وی نام ویروسی است که نزد همگان به بیماری ایدز معروف می باشد که باعث از بین رفتن سیستم دفاعی بدن می گردد. قابل ذکر است که داشتن ویروس “اچ ای وی” بمنزله دارا بودن بیماری ایدز (که نوع حاد و پیشرفته این ویروس می باشد) نمی باشد. بلکه چنانچه فرد حامل، ویروس اچ ای وی مثبت باشد ناقل این ویروس است که قابلیت انتقال آنرا بدیگران از طریق برقراری ارتباط جنسی، استفاده از فراورده های خونی که دیگران نیز از آن استفاده میکنند دارا می باشد

ایدز بعنوان بیماری قرن شنلخته شده که متاسفانه تا کنون علم پزشکی نتوانسته جواب قطعی برای درمان آن ارائه دهد. در همین زمینه آمارهای سازمان ملل متحد نشان می دهد که در طول سال 2003 میلادی تعداد افراد آلوده به “اچ آی وی” یا ویروس بیماری ایدز به حدود پنج میلیون نفر خواهد بود. در ایران نیز آمارهای نگران کننده ای از افزایش مبتلایان به ایدز به گوش می رسد، به طوری که گفته شده که در سالهای اخیر تعداد مبتلایان به ویروس اچ آی وی، چندین برابر شده است. این آمارها نشان می دهد که ایران با یک اپیدمی جدی ایدز روبروست. مقامات ایران تاکید می کنند که عامل اصلی گسترش ایدز در بین مردان از طریق تزریق با سرنگ مشترک در میان معتادان است، ولی علاوه برآن می بایست بر مسئله آمیزش جنسی اذعان داشت که سهم عمده ای را بخود اختصاص می دهد که مسئله نگران کننده ای است

ویروس “اچ ای وی” چگونه سیستم دفاعی بدن را مختل میکند؟

این ویروس با وارد شدن به گروهی خاص از سلولهای بدن و حرکت از آن به سائر سلولها باعث میگردد تا سیستم دفاعی بدن بخاطر تکثیر بیش از حد این ویروس نتواند در برابر آن استقامت نماید در نتیجه سیستم دفاعی قادر به انجام وظیفه خود که محافظت بدن میباشد نخواهد بود. سلول های سفید یکی از مراکزی است که اغلب مورد هجوم این ویروس قرار میگیرند و توانایی دفاعی آنها پس از مدتی از بین رفته و دیگر قادر به کنترل و محافطت از سیستم بدن نمی باشند. همچنین این ویروس به قسمتهای مهم بدن همانند سیستم مغز، عصب و غدد انفاوی حمله کرده و آنها را تحت تاثیر خود قرار می دهد که در نتیجه باعث ضعف وناتوانی و بیماری فرد می گردد

 نشانه ها وعلائم این ویروس در بدن

تب شبانه همراه با عرق کردن زیاد، عطسه های خشک، تنگی نفس بدون سابقه و یکباره یا گرفتگی عضلات قفسه سینه، از دست دادن وزن زیاد، تغییر در بینایی و دید، ورم کردن غدد فوق کلیوی، از دست دادن اشتها برای خوردن غذا، ناراحتی های پوستی که ایجاد تورم، درد و گره های پوستی میکند، نارحتی های مزمن در قسمت لگن خاصره برای خانمها

آیا این ویروس منجر به مرگ و ازبین رفتن فرد هم می گردد

متاسفانه باید گفت بله، بر حسب آمار آژانس مسئول مبارزه با بیماری ایدز وابسته به سازمان ملل متحد پیش بینی می شود که بیش از سه میلیون نفر طی سال 2003 میلادی در اثر بیماری ایدز جان خود را از دست میدهند، که با این تعداد شمار قربانیان ایدز در20 سال گذشته به 24 میلیون نفر می رسد

اگر شما امروز بدنبال آرامی می گردد. راهی است که می تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد. اگر چه هیچکس کامل نیست و هر فرد در زندگی سختی و بلندی های بسیاری را پشت سر می گذارد که بعضا بسیار دردناک و ناگفتنی است اما این فرصت وجود دارد تا هر فرد بتواند تجربه کند فیض (بخشش بدون شرط) خدا را از طریق ارتباط شخصی و روزانه با عیسی مسیح بعنوان دوستی نزدیکتر از برادر که در تمام شرایط حاضر است با هر یک از ما همراه گردد. چون زندگی هر یک از ما برای او بسیار ارزشمند و گرانبها می باشد. برای همین است که او دو هزار سال پیش برای من و تو به صلیب کشیده شد تا امروز ما آزاد باشیم و در زندگی امید زنده داشته باشیم.

شما نیز چنانچه امروز می خواهید با این عیسی که او را دکتر روح و جان می نامند آشنا شوید می توانید از طریق دعا که با او روبر گفتگو نمایید. چون او از زندگی شما آگاه است و می خواهد شما را امداد نمایید. اما برای ورود به زندگی شما احتیاج دارد که او را دعوت نمایید. همانطور که می گوید من در قلب شما را می کوبم اگر آنرا باز کرده وارد خواهم شد و با شما خواهم ماند.

حال چنانچه مایلید تا عیسی مسیح را به زندگی خود دعوت نمایید این دعا را از قلب خود اعلام نمایید. ای عیسی خداوند من می خواهم تو را شخصا بشناسم و به زندگی خود دعوت نماییم تا در آنجا ساکن شوی و خداوند زندگی من باشی. ای عیسی مسیح من تو را شکر می کنم بابت کاری که برای من بر روی صلیب انجام دادی و گناهان و خطایا مرا بر روی صلیب بخشیدی و به من امید زنده و حیات جاویدان عطا کردی. ای عیسی مرا در دستهای خودت بگیر و تبدیل کن آنگونه که می خواهی. آمین

اگر این دعا بیان کننده آرزو و اشتیاق قلبی شماست می توانید این دعا را انجام دهید و به او اعتماد تا کنترل زندگی شما را بدست بگیرد و یقینا عیسی مسیح به زندگی شما وارد خواهد شد همانگونه که وعده داده است. چنانچه در همین ارتباط سئوال و یا سئوالاتی دارید که می خواهید به آنها پاسخ داه شود خوشحال می شویم تا از شما در این ارتباط بشنویم و شما را امداد نماییم.

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

با فرمت ورد

Leave a comment