دانلود پروژه رشته پزشکی در مورد تضمین قدرت در سازمان‌های صنفی – قسمت دوم

دانلود پایان نامه

علی رغم عوارض مضعف قلبی- عروقی پروپوفول در دوز 5/1 تا 5/2 میلی گرم به ازای هر كیلوگرم وزن بدن، تغییرات غیرقابل قبولی در سیستم های قلبی- عروقی سالم ایجاد نمی‌كند. با این وجود، در بیماران قلبی باید با دقت مصرف شود. در بچه هایی كه در اتاق مراقبتهای ویژه برای ایجاد اثر آرام بخشی از پروپوفول استفاده می كنند، عوارض قلبی، برادی آریتمی و نارسایی قلبی مشاهده شده است.

اثر روی چربیها: مصرف طولانی مدت، سبب افزایش تری گلیسیرید می شود و در یك بیمار، سبب پانكراتیت نكروز دهنده شده است.

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

عفونت: بین ژانویه 1990 و فوریه 1993، 62 مورد عفونت بعد از جراحی در 7 بیمارستان امریكا كه مربوط به شرایط نامناسب نگهداری پروپوفول بود، گزارش شد.

انفوزیون بصورت اسپتیك انجام نشده بود و سرنگ مصرف شده در پمپ انفوزیون، برای چند بیمار مصرف شده بود.

پروپوفول در شكل امولسیون چربی دانه سویا فرموله شده است بدون اینكه پرزرواتیوی در آن بكار برده شده باشد، اگرچه در امریكا در حال حاضر از كند كننده رشد باكتری (دی سدیم ادتات) در فرآورده استفاده می شود.

احتیاط:

در بیمارانی كه آلرژی دارند، در بیماران هیپوولمی، صرعی، مبتلا به اختلالات متابولیسم چربی، نباید تجویز شود. در برخی مواقع، تشنجات با تأخیر دیده شده است كه باید مراقب این مسئله در جراحیهای سرپایی بود. در بچه های زیر 3 سال و اعمال سزارین، نباید مصرف شود.

تداخل دارویی:

مصرف همزمان پروپوفول با سایر مضعف های CNS، شامل داروهایی كه قبل از عمل مصرف می شود، ممكن است اثر سدیشن، بیهوشی و مضعف قلبی- عروقی پروپوفول را افزایش دهد.

دوز پروپوفول باید وقتی با نیتروز اكساید یا بیهوشی دهنده‌های هالوژنه مصرف می‌شود، كاهش داده شود، اگرچه پروپوفول، اثر بلوك كننده‌های عصبی- عضلانی را تقویت نمی كند.

برادی كاردی و آسیستول، بعد از تجویز پروپوفول با اتراكوریوم و سوكسامتونیم، اتفاق افتاده است.

فارماكوكنتیك:

از مدل 3 جزئی پیروی می كند. بعد از تزریق یك دوز بولوس، توزیع 2 فازی دیده شده است. فاز اول، نیمه عمر 2 تا 4 دقیقه دارد.

در ادامه، فاز توزیع آهسته با نیمه عمر 30 تا 60 دقیقه وجود دارد. متابولیسم بارز پروپوفول در فاز دوم صورت می گیرد.

پایان یافتن اثر بیهوشی، بعد از یك تزریق بولوس یا انفوزیون نگهدارنده، بستگی به میزان توزیع مجدد از مغز به سایر بافتها و كلیرانس متابولیك دارد.

پروپوفول، بیش از 95 درصد به پروتئین پلاسما باند می شود و بصورت متابولیت كونژوگه از ادرار دفع می‌شود. نیمه عمر حذف از 3 تا 12 ساعت است كه با طولانی شدن زمان مصرف افزایش می‌یابد. پروپوفول از سد جفت عبور كرده، در شیر توزیع می‌شود.

Ref: Martindale 32

ترجمه: دكتر بهرام قهرمانی فرد

گزارش مجمع عمومی و انتخابات هیئت مدیره انجمن داروسازان‌كرج

در تاریخ 10/7/82 و با حضور 116 نفر از داروسازان كرج:

جلسه مجمع عمومی جهت استماع گزارش عملكرد هیئت مدیره انجمن و نیز برگزاری انتخابات جهت تعیین هیئت مدیره جدید برگزار گردید كه در نهایت اعضاء هیئت مدیره بدین ترتیب انتخاب گردید:

1- دكتر محمد مهدی دامغانیان 2- دكتر جمشید سامانی 3- دكتر محمدباقر متولی زاده اردكانی 4- دكتر احمد مظلومی 5- دكتر سید مجتبی دیانت 6- دكتر كامبیز علی پور پرویزیان 7- دكتر سیامك بقایی.

اعضاء علی البدل هیئت مدیره

1- دكتر بهرام قهرمانی فرد

2- دكتر كریم آژیر

بازرس اصلی: دكتر ابوالقاسم سید احمدنیا

بازرس علی البدل: دكتر عباس بیداد

دراینجا، گزارش عملكرد انجمن داروسازان كرج(82-79) تقدیم حضور می‌گردد:

بنام خدا

گزارش عملكرد یا دفاعیه

در صدد دفاع از عملكرد خود نمی باشیم كه به چشم نمی آید و شرح آن به پیش شما بزرگواران كه به حق، جزء معتمدین مردم قرار گرفته‌اید، ران ملخ به پیش سلیمان بردن است، فقط گزارشی است از شرح ماوقع:

با هزاران امید، كاسه ماست در دریا فرو كردیم، ولی دوغ نشد كه اگر می‌شد، چه می‌شد. كمر همت برای ساخت خانه داروساز بستیم تا هم زمینی را كه با زحمت فراوان هیئت مدیره های قبلی تهیه شده بود، از دست ندهیم و هم پایگاهی باشد برای پرتابهای بعدی بسوی جایگاهی رفیع برای داروسازان كرجی كه بدلیل عدم توانایی ساخت توسط خود انجمن در آن زمان، با پیمانكار قرار داد بستیم تا بلكه شراكتی این كار به سرانجام رسد كه برخوردیم به موارد پیش بینی نشده در قرارداد از جمله لزوم تغییر كاربری از خدماتی- درمانی به تجاری و نیز تغییر قوانین شهرداری و لزوم پرداخت مبلغ بیست میلیون تومان برای اخذ جواز ساخت و كار متوقف ماند كه امید است با توجه به افزایش بنیه مالی انجمن در اثر فعالیتهای اقتصادی صورت گرفته، این آرزوی جامعه داروسازی كرج با مجری گری خود انجمن داروسازان كرج، محقق شود.

از سوی دیگر تلاش كردیم برای تاسیس تعاونی انجمن داروسازان كرج كه باز در پیچ و خمهای اداری گیر كردیم و از آنجائیكه قوانین ماهر روز تغییر می كند و اطلاع رسانی سیستم‌های اداری ما ضعیف می باشد و چنین تلاشهایی معمولاً در تسلسل باطل قرار می‌گیرد، ما هم دور خود چرخیدیم. یك بار خواستیم مجوز تعاونی تولیدی- توزیعی بگیریم، بعد از رفت و آمدهای فراوان گفتند: نمی‌شود. دوباره از نو طرح توجیهی جدیدی برای تعاونی توزیعی ارائه كردیم و این كارها در طی این مدت توسط گروههای مختلف انجام شد. به مصداق ضرب المثل: «گر تو بهتر می زنی بستان بزن»، جابجایی‌هایی صورت گرفت، ولی نشد كه نشد. اما، ما در طی این مدت بیكار ننشستیم و این خطر را به جان پذیرفتیم و قبل از تاسیس تعاونی، فعالیتهای اقتصادی انجمن كه امری اجتناب ناپذیر بود و حالا كه به بار نشسته به ما حق خواهید داد كه چاره‌ای جز این نداشتیم را بدون سرمایه اولیه و با دست خالی شروع كردیم. حرف و حدیث زیادی در زمینه توزیع داروهای تك نسخه ای توسط انجمن هست و خواهد بود. نقد و انتقاد را به جان می خریم و ادعا نمی كنیم كه بدون نقص بوده‌ایم، اما آنچه برای ما اهمیت دارد، نتیجه عمل است كه حاصلی جز دسترسی آسانتر و سریعتر بیماران و داروخانه داران به داروهای ضروری و همچنین ایجاد یك پشتوانه مالی مناسب علاوه بر همیاری دوستان برای اجرای بهتر و سریعتر خواسته های شما عزیزان و عملی شدن طرحها و برنامه های این هیئت مدیره و هیئت مدیره های بعدی نداشته است. مهم چرخیدن این چرخ است، نه كسانی كه چوب لای این چرخ می گذارند و نه كسانی كه احیاناً زیر این چرخ، له شده و می شوند.

از دیگر كارهایی كه انجمن منتظر طی روال عادی و تاخیری آن، شد، انتشار نشریه انجمن بود كه با دست خالی و بدون امكانات و تنها به عشق ایجاد یك پل ارتباطی با همكاران، عملی گردید كه مورد استقبال و حمایت مسئولین از جمله رئیس فرهنگ و ارشاد كرج، مسئولین بیمه ها، مسئولین شهری، نمایندگان مجلس، مسئولین وزارت بهداشت و انجمن داروسازان ایران قرار گرفت و امید داشتیم كه همكاران، بنده نوازی كرده، دست نوازش بر سر ما كشیده، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازند تا بكار بندیم و شرمنده همكاران نباشیم و گفته اند كه عشق یكسره مایه دردسره و مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق آورد، بگذاریم و بگذریم. البته، نقایص فراوانی در كار هست و هدف ما از اول هم این نبوده كه كار ایده ال و بی نقصی ارائه دهیم، فقط می‌خواستیم، آغازگر یك راه باشیم و یك چهارچوب و قالبی داشته باشیم كه اگر با مس پر شده است، بر ما ببخشید و شما عزیزان با انگشتان كیمیاگر خویش، به زر تبدیل كنید.

در همین راستا در جهت برقراری ارتباط هرچه بهتر و دسترسی آسانتر برای همكاران، یك خط جدید تلفن خریداری شد و با دید به آینده، دو دستگاه كامپیوتر تهیه شد و سایت انجمن داروسازان كرج طراحی گردید و صندوق پست الكترونیكی جهت برقراری ارتباط دو سویه و on line با همكاران در آینده نزدیك، تعبیه گردید. (چه در زمینه مبادله اطلاعات و چه در زمینه سفارش دارو.)

جهت ارتقاء سطح علمی همكاران، سه دوره بازآموزی توسط انجمن و با مشاركت دانشگاه علوم پزشكی ایران و انجمن متخصصین برگزار گردید كه بیان مشكلات اخذ مجوز و كارهای اجرایی آن از حوصله این جلسه خارج است.

بیمه ها و مالیات:

با بیمه ها جلسات متعدد برگزار شد و در مورد مشكلات موجود، بحث و تبادل نظر صورت گرفت. البته، مشكلات بیشتر با خدمات درمانی و در زمینه دیر كرد پرداخت و كسورات بود كه قسمتی از آن مربوط می شد به تغییر مدیریت خدمات درمانی از سرپرستی به اداره كل و تغییر مسئولین و دستورالعملها و بخشی هم مربوط می‌شد به مشكلات قدیمی و ریشه ای نبودن بودجه و نیروی متخصص كافی و غیره كه تا كار ریشه‌ای و اصولی در این زمینه انجام نشود و اصلاحات كلی در سیستم بیمه ای صورت نگیرد، این مشكلات كماكان باقی است كه برای رفع آن، حضور نماینده. انجمن‌ها در شورای عالی بیمه و نیز استفاده از نظرات مشورتی انجمن در تصمیم‌گیری‌ها، الزامی است كه اقداماتی در این زمینه صورت گرفته كه در آینده با توجه مسئولین و پیگیری انجمن‌ها و شما داروسازان به بار خواهد نشست تا دیگر لازم نباشد برای توضیح واضحات، جلسات متعدد چند ساعته بگذاریم.

اما در مورد مالیات، با توجه به اینكه هنوز این امكان وجود ندارد كه برآورد دقیقی از میزان درآمد هر واحد صنفی بعمل آید و بیشتر براساس خود اظهاری و حدسیات می‌باشد و باید براساس یكی از این دو، مالیات وضع شود و وضع مالیات براساس حدسیات مؤدیان، هم غیر واقعی و هم ناعادلانه و مورد اعتراض همكاران بود قرار شد كه براساس خود اظهاری باشد، ولی از آنجائیكه در كشور ما اعتماد دو طرفه مردم به دولت و دولت به مردم بوجود نیامده است، تائید این خود اظهاری ها در قالب طبقه‌بندی داروخانه ها به «كم درآمد» و «پر درآمد» بعهده انجمن ها گذاشته شد و پیكان حملات و انتقادات داروخانه ها بجای دارایی، انجمن ها را نشانه گرفت.

البته، انجمن داروسازان كرج در حد توانایی خود سعی كرد از شدت نارضایتی‌ها بكاهد ولی اگر خواهان معافیتهای ویژه مالیاتی هستیم، تنها راهش این است كه داروخانه را بعنوان یك محیط علمی و آموزشی در اذهان مردم و مسئولین جا بیندازیم.

اختتامیه: كسانی بودند كه با قدرت و صلابت در كنار ما بودند و از حضورشان نیرو گرفتیم و كسانی هم بودند كه لنگ لنگان تا آخر مسیر خود را رساندند و برخی دیگر هم كه سنگینی بار بیشتر بر دوش آنها بود، در میانة راه بریدند ولی همه تلاشمان را با وجود همه مشكلات كردیم كه باری كه شما عزیزان با انتخاب و اعتمادتان بر دوشمان گذاشته بودید، زمین نماند و به سر منزل مقصود، رهنمون سازیم.

آنچه ایشانرا در این ره رخ نمود

كی تواند شرح آن پاسخ نمود

گر تو هم روز ی فرودآئی براه

عقبه آن ره كنی یك یك نگاه

باز دانی آنچه ایشان كرده اند

روشنت گرددكه چون خون‌خورده‌اند

آخر الامر از میان آن سپاه

كم كسی ره برد تا آن پیشگاه

زانهمه مرغ اندكی آنجا رسید

از هزاران كس یكی آنجا رسید

باز بعضی بر سر كوه بلند

تشنه جان دادند در گرم و گزند

باز بعضی را زتف آفتاب

گشت پرها سوخته دلها كباب

باز بعضی را پلنگ و شیر راه

كرد در یك دم برسوائی تباه

باز بعضی سخت و رنجور آمدند

باز پس ماندند و مهجور آمدند

باز بعضی در عجایبهای راه

باز استادند هم بر جایگاه

باز بعضی در تماشای طرب

تن فرو دادند فارغ از طلب

عاقبت از صد هزاران تا یكی

بیش نرسیدند آنجا زاندكی

تا كه می رفتند میگفت این سخن

چون رسیدند و نه سرماند و نه بن

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

با فرمت ورد

Leave a comment