دانلود پروژه رشته پزشکی در مورد تضمین قدرت در سازمان‌های صنفی – قسمت سوم

دانلود پایان نامه

اجرم اینجا سخن كوتاه شد

رهرو و رهبر نماند و راه شد

قابل توجه هیئت مدیره جدید:

بس كه خشكی بس كه دریا بر ره است

تا پنداری كه راهی كوته است

شیر مردی باید این ره را شگرف

زانك ره دورست و دریا ژرف ژرف

مرد می‌باید تمام این راه را

جان فشاندن باید این درگاه را

دست باید شست از جان مردوار

تا توان گفتن كه هستی مردكار

هر كه اكنون از شما مرد رهید

سر براه آرید و پا اندر نهید

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

در انتها عرض تشكری داریم حضوركلیه این همكاران و عرض پوزشی خدمت شما عزیزان كه نتوانستیم حق مطلب را ادا كنیم، ولی می توان این مطالب را اصلاح كرد، كم و زیاد كرد و ویرایش نمود و كتاب عزت و سربلندی داروساز را به زیبایی هرچه تمامتر نگاشت.

ان‌شاءالله

فعالیتهای صورت گرفته توسط انجمن داروسازان كرج (82-79)

1- برگزاری سه دوره بازآموزی مدون

2- چاپ نشریه انجمن بنام ندای سلامتی

3- طراحی سایت انجمن داروسازان كرج www.kimianet.com/KAOP

4- شروع فعالیتهای اقتصادی انجمن با اقدام جهت تاسیس تعاونی و توزیع داروهای تك نسخه ای توسط انجمن واستخدام كادر فنی مربوطه از جمله مسئول فنی، حسابدار، انباردار و تحصیلدار، كه سود حاصل از این فعالیت در طی یكسال حدود چهل میلیون تومان می شود در حالی كه دریافتی از بابت شهریه همكاران كه قبلاً تنها منبع مالی انجمن بود، در طی این یكسال، تنها حدود یك میلیون تومان می شد كه شرح كامل آن در گزارش مالی انجمن آمده است.

5- تعمیرات ساختمان انجمن و خریداری اثاثیه و تجهیزات مورد نیاز.

6- عقد قرارداد با پیمانكار جهت ساخت خانه‌داروساز و فراهم نمودن مقدمات كار.

7- تشكیل جلسات متعدد با بیمه ها بخصوص خدمات درمانی برای رسیدگی به مشكلات همكاران در زمینة دیركرد پرداخت و كسورات كه قرار شد ریز كسورات را در اختیار همكاران قرار بدهند و مقوم مربوطه دقت نظر بیشتری اعمال كند.

8- ایجاد یك وحدت رویه بین همكاران در زمینه پرداخت مالیات و كمك به حل مشكل همكارانی كه نسبت به سالهای گذشته، مالیات های غیر قابل انتظاری برایشان وضع شده بود.

9- شركت در جلسات مشورتی با مسئولین شبكه بهداشت- درمان كرج و طرح مشكلاتی از قبیل فروش دارو و شیرخشك در مكانی غیر از داروخانه و عملكرد نامطلوب برخی از شركتهای پخش دارو و پیشنهاد تاسیس دفاتر شركتهای پخش در یك جا بصورت متمركز.

10- برگزاری جلسات مشترك با مسئولین شهری از جمله معاون اجتماعی فرمانداری و معاون امنیتی فرماندار در خصوص استفاده بهتر از امكانات فرمانداری و نیز رفع بعضی مشكلات از جمله مشكل امنیتی داروخانه ها و لزوم اقدام قاطع در این زمینه.

11- دعوت از نماینده كرج، آقای مهندس موسوی و حضور ایشان در انجمن و ارائه راهكارها و طرحها از جمله نظام داروسازی به ایشان برای طرح در مجلس.

12- فراهم نمودن شرایط حضور شركتهای خدمات كامپیوتری مختلف در انجمن جهت معرفی خدمات خود برای مكانیزه كردن داروخانه ها.

13- تشكیل گروههای كاری مختلف برای تقسیم كارها و انجام بهتر و سریعتر امور كه شامل عناوین زیر می‌باشد:

الف) گروه علمی انتشاراتی كه وظیفه انتشار نشریه و برگزاری بازآموزیها را بعهده داشتند.

ب) گروه داروخانه داران كه رسیدگی به مشكلات داروخانه داران از جمله دارایی و بیمه ها را بعهده داشتند.

ج) گروه مسئولین فنی كه مسئولیت رسیدگی به مشكلات مسئولین فنی از جمله میزان افزایش حقوق سالیانه، بیمه، مرخصی، عیدی و سنوات را برعهده داشتند و قرار شد كه در همه این موارد، مطابق با قانون كار، عمل شود.

14- تشكیل كمیته عقد قرارداد با حضور نماینده داروخانه داران، نماینده مسئولین فنی و صاحب داروخانه و مسئول فنی برای گفتن همه حرفها و جلوگیری از ایجاد مشكلات در آینده و احقاق حقوق طرفین.

15- برقراری ارتباط نزدیك و دوستانه با انجمن ایران بعنوان انجمن مادر و استفاده از نظرات و راهنمائیهای آنها ضمن حفظ استقلال رای و احترام متقابل.

16- انجام یك كار فرهنگی ریشه ای و گسترده برای خروج از بحران معنوی و خلاء علمی- فرهنگی موجود كه مطمئناً در آینده به بار خواهد نشست.

17- همكاری و همفكری با مسئولین وزارت بهداشت و سایر انجمن ها در جهت واقعی كردن نرخ دارو و تعرفه‌ها كه بزودی به نتایج خوبی در این زمینه خواهیم رسید.

لازم به ذكر است كه مدارك و نامه های تمام فعالیتهای فوق در آرشیو انجمن موجود و در دفتر انجمن توسط منشی انجمن ثبت گردیده است.

         والسلام

دكتر بهرام قهرمانی فرد

 از كلیه همكاران می خواهیم كه هرگونه اظهار نظری در مورد این گزارش و نحوه عملكرد هیئت مدیره قبلی دارند، به آدرس انجمن داروسازان كرج. ارسال نمایند تا در شماره های بعدی نشریه مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا چراغی باشد فرا راه آیندگان.

گیاهان داروئی

زعفران Saffron

(Crocus sativus, Iridaceae), True – Saffron

شرح: زعفران گیاهی است كوچك به ارتفاع 10-30 سانتیمتر با پیازی سخت و مدور كه از فلسهای نازك و قهوه ای رنگ تشكیل شده است. از پیاز 6-7 برگ سبز تیره و راست منشا می گیرد. گلهای آن منظم، نر و ماده و به تعداد 2-3 عدد در انتهای ساقه است. جام گل لوله ای است و از شش قسمت تشكیل شده است. قسمت خارجی از سه كاسبرگ وداخلی از سه كاسبرگ به رنگهای بنفش یا ارغوانی است. دستگاه نر از سه پرچم كه در مقابل هر گلبرگ تشكیل شده است. مادگی از یك تخمدان سه خانه ای با كلاله سه خانه ای به رنگ قرمز نارنجی است.

قسمت مورد استفاده: كلاله های گل گیاه كه زعفران نامیده می شود. برای تهیه یك گرم زعفران به كلاله و خامه 150 گل نیاز است.

زیستگاه و گردآوری: امروزه با توجه به توسعه پرورش زعفران، این گیاه در نواحی مختلف یافت می‌شود. كشت آن در اواسط تیرماه انجام می گردد، ولی گلها در اواخر مهر ماه سال بعد ظاهر می شود. محصول معمولاً پیش از طلوع آفتاب جمع آوری می‌شود زیرا گلها شبها باز بوده و گرمای آفتاب آنها را بسته نگه می دارد. اصول كشت و برداشت زعفران در اسپانیا، فرانسه، ایران و سایر نقاط با جزئی تفاوت، یكسان است.

ایران: این گیاه در بعضی نواحی ایران به ویژه خراسان و نیز یزد، كرمان، كردستان، گیلان و مازندران كاشته می شود.

تركیبات و اثر: زعفران حاوی رنگی شبیه كاروتنوئیدها به نام پروتو كروسین (Protocrocine) است كه در اثر اكسیداسیون به ماده رنگی زعفران (Crocine) و هتروزیدی تلخ (Picrocrocine) تبدیل می شود. به آن خاصیت تقویت كننده قلب و مقوی معده (به خاطر داشتن مواد تلخ) نسبت می دهند. همچنین برای آن یك اثر قاعده آور قائلند. دم كرده آنرا بعنوان تونیك و ضد تشنج مصرف می كنند.

مصرف: دم كرده 5/0-2 گرم در لیتر زعفران و یا گرد آن به مقدار 2/0 گرم مصرف می‌شود.

منبع: گیاهان داروئی هانس فلوك.

نكته‌ها

كوتریموكسازول و دستور مصرف: اگر جلوی دستور مصرف قرص كوتریموكسازول، هر 12 ساعت 3 عدد یا روزی 1 عدد دیدید تعجب نكنید.

یا اگر برای بچه4 ساله جلوی دستور شربت هر 12 ساعت 2 پیمانه (یعنی 480میلی‌گرم) دیدید و برای بچه 10 ساله هر 12 ساعت 2 قرص اطفال (یعنی 240میلی‌گرم) دیدید یا اگر در كودك یك ماهه این دارو تجویز شده بود، حتماً كمی دقت كنید.

اشكال داروئی: قرص اطفال 120 میلی‌گرمی، قرص بزرگسال 480 میلی‌گرمی، شربت 240 میلی‌گرم در هر 5 میلی لیتر.

مقدار مصرف:

بزرگسال: 960 میلی‌گرم (2 قرص) هر 12 ساعت

در عفونت های شدید: 1440 میلی‌گرم (3 قرص) هر 12 ساعت

در دوره های درمان طولانی و نارسایی كلیه: با كلیرانس كرایتنین15 تا 30 میلی‌لیتر در دقیقه دوز نصف شود.

اگر كلیرانس كرایتنین، پایین‌تر از 15 میلی‌لیتر در دقیقه باشد، مصرف آن توصیه نمی‌شود، مگر اینكه امكان همودیالیز وجود داشته باشد.

كودكان: در كودكان زیر 6 هفته، بدلیل احتمال بروز یرقان، منع مصرف دارد.

از 6 هفته تا 5 ماه: 120 میلی‌گرم (نصف پیمانه 5/2 سی‌سی) 2 بار در روز

از 6 هفته تا 5 سال: 240 میلی‌گرم (یك پیمانه 5 سی‌سی) 2 بار در روز

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

با فرمت ورد

Leave a comment