دانلود پروژه رشته پزشکی درباره نظریه نقطه تثبیت – قسمت سوم

دانلود پایان نامه

یادگیری عشق ورزیدن و پذیرش اینكه چه كسی هستند ، به شما كمك میكند تا نقطه تثبیت طبیعی بدن خود را بپذیرید . متاسفانه ما در جامعه ای زندگی می كنیم كه تاكید بر لاغری دارد ، اما ما باید به این باور كه لاغری مساوی خوشبختی است پایان دهیم . چیزی كه هر كس نیاز دارد انجام دهد این است كه به قضاوت مردم درمورد اینكه چطور به نظر می رسد ، پایان دهد . اگر ما همگی بتوانیم همدیگر را همانطور كه هستیم بپذیریم ، مساله ای نیست كه اندازه ظاهری ما چقدر است ، مردم بیشتر خوشبخت خواهند بود . بجز البته ، برای صنعت رژیم ، زیرا سرانجام آنها از دور خارج می شوند.

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

  1. حفظ یك نقطه تثبیت Defiding a set point

به گفته ریچارد ای كیسی نشان داده نشده است كه بدن وزن عادی یا نقطه تثبیت را به وسیله جبرانی كه پس از بهم خوردن وزن اتفاق می افتد ، حفظ می كند.

در حیوانات ، كاهش وزن هم با افزایش كالری جذب شده و هم كاهش نرخ مصرف انرژی پاسخ داده می شود ، كه هر دو با هم برای باز گرداندن وزن عادی همكاری می‌كنند . هر چند ، نقطه تثبیت می تواند به یك وزن بالاتر یا پایین تر تغییر كند.

كیسی ، مطالعات روی موشها را كه در آن ورزش منظم روزانه نقطه تثبیت را به یك سطح 7 تا 11 درصد پایین تر از وزن در شرایط كنترل بدون تحرك كاهش می دهد را شرح داد موشهای ورزش كرده این وزن پایین تر را به وسیله تعدیل جذب غذا برای متعادل كردن مصرف انرژی در گستره بزرگی از شدتهای ورزش حفظ كردند. به همین ترتیب ، اگر جذب غذا تغییر كند ، مصرف انرژی برای نگه داشتن وزن بدن در این سطح تعدیل می شود. كمبود وزن و كسب وزن هر دو به وسیله اصطلاحات در سوخت و ساز پایه مورد مقابله قرار می گیرد . به گفته او ، افزایش تمرین شنا كردن از یك ساعت به سه ساعت سبب شد كه یك افزایش بزرگ در مصرف انرژی پایه اما نه كاهش وزن در 24 ساعت صورت گیرد . این نشان می دهد كه افزایش برونداد انرژی با افزایش جذب انرژی جبران شده بود.

  1. Hubbynet

این تحقیق نظریه ای را كه معتقد است وزن یك نقطه تثبیت دارد به چالش می طلبد . خیلی از افراد چاق كه وزن اضافی را از دست می دهند ، دوباره آنرا بدست می آورند. این واقعیت مدتهای مدید توسط نظریه نقطه تثبیت توضیح داده می شدـ عقیده ای كه بر اساس آن افراد یك وزن ثابت دارند كه به وسیله متابولیسم تعیین می شود و به سختی تغییر می كند.

دكتر رولندد ونیزیر پزشك و مدیر مركز تحقیقات بایستی تغذیه دردانشگاه آلابامادر بیرمنگام می گوید: « شما وزن از دست می دهید . در مقابل تلاش می كنید تا كاهش وزن را حفظ كنید و تقریبا به طور اجتناب ناپذیری آن وزن ـ حتی گاهی بیشتر ـ بر می گردد و سپس شما چرخه را تكرار می كنید . اما تحقیقی كه به وسیله ونیزیز ارائه شده این عقیده را به چالش می طلبد ، همانطور كه قبلا گفته شد افراد چاق سوخت و سازهایی شبیه به آنهایی كه هرگز چاق نبوده اند دارند. مطالعات نشان می دهد كه دیگر عوامل ـ محیطی و فیزیولوژیكی ـ ممكن است نقش بیشتری بازی كنند.

محققانی چون ونیزیز امیدوارند كه رد كردن نظریه نقطه تثبیت ابزارهای بهتر و انگیزش بزرگتری را به پزشكان برای كمك به بیماران چاق‌شان جهت كاهش وزن خواهد داد . و نیزیرمی گوید : من فكر می كنم كه آن ، تعصب ما را تغییر دهد و سبب دور شدن ما و پزشكان از این تفكر می شود كه این موضوع خارج از كنترل ما و یا خارج از كنترل مریض است . او همچنین معتقد است كه :

از دست دادن وزن بی نهایت مشكل است ، اما ما می بایست خودمان و محیط را تغییر دهیم تا یك الگوی بهتر برای درمان كردن فربهی مطرح شود.

بیش از یك دوره 4 ساله ، ونیزیر 24 زن چاق را كه رژیم داشتند مورد بررسی قرار داد و آنها را با 24 زن كه هرگز فربه نبوده اند مقایسه كرد . تحقیق نشان داد كه هر چند نرخ سوخت و ساز پایه زمانی كه آن زنان در حال رژیم گرفتن بودند كاهش یافته اما وقتی میزان جذب غذای آنها نرمال شد ، سوخت و ساز پایه آنها نیز به حالت نرمال برگشت . در گروه رژیم گیرنده 85 درصد از زنان بیشتر از وزنی كه از دست داده بودند بدست آوردند . وزن زنان گروه كنترل بدون تغییر باقی ماند.

رابرت كوشنر می گوید: این واقعا اهمیت تغییر محیط را نشان می دهد احتمالا افراد متعددی هستند كه سریعتر از دیگران وزن كسب می كنند . ما دقیقا دلیل آنرا نمی دانیم ، اما محیط به میزان زیادی در آن موثر است .

ونیزیر با او موافق است : من خیلی خوب می توانم تصور كنم كه همه ما روز به روز در حال متاثر شدن به وسیله عوامل محیطی هستیم كه بر سیستم های تنظیمی اثر گذاشته موجب تاثیر بر وزن ما می شوند . من صبحانه خوردم، و احساس سیری كردم اما چیزهای دیگری در بیرون وجود دارد كه كاملا اشتها آور است و بنابراین من یك وعده غذای اضافی خوردم . علائم درونی شنیده نمی شوند و صداهای بیرونی زیادی وجود دارد.

متخصصان «فربهی» می گویند كه زمانی كه متابولیسم یا بعنوان یك عامل كنار گذاشته شود و یا اهمیت آن كاهش یابد ، آنها می توانند با دقت بیشتری عوامل محیطی را مورد بررسی قرار دهند . این عوامل شامل دسترسی آسان به مقادیر زیاد غذا همراه با فقدان فرصت برای فعالیت فیزیكی می باشد . آنها گمان می كنند كه این متغیرهای دلیل افزایش بیش از حد نرخ فربهی در ایالات متحده است.

ونیزیر می گوید : همان فردی را كه ممكن است در حال كشمكش با كنترل كردن وزن خود می باشد به كشور دیگری ببرید ـ جایی كه محیط متفاوت ، مساعد برای فعالیت فیزیكی بیشتر وغذای پر انرژی كمتر است و آنها ممكن است غفلتاً به نظر بیاید كه دارای نیروی اراده قوی هستند.

پزشكانی كه بیماران فربه را درمان می كنند می گویند این اطلاعات ارزشمند بود اما در توضیح شكاف هنوز كشف نشده بین زمانی كه یك فرد در حال رژیم گرفتن ، از دست دادن وزن وكاهش متابولیسم است و زمانی كه آنها به حالت طبیعی خوردن بر می گرداند اما متابولیسم آنها هنوز به حالت كامل برنگشته است ، شكست خورده است . در خلال این زمان است كه بیشترین احتمال برای بازگشت وزن وجود دارد . دكتر هاوارد معتقد است كه سوال اصلی این نیست كه آیا متابولیسم یكسان هستند . بلكه سوال اصلی این است كه چه موقع آنها یكسان می شوند.

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

با فرمت ورد

Leave a comment