دانلود پروژه رشته روانشناسی در مورد نگاهی به تاثیر خنده بر شخصیت – قسمت دوم

دانلود پایان نامه

مزایای تفكر مثبت

می‌گویند: انسان با فكرش زندگی می‌كند… به عبارت دیگر خوشبختی، بدبختی، شادی و غم‌های انسانی، تابع شرایط بیرونی نیستند بلكه ساخته و پرداخته افكار و اندیشه‌های خود هستند…!
در حقیقت، حوادث پیش آمده چندان مهم نیستند بلكه طرز برخورد ما با حوادث مهم هستند.
به قول شكسپیر: <هیچ‌چیز به خودی خود، خوب یا بد نیست بلكه نیروی اندیشه است كه بدی، خوبی، سعادت و یا شقاوت را می‌آفریند.>

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید
به‌عنوان مثال، دو نفر از پنجره بیرون را تماشا می‌كنند،‌ یكی لكه‌‌ها و ذره‌های كثیف شیشه را می‌بیند و دیگری منظره‌های زیبای طبیعت را… عده‌ای به زیبایی گل‌ها توجه دارند و گروهی دیگر به خار‌های همان‌ گل‌ها می‌نگرند.
یك ضرب‌‌المثل آذری می‌گوید: <ای مردم،‌ چرا سعادت را در خارج می‌جویید؟ سعادت در درون شماست>!
حضرت علی (ع) می‌فرماید: <پس از سلامتی، خنده بهترین نعمت است.>
حضرت سلیمان می‌فرماید: <دل شادمان و مسرور، خاصیت نوش‌دارو دارد.>
دكتر جانسن می‌گوید: <سرور و خوشحالی یا حزن و ملامت شخصی، بسته به میل و اراده خود انسان است.>
ضرب‌المثل عربی می‌گوید: <زمانی‌كه می‌خندید، خدا هم به همراه شما می‌خندند.>

آسایش بیشتر، آرامش كمتر

امروزه فشارهای زندگی خیلی افزایش یافته است، به همین علت، میانگین خنده نسبت به سابق حتی در سطح جهانی كاهش یافته است.
طبق برآورد دكتر میشل تیتز روان‌شناس آلمانی در دهه 1950 مردم به‌طور میانگین 18 دقیقه در روز می‌خندیدند، ولی امروزه حدود شش دقیقه می‌خندند امروزه با وجود اینكه كیفیت زندگی نسبت به گذشته خیلی بهتر شده ولی در مقابل میزان استرس‌ها و نگرانی‌ها بالا رفته است. به عبارت ساده، با وجود اینكه میزان آسایش‌ انسان‌ها در تمام جوامع بشری بالا رفته ولی میزان آرامش‌پایین آمده است.
انسان وقتی به‌ دنیا می‌آید، طبیعت شاد و خندانی دارد. كودكان به‌راحتی و بدون دلیل خاص می‌توانند 300 تا 400 بار در روز بخندند چرا كه مانع خاصی برای جلوگیری از خنده آنها وجود ندارد ولی همین‌كه بزرگ می‌شوند، ‌تحت تأثیر فرهنگ جامعه كه خنده را زیاد مطبوع نمی‌داند در بزرگسالی نسبت به دوران كودكی كمتر از 20 بار در روز می‌خندد. به نظر می‌رسد، هر قدر آرامش بشر كمتر شود، میزان خنده‌های بشركاهش می‌یابد.
همه می‌توانند ‌بخندند ولی وقتی زیاد بخندیم، استعداد شوخ‌ طبعی‌ ما رشد می‌كند آن‌وقت به‌ بهانه‌های مختلف و به راحتی قادر به خنده خواهیم بود. خنده به ثروت و قدرت، زیاد ارتباط ندارد.
انسان در هر شرایطی به‌ خندیدن عادت كند، حتی اگر خنده‌ها ساختگی و زوركی باشد، تغییرهای فیزیولوژی در بدن وی به‌وجود می‌آید و به انسانی شوخ، خنده‌رو و پر نشاط تبدیل می‌شود.
هر جلسه خنده با تمرین تنفس عمیق و با هوهوهو … هاهاها شروع می‌شود. با توجه به اینكه خنده بسیار مسری است بنابراین وقتی در یك گروه باشیم، حتی با برقراری تماس چشمی می‌توان به‌راحتی شروع به خندیدن كرد.
باید دانست كه حس شوخ‌طبعی را می‌توان با تمرین پرورش داد و در انجام آن ماهر شد

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

با فرمت ورد

Leave a comment