دانلود پروژه رشته حسابداری در مورد مقیاس یا اندازه گرفتن – قسمت سوم

دانلود پایان نامه

داشبورد

چه وقتی از زمان گذشته گاز ماشین شما تمام می شود: من ممكن است هر شخصی را كه یك یا دو بار تجربه داشته باشد حدس بزنم. به عنوان یك نتیجه شما از مقدار گاز از مراكز بعدی آگاهی دارید. (كمترین برای آن زمان) من یك بار یك وانت فورد 1970 داشتم كه هیچ روشنایی Dashboard نداشت و همسرم Crazy با آن رانندگی می كرد. آن دردسری برای من نداشت اما همسرم نمی توانست بفهمد چطور من می توانم بدون یك كیلومتر شمار رانندگی كنم. و آن هم یك نكته داشت. و ارزش آن برابر اندازه گیری خیلی مهم است. هنگامی كه شما به پایین جاده پرت می شوید اندازه گیری عملكرد شغل نیز می باشد.

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

اندازه گیری چیست؟ چه موقعی باید اندازه گیری كنید؟ چه كسی باید اندازه گیری كند و چه كسی باید آن را تجدیدنظر كند سمینارها طولانی و كتابهای كامل نوشته شده در موضوع پیدایش ایده عملكرد متریك برای جاده ها وجود دارد. البته شما شغلی را می خواهید تا مانند یك ماشین بنزینی خوب حركت كنید. (به خوبی ماشین خودتان) یك روش اندازه گیری واقعی و آسان برای تغییر كردن

و در صورت بروز اشتباه هشدار دهد وجود داشته باشد. در یك ماشین یك مقیاس كلیدی كوچكی وجود دارد. سطح سوخت درجه حرارت – آب – فشار بنزین و كیلومتر شمار آنها عملكرد ماشین را نشان می دهند. به عنوان نمودار رسم شده در شكل (10-5) داشبورد معمولی می گوید كه هر چیزی از نظر اجمالی انجام می شود. فقط وقتی كه این مطالعات خارج از توجه زیاد شما باشد. جالب است كه راننده های ماشین های مسابقه ای زمان كمی برای فهم مطالعات مقیاس دارند. همچنین آنها اندازه ها را تغییر داد. تا اینكه با یك مطالعه نرمال اندازه ها درست می شوند.مانند (شكل 11-5) و این به آنها اجازه می دهد تا روی مسابقه در جلو متمركز شوند.

همان كار برای نیز تجارب بكار می رود. شركتها بوسیله ؟؟‌یك بخش از زمان بهبود و مطالعه نمودارها و تجارت موفق نشدند. نمودارهای درست باید برای تصمیم گیری خوب و استفاده شود و به پیشرفت تجارت كمك نماید. و فرایند نباید زیاد درگیر كار باشد. اگر داشبورد ماشین شما به كابین خلبان یك هواپیما با هزاران درجه (مقیاس) شبیه باشد. شما ممكن است قادر به تمركز روی رانندگی تان نباشید. همچنین باید اندازه گیری در كار قابل كنترل بوده و سخت نباشد. به شكل (11-5) ص 127 مراجعه شود. سطوح مختلفی از ریسك وابسته با تجارت متغیر مختلف وجود دارد. گروهها نمی توانند تمام وقتشان را برای جمع آوری اطلاعات و اندازه گیری چیزها فقط به خاطر اندازه گیری صرف كنند. آنها باید وقتشان صرف بهبود یك كلید اندازه گیری نمایند.

شما چطور می دانید كه شركتی اشیا را درست اندازه گیری می كند. اشیا به سادگی بهبود می یابند زیرا آنها مورد سنجش قرار می گیرند. یك اندازه گیری باید با چیزهایی كه می توانند تغییر كنند ارتباط داشته باشد و آن می تواند كنترل شود. وقتی كه اشیا معیوب هستند باید به آنها توجه كرد اگر یك سنجش خارج از دامنه از پیش تعیین شده قابل قبول باشد. به فرد مسئول اجازه داده می شود تا یك تصحیح را برای فرایند انجام دهد.

شركتها،‌بزرگراهها را به گروه جهانی می برند كه عملكرد آن با تمركز روی اندازه گیری زمان ماشین متوقف می شود. و در عوض چگونگی اندازه گیری اغلب ماشین ها در زمان درست انجام می شود (نه دیر و نه زود) در یك جستجو برای كیفیت تمام عیار، اندازه گیری جدید با وضع اولیه یا زمان اولیه توانایی مرتبط می شود. در تلاش برای ورود به رقابت گروههای جهانی به زمانهای بی نتیجه و قیمت كلی برای ساخت یك محصول مسیریابی می شوند.

CEO یك (مجموعه مختلفی از مقیاس های داشبوردش را نسبت به ارائه نقص عملیات مورد تردید قرار نخواهد داد.

و سرمقاله جریان ارزش داشبورد نیز مختلف خواهد شد. راه حل این است كه چیزهای كمی را به خوبی اندازه گیری كنیم. اینجا تعداد مثال از موضوعاتی كه می تواند اندازه گیری شوند وجود دارد.

رشد دو درآمد

بازگشت عدالت ، سرمایه و دارایی

نیروی انسانی نیازمند به تولید محصول

رضایت مشتری

موارد نیازمند به تولید محصول

درستی كار (نیازمند مستندات دیگر)

تأمین كننده زمانهای اصلی (زمانهای نتیجه گیری)

تأمین كننده كیفیت

بهره وری هر عضو گروه

جریانهای (گردشهای موجودی)

تحویل كاری به موقع

هزینه های انرژی

هزینه ها ضمانت (گارانتی)

رضایت كاره مند

طراحی دقیق مهندسی

زمان چرخه فرایند

زمان تلف شده فرایند

كیفیت فرایند (نقص ها در هر یك میلیون عملیات)

واریانس در عملكرد ماشین آلات

كیفیت و كمیت آموزش

میان سنتی …

تكرارهای زیادی در اینجا وجود دارد اما نكته ای كه هست این كه اگر یك شركت تمام وقتش را برای جمع آوری این داده ها صرف نماید. هیچ زمان باقیمانده ای برای بهبود نمی تواند داشته باشد.

یك رویكرد بهتر ممكن است برای استفاده روش هماهنگ كنترل كردن كارهایی كه برای كنترل یك عملكرد اتومبیل استفاده می شود، باشد. مقیاس های اصلی كمری كه مورد نیاز می باشد وجود دارد. وقتی كه كلید متری (سوزن داشبورد) در بالا و پایین حدود قابل قبول قرار گیرد نوعی از تكنیك می تواند به صورت كارا مورد استفاده قرارگیرد. اگر درجه حرارت ماشین شروع به خواندن گرمای زیاد نماید. با یك ماشین تكنیكهای هدف داری برای حدود پایین مسئله بكار برده می شوند. این ابزارها ممكن است شامل چك كردن سطح آب – نشت حوض آب – كشش تسمه – ترموستات – واترپمپ باشد. ورودی فرایند ممكن است تا زمانیكه علت پیدا شود مورد رسیدگی قرار گیرد. چرا باید هیچ اختلافی در شغلها نباشد. چرا یك شركت باید تمام زمانش را به جمع آوری داده ها بپردازد بدون آنكه اثری از مشكل بالقوه باشد. در مثال ماشین مقیاسهایی مانند وسیله اندازه گیری كشش تسمه و یك مقیاس فشار روی واتر پمپ و درجه سطح برای رادیاتور می توانند تشكیل یك مجموعه را بدهند. هنوز چه چیزی مهم است؟‌چرا زمان برای نصب و كنترل مقیاس جدید وقتی همه درجه ها مورد نیاز هم اكنون وجود دارند. صرف می شود. آن نشانه ای خواهد بود وقتی كه سیستم آرامش دهنده،‌دارای مشكل باشد. و سپس كار ضروری برای پیدا كردن مشكل انجام شود. پیدا كردن یك یا دو مقیاس كه نشانه یك مشكل است راه حل بهتری می باشد. داشتن یك مقیاس درست اگر چه موفق به از بین بردن مشكل نخواهد شد. فقط ارزش آن را بر طبق یك جریان عادی كار چك می كند لازم می باشد.

سپس مانند درجه حرارت اتومبیل ، نقاط خارج از مشكل بالقوه یك شركت می تواند خیلی سریع قبل از اینكه خرابی روی دهد، فعالیت كند.

در اكثر شركتها، نصف مدیران مقدار زیادی از وقتشان را به كاغذ بازی برای توصیف آنچه كه برای سود بیشتر مدیریت انجام می دهند صرف می كنند. چرا اجازه نمی دهند مدیران وقتشان را برای كمك به مشتری و نیازهای آنها صرف كنند. اپراتورهای پروسه اداری باید یك سنجش را كه نتیجه یك رویداد یا كنترل آن را می گوید پیدا كنیم.

فرایند بهبود داشبور شامل 5 فاز می باشد.

1- طراحی: روی چه مقدار، چطور و چه كسی متمركز می شود. استراتژی ها و اهداف و گزارشات را بهبود دهید. منابع اطلاعات را شناسایی كنید. تقدم ها ،‌فاكتورهای موفقیت و اهداف قابل سنجش و وسیله اجرا را تعریف نمایید.

2- انجام دادن :‌كانال اطلاعات را گسترش دهید. اطلاعات از مشتری در كل فرایندهای صنعتی و سپس میان تولید مدیریت، مهندسی، ورودیهای دیگر و فروش فهرست شود. هر شخصی در این زمینه از اطلاعات دارای مشكل بوده كه برای عناصر شغلی و كنترل آنها بكار می رود.

3- تست رانندگی :‌تأمین داشبورد كه راه حل اساسی وابسته به شركت را نشان می دهد. كنترل كردن آن برای ؟؟ و هزینه مؤثر آسان می باشد.

4- دامنه : ادغام كامل برنامه میان خارج سازمان این تضمین مالكیت اهداف و قابل محاسبه برای نتایج می باشد.

5- ارزیابی كردن / تنظیم مجدد: هر سه ماه همه داشبوردها باید چك شوند. باید استراتژیها و وابستگی اطلاعات و بازخورد ارزش مورد ارزیابی مناسب قرار گیرد.

شكل (12-5)

شكل 12-5 برخی مثالها را در مورد داشبردهای مختلف نشان می دهد. در پایان مطمئن شوید كه مقیاسهای شما ساده و براساس مواردی قابل كنترلند و پس از آن به اندازه گیری اقلام مهم بپردازید. متغیرهایی كه مطالب زیادی در مورد اهداف در خود دارند تعریف كنید. ابزار داشبرد در جدول 12-5 بطور خلاصه ارائه شده است.

جدول خلاصة مطالب داشبورد جدول 12-5

ارتباط آن با 6 سیگمایك روش كارآمد برای اندازه گیری ،‌یك ویژگی كلیدی 6 سیگما
چه كسی به آن نیاز دارد و از آن استفاده می كند؟مدیراجرائی ،‌رهبران ارزشی ،‌ روسای ساختمانها
هزینهعادی و معمولی (ناشی از هزینه های برنامه ریزی )
میزان تواناییما را یاری می كند تا تغییرات غیرمترقبه را به سرعت شناسایی كنیم
محدودیتهاتنها در شناسایی مشكلات ما را یاری می كند و راهی را جهت برطرف كردن مشكل و تحلیل ریشه ای علتها در اختیار نمی گذارد.
پیچیدگی فرایندمتوسط
زمان اجراء3-1 ماه
منابع اضافیبه كتاب شناسی رجوع شود
واژه های كلیدی جستجوی اینترنتیاجرای داشبورد
URL های اینترنت

www.hpctech.com/avxilor.nsf

www.emeraldhillsstrategy.com/dashboard.htm.

www.lingocd.com/exec.htm.

www.Shopwerkssoftware.com.

نتیجه گیری :

در انتهای مرحلة اندازه گیری ، deliverably متضمن تعریف كاملی از مشكلی كه علت بالقوة نقصان و كاستی بود و همچنین متضمن شناسائی متغیرها یا شرائطی كه می توانست منجر به چنین كاستی هائی شود باشند.

مراحل شناسائی ، تحقیق و بررسی و اولویت بندی ورودی، فرایند و اندازه گیری خروجی باید انجام شوند تا نشان دهد كه چه زمانی یك نقص در سیستم بوجود می آید. توصیه به روشهای نظارت عناصر مهم در یك فرایند delivrable دیگری از این مرحله است. قبل از اینكه به مرحلة آنالیز برسیم، اندازه گیری ها باید تلخیص و سازماندهی شوند. پیشنهادها یا مثالهائی دربارة چگونگی اندازه گیری ، جمع آوری داده ها در مورد یك پایه و اساس در حال جریان نیز همچنین باید از خروجی های مرحلة اندازه گیری باشد.

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

لینک دانلود متن کامل با فرمت ورد

Leave a comment