دانلود پروژه رشته تربیت بدنی در مورد آنفولانزای خوکی – قسمت اول

دانلود پایان نامه

آنفولانزای خوکی یک بیماری تنفسی در خوکهاست که بر اثر ویروس های نوع آنفولانزا ایجاد می شود. این بیماری اثرات منفی اقتصادی بسیار گسترده ای بر صنایع پرورش ونگهداری خوک در ایالات متحده آمریکا دارد. شیوع آنفولانزا در خوکها، به خصوص در ماه های زمستان بسیار رایج است. آنفولانزای خوکی می تواند به درصد بالایی از ابتلا به بیماری در گله های خوک منجر شود.

 در حال حاضر چرا این همه نگرانی از بابت آنفولانزای خوکی وجود دارد؟

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

ویروس های آنفولانزای خوکی معمولاً انسان ها را مبتلا نمی کنند. اما این امکان وجود دارد که گاهی انسان ها و به خصوص اشخاصی که با خوکها تماس داشته اند به آن مبتلا شوند.

در اواخر آوریل ۲۰۰۹ موارد شیوع آنفولانزا ناشی از یک رشته ویروس آنفولانزای خوکی در مکزیک تشخیص داده شد و به سرعت رو به گسترش نهاد و مواردی از ابتلا به بیماری در نقاط مختلف ایالات متحده آمریکا شامل : کالیفرنیا، تگزاس، نیویورک و اوهایو و نیز در چند کشور دیگر مشاهده شده است.

در این مورد شیوع اخیر، انتقال آنفولانزای خوکی از انسان به انسان در اشخاصی که تماسی با خوکها نداشته اند گزارش شده است.

افرادی که با زدن واکسن خود را در برابر ” آنفولانزا” مصون کرده اند در برابر آنفولانزای خوکی ایمنی نخواهند داشت.

خوشبختانه یک واکسن آنفولانزای جدید در حال تهیه است که می تواند افراد را در برابر آنفولانزای خوکی محافظت کند. این واکسن در طول امسال عرضه خواهد شد .

* علایم و نشانه های آنفولانزای خوکی چیست؟

علایم و نشانه ها در افراد مبتلا به آنفولانزای خوکی مشابه علائم آنفولانزای عادی انسانی است. البته این امکان وجود دارد که رشته ویروس فعالی بتواند در برخی افراد بیماری شدیدتری ایجاد کند. در مکزیک چند مورد فوت گزارش شده است.

افراد مبتلا به آنفولانزای خوکی معمولاً دارای تب ( اغلب تب بالا) ، سرفه، بدن درد ، سردرد، احساس خستگی و آبریزش یا گرفتگی بینی هستند. امکان دارد افراد دچار اسهال و استفراغ هم بشوند. رشته ویروس فعلی شاید باعث شود شدت گلودرد افراد مبتلا در مقایسه با اشخاصی که به ویروس های عادی آنفلانزای انسانی مبتلا شده اند، بیشتر گردد.

* چگونه آنفلانزای خوکی نگیریم؟

ابتلای صدها تن به آنفولانزای خوکی در مکزیک و گسترش این بیماری به کشورهایی چون آمریکا، کانادا، بریتانیا، اسپانیا، اسرائیل و زلاندنو نگرانی بسیاری از شهروندان را به همراه داشته است.

مسئولان بهداشتی با جدی دانستن تهدید همه گیری این بیماری، از مردم خواسته اند دچار ترس نشوند و تمهیدات لازم را برای پیشگیری از ابتلای خود و خانواده هایشان به کار بندند.

در این مطلب سعی شده به بعضی از سوال های شما درباره آنفولانزای خوکی پاسخ داده شود.

* چگونه از خود و خانواده ام در برابر آنفولانزای خوکی محافظت کنم؟

احتیاط های معمول را به کار بندید. آنفولانزای خوکی مانند هر نوع سرماخوردگی دیگر از راه تماس، سرفه و عطسه منتقل می شود. دست های خود را به طور مرتب بشویید. اگر آب و صابون در دسترس نیست، می توانید از ژل های تمیز کننده دست استفده کنید.

همان طور که هوشیاری در برابر آلودگی برای پیشگیری از ابتلای شما و خانواده تان به بیماری ضروری است، در صورتیکه خود مشکوک به ابتلا به آنفولانزا هستید، حتماً هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان و بینی خود را بگیرید تا دستانتان آلوده نشوند.

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

لینک دانلود متن کامل

Leave a comment