دانلود پروژه رشته برق در مورد كاربردهای شبكه های حسگر یا سنسور – قسمت دوم

دانلود پایان نامه

هم چنین ما مشاهده می كنیم كه سیستم های حسگر می توانند در طراحی اسپكتروم با یك شبكه اكس جی همكاری و تشریك مساعی نمایند . شبكه های متعددی وجود دارد كه می توانند در اسپكتروم وارد شده و استفاده از آنرا با سیستم های آمریكایی و درون شبكه های متحد و هم پیمان و حتی كاربردهای محلی بصورت اشتراكی انجام دهند .

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

در اینجا ، اجازه بدهید به روشی اشاره كنیم كه دارپا DARPA استفاده می كند برای پیگیری برنامه اكس جی اكس جی ، یك برنامه 5 ساله است و متكی است به یك روش توسعه كه بر اساس حكومت و نیاز صنایع می باشد در خلال اولین سال ، ما بیشتر متمركز خواهیم شد بر روی سنجش و تعیین مشخصات استفاده از اسپكتروم موجود به خاطر داشته باشید كه مراتب فوق رو فرآیند اولیه ای هستند كه در یك عملیات اجرائی اكس جی وجود دارند ، و فعالیت بیشتری در این زمینه در سراسر برنامه انجام خواهد شد . در خلال این قسمت از برنامه ، ما نگاهی خواهیم داشت بر فعالیت های نظامی ، جبهه ، و فعالیت های شهری و روستایی ما بر این عقیده ایم كه موقعیت هائی را كه طرح می كنیم وجود دارد و قابلیت های لازم برای بهره برداری از آنها را بهتر می توان درك نمود .

برای سال 2002 و 2003 ما دارای یك پی آر اس PRDA هستیم از دیركتورات حسگرهای مربوط به آزمایشگاههای نیروی هوایی رم كه متمركز است برروی حل مسائل اكس جی پرخطر یا دارای ریسك بالا

در سال 2004، ماپروتكول های اكس جی را توسعه خواهیم داد وسپس اجرای آنها را در یك سیستم نظامی عملی خواهیم ساخت با آنكه عملیات اجرائی ما مخصوص DOD خواهد بود ، ما رد نظر داریم یك طرح لایه ای ، و یا قشری MAC را كه قابل توسعه برای كابردهای غیر نظامی خواهد بود ایجاد خواهیم نمود .

شما ممكن است سئوال كنید « چرا ما این قدر علاقمند هستیم اطمینان دهیم كه اكس جی قابل استفاده « توسط جامعه شهری می باشد ؟»ما سه مزیت یا امتیاز مهم آنرا برای DOD مشاهده می كنیم اول اینكه ، اگر ارتش آمریكا مایل به استفاده كامل از تكنولوژی اكس جی برای كشورهای ماوراء‌تجار باشد ، ما نیازمند یك محیط منظم ملی و بین المللی هستیم واضح است كه حمایت شهر نشینان تأثیر بیشتری در نیل به این هدف دارد تا حمایت نظامی دوم اینكه ما معتقدیم كه اكس جی می تواند از طریق دسترس بیشتر افراد به وجود اسپكتروم می تواند فشارهای اختصاص دادن اسپكتروم برای امور نظامی را كاهش دهد و سرانجام اینكه استفاده تجاری حجم تولید را افزایش می دهد و بدین ترتیب هزینه كاربرد های نظامی را در این ارتباط كمتر می كند.

همانطور كه همه میدانند ، دارپا سیاست خاص در این مورد ندارد با وجود این امكان ندارد كه ما تكنولوژی اكس جی را از لحاظ میزان اهمیت نادیده بگیریم وقتیكه اكس جی توسعه یابد تغییرات وسیعی را ایجاد میكند بطوریكه ایالات متحده و سایر كشورها می توانند منابع اسپكتروم خاص خود را مدیریت نمایند .

شما در نظر بگیرید كه تكنولوژی موجود ما را وادار كرده است كه در مورد اختصاص اسپكتروم بصورت یك مسئله نگاه كنیم . اسپكتروم به یك كاربر واحد جهت هدف خاص در ایالات متحده اختصاص داده می شود با آنكه استفاده های نظامی و غیر نظامی ما در سراسر آمریكا متفاوت است همچنین همان اسپكتروم را كه درناحیه مانهاتان تعیین شده است دارا می باشیم همچنین همان اسپكتروم را برای ناحیه موها و هم دنارا هستیم . دینامیك های مربوط به نحوه‌ی استفاده از اسپكتروم و نیز اینكه چگونه باید در آن سهیم شد بطور جدی مورد توجه قرار نگرفته است .

نتیجه اكس جی تنها مربوط به یك سیستم موثرتر نمی شود بلكه اكس جی یك سیستم كاملاً متفاوتی می باشد در دنیای اكس جی ، اسپكتروم می تواند با سیستم های غیر اكس جی در هم آمیخته شده و با سایر سیستمهای اكس جی هماهنگ گردد . كاربر اسپكتروم موجود هیچ ریسكی در اثر مشاركت اسپكتروم خودش متحمل نمی شود چون اكس جی یك سیستم فعال یا دینامك است ، انطباق آن با اسپكتروم كاملاً‌عملی است وبه كاربر امكان می دهد كه استفاده از اسپكتروم را به عنوان یك تضمین برای شرایط محیطی داشته باشد یك چنین انعطاف پذیری می تواند امتیاز مهمی برای اداره دفاع محسوب شود و قادر خواهد بود تقاضای روز افزون سیستم های وابسته با اسپكتروم را برآورده كند بدون اینكه تداخل و یا تضادی با سایر سیستم ها پیش آمد كند DOD قادر خواهد بود از سیستم ها بدون ماهها طراحی دقیق استفاده نماید در واقع ، در حالیكه اكس جی برای كاربردهای نظامی ضروری است برای مصارف غیر نظامی هم بسیار مفید است شبكه های بی سیم و ارتباطات خودكار ، نه تنها رادارها و رادیوهای مربوط به جبهه را انتقال می دهد ، بلكه قادر است سل فون ها ، وسایلی دیجیتالی و ارتباطات موبایل را نیز كه به نسل آینده مربوط می شود ، به خوبی انتقال دهد و این ها وسایلی هستند كه هر روز بیش از پیش روانه بازار می شوند .

وقتیكه چارچوب كاری ، منظم و مناسبی وجود داشته باشد ، محصولات تجاری كه از اكس جی استفاده می كنند ، وسایل و دستگاههای اضافی را در رادیو تهیه می كند كه امكان میدهند تا دسترس بیشتری به اسپكتروم حاصل شود و به این دلیل ، ما دستگاههای كنترلی و پورتكل های خودمان را طوری طراحی می كنیم كه سایر كاربران اسپكتروم را پشتیبانی و یا ساپورت كند و اطمینان دهد كه اكس جی استاندارد در دسترس عموم قرار دارد .

در دنیای اكس جی ،‌اسپكتروم می تواند یك فضای باز باشد ، بدون هر نوع محدودیت و رنگ

تكنولوژی های موسسه ناسا و جنبه های انتفاعی آن برای عموم مردم .

6تكنولوژی جدید كه باعث سفرهای فضائی آرامتر ، ایمن تر ، ارزانتر و مفیدتر می گردد انتخاب شده است تا اهداف موسسه ناسا تأمین گردد . تحقیقات انجام شده روی این تكنولوژی ها توسط مركز تحقیقات گلن واقع در كلیولند اداره و مدیریت شده است .شركت مذكور با موسسه فضائی ناسا همكاری می كند . در این ارتباط موسسه ناسا جوایزی را برای بهترین فن آوری در ارتباط با موضوعات فضائی در نظر گرفته است كه توسط اداره تكنولوژی فضائی در خلال سال 2003به برنده اعطا می شود .در این ارتباط كنفرانسی تحت نظارت مركز تحقیقات ناسا تشكیل شده است كنفرانس مذكور در مورد مسائل فنی فضا نوردی و نیز موقعیتهائی كه پیش روی جامعه فضائی وجود دارد فعالیت می كند .

جایزه ای كه برای تكنولوژیهای مركز تحقیقاتی گلن در نظر گرفته شده است شامل :

جایزه تكنولوژی پیشتاز می باشد كه به تیم تكنولوژی شبكه بی سیم اعطا شد كه برای اولین بار ارسال اطلاعات را بصورتی غیر قابل قطع شدن انجام می دهد . شبكه باند وسیع بی سیم با ساخت یك جهت یاب موبایل پیش رفته ایجاد شده است .این تكنولوژی می تواند برای حمل نقل زمینی ، نظامی ، ارتباطات و نیز اتصال به اینترنت در فضا مفید باشد . كاربردهای احتمالی آن شامل مدیریت و كنترل اطلاعات مربوط به ترافیك هوایی می باشد . و همچنین شامل افزایش ظرفیت فضائی و كاهش هزینه های مسافرت های هوایی می گردد . اعضای تیم مذكور شامل گارد ساحلی ایالات متحده ، سیستم های شبكه ای فدرال ، لاك هیدمارتین ، و موسسه اطلاعاتی سیكو است .

اعطای جایزه ایمنی در مأموریت : این جایزه به یك تیم تحقیقاتی در مورد آشكار سازی نشت توسط سن سور اعطا شد . سیستمی كه آنها ارائه داده اند نشت هیدروژن را آشكار می كند و بدین ترتیب از خطر انفجار های مخرب جلوگیری می نماید و ایمنی را افزایش داده و هزینه های كاری را كمتر مینماید و باعث اطمینان بیشتر در عملیات فضائی می گردد وباعث اعلام خطر می شود این سن سور یا حس گر كه بر اساس یك میكروسیستم طراحی شده است نشت هیدروژن را مشخص می نماید و سبب پشتیبانی از سیستمهای الكترونیك حمل و نقل هوایی می شود و می تواند وسیله مفیدی برای كشف احتمال نشت مواد در دستگاهها باشد .

اعضای تیم مذكور عبارتند از دانشگاه وست ترن رزرو ، مركز فضایی كندی ناسا و گروه مهندسی ماكل

جایزه كاهش مواد نشت كننده :

تیم توسعه سیستم ایرفویل توربین به عنوان برنده ساخت وسایل مورد استفاده در توربین هوایی شناخته شد . تیم مذكور سیستم پیش رفته ای را برای توربین هوایی ساخته است كه تشكیل می شود از آلیاژ جدید برای تیغه توربین كه دارای یك روكش مانع از انتشار ویا نشر حرارت می گردد كه به اندازة 85 درجه خازن هاست حرارت بیشتری را نسبت به تیغه های آلیاژی مورد استفاده تحمل می كند . آلیاژ مذكور برای استفاده در تیغه های توربین پرفشار انتخاب شد . آلیاژ مذكور همچنین می تواند برای كاربردهای تجاری دیگری كه به دستگاههای بادوام تر احتیاج دارند قابل استفاده می‌باشد با استفاده از آلیاژ فوق ، قابلیت افزایش حرارت سطح تیغه باعث خواهد شد كه كارایی موتور افزایش یابد وانتشار گاز كربن دی اكسید كم شود اعضای تیم عبارتند از آزمایشگاه ، تحقیقاتی ارتش آمریكا ، شركت موتورهای هواپیما سازی جنرال الكتریك پرات و ویت نی ، و مركز تحقیقاتی و تكنولوژی های سطح پراز ایر .

جایزه كاهش سروصدا :

تیم تحقیقاتی كاهش صدای بادبزن یا فن با ساخت نوعی بادبزن باعث كمتر شدن صدای فن در موقع كار شده است این عمل با تزریق كردن هوا از طریق شكافهای تیغه صورت می گیرد و باعث كمتر شدن بیش از 10 دی سی بل ( dB) در میزان تن های صدای فن شده است یك چنین كاهش هایی در میزان سرو صدای فن وقتیكه با سایر عوامل كاهش صدا توام شود می تواند باعث تحقیق هدف ناسا در كاهش صدای موتور هواپیما تا میزان 10 درصد نسبت به تكنولوژی سال 1997 گردد . تیم مذكور شامل سیستم های هوای جنرال الكتریك و موسسه تكنولوژی ماساچوست ومركز تحقیقات ناسا می گردد.

جایزه تحریك و یا جابجایی: (سیستم حمل و نقل هوایی كوچك ) تیم اینرنت فضایی یك سیستم جستجو ، مراقبت و ارتباطات جدید را ارائه داده است كه خدمات اطلاعات هوانوردی را برای هواپیما و تجهیزات زمینی ارائه می دهد كه بصورت ندهای متصل به یكدیگر و برروی شبكه های ارتباطی دیجیتال پرسرعت قرار دارد (مانند اینترنت )سیستم فوق شامل یك سرور برای كاربر می باشد كه دارای سیستم اطلاعات هوا نوردی با ظرفیت بالا برای كنترل ترافیك هوایی و مشاورین ایمنی است كه همراه است با ارتباط بدون واسطه و ارسال اطلاعات از طریق پهنای باند گسترده .

جایزه موفقیت در انجام مأموریت :

تیم ایجاد آلیاژ شركت جی آر 84 آلیاژ جدیدی را برای لاینرهای اطاق احتراق ساخته است كه می تواند حدوداً 50 درصد قیمت ساخت را كاهش داده و نیز زمان تحویل را تا 50 درصد كمتر نماید همراه با صرفه جویی در هزینه كاری از طریق افزایش تعداد مأموریت های انجام شده این آلیاژ جدید كه حرارت بالایی را تحمل می كند برآلیاژهای امروزی برتری دارد و می تواند برای سفینه های فضائی آینده مفید باشد و هدف موسسه نارسا را جهت موفقیت در مأموریت تحقق بخشد.

آلیاژ مذكور 2 برابر محكمتر است و قابلیت تحمل حرارت بیشتری را نسبت به سایر آلیاژهای مورد استفاده در اتاق های احتراق را دارد ، اعضای تیم عبارتند از : ایروجت، لوئینگ دانشگاه رزوروسترن كیس ، دانشگاه كلیواند، كروسبل دی سرچ دانشگاه كالیفرنیا ، و مركز پرواز هوائی مارشال ناسا

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

با فرمت ورد

Leave a comment