دانلود پروژه رشته برق در مورد كاربردهای شبكه های حسگر یا سنسور – قسمت چهارم

دانلود پایان نامه

یكی از كاركنان اینتل می گوید : اكنون موقع پایان یافتن نقش كامپیوتر نیست و ما بدنبال فرصتهای رشد و توسعه در خارج ازمحدوده خود هستیم . شركت اینتل معتقد است كه اگر شبكه های حسگر توسعه یابند باعث می شود كه نیاز بیشتری به وسایل سلیكون ایجاد شود . شبكه ها نیزحجم زیادی از اطلاعات را ایجاد می كنند لذا تقاضا برای كامپیوترهای شخصی جهت پروسس همه آنها زیادتر می شود . اكنون شركت شبكه هایی را پیش بینی می كند كه دارای هزاران قطعه كوچك می باشد كه در هر جایی كه نیاز به جمع آوری اطلاعات باشد حضور دارند و اطلاعات واقعی را به یكدیگر و سرورهای مركزی منتقل می كند. شركت اینتل پیش بینی روزی را می كند كه هر خط تولید و یا هر مزرعه دانه سویا و هر خانه‌ای كه برروی زمین وجود دارد دارای ذرات هوشمند باشد .

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

كه مدیران كارخانجات راآگاه می كند كه ماشینهای معیوب را عوض كنند و یا كشاورزان را مطلع می سازد كه مزارع را آبیاری كنند و پرستاران را آگاه می سازد كه هر چیزی در اتاق بصورت غیر عادی است چك كنند .

بارت كه در قسمت سی تی او شركت اینتل كار می كند نسبت به نقش و اهمیت سنسور بسیار علاقه مند است . او اهمانند تنن حوس از حالت یك فرد مشكوك به یك پشتیبان و حامی حسگرها تبدیل شده است او همانند گردون مور كه برای اولین بار میكروپروسسور بتواند تا پایان دهه جاری دها میلیارد از این قطعات را تولید نماید .

افراد دیگری نیز در دانشگاه واشنگتن و دانشگاه كم بریج وقت خود را صرف توسعه تكنولوژی های فوق نمود مانده همة‌انها بودجه خود را از طریق شركت اینتل تأمین میكنند تا زمانی كه كار آنها بطور غیر مستقیم به سیلیكون مربوط می شود مراكز تحقیقاتی می توانند هر آنچه را كه مایل باشند پیگیری نمایند .برای مثال در انگلیس پروژه ها بیشتر شامل سوئیچ های نوری و زبانهای برنامه نویسی جدید است و در پیتس بورگ بیشتر متمركز هستند روی وسایل اطلاعاتی برای شبكه های وب كام ودر جاهای دیگر متمركز هستند روی پیام های اكس ام ال و شبكه های منطقه ای شخصی بی سیم و در بركلی شبكه های حس گر حاكم است در آزمایشگاه بركلی در مجاورت دانشگاه وبر فراز یك ساختمان بلند در شهر سانفرانسیسكو قرار داد.

هلراشتین مدیر آزمایشگاه در حالیكه روی صندلی خود قرار دارد و مناظر بیرون را مشاهده می كند افتخار دارد كه به زودی میزبان یك شبكه حسگر تجربی است كه توسط پروفسور دی ویدكالر و دانشجویان او طراحی شده است . هلراتشین در حالیكه به پل دروازه طلایی شهر نگاه می كند می گوید برای ما بسیار مشكل است كه با نگاه كردن به پل بتوانیم تشخیص دهیم كه پل حدود چند پا در اثر تند بادها تاب میخورد و حال آنكه حسگرهای كوچك كه مت نامیده می شوند می توانند دقیقاً‌اندازه گیری كنند كه پل تا چه اندازه به این طرف و آنطرف حركت می كند .

حدود 200 حسگر موت در امتداد پل نصب شده است هر كدام دارای چیپ هایی هستند كه با سرعت 8 مگاهرتز كار می كنند ونیز دارای سرعت سنج هائی هستند كه می توانند حركات ایجاد شده در پل توسط تندبادها را اندازه گیری نمایند . اطلاعات آنها به دستگاههای سوپرموت همان حوالی منتقل می شود و بعداً به سرور مركزی مخابره می شود و چنانچه اثری از ضعف ساختمانی در پل مشاهده شود دستگاههای مذكور را اطلاع می دهند تا قبل از وقوع یك زلزله بزرگ به فكر رفع آن باشند .

پروژه پل دروازة‌طلایی در آزمایشات متعدد دیگری نیز شركت كرده است محققین برگلی 80 موت تا دستگاه حسگر را در شكافهای درخت تنومند ردو بدل در ایالت سنوما نصب نموده اند كه حرارت و رطوبت اطراف این درختان تنومند را اندازه گیری می كند این پروژه كشاورزی از 65 موت حسگر در مزارع انگور استفاده نموده است كه این دستگاه وقتیكه حالت یخبندان ایجاد شود كامپیوتر مسئول مزرعه را باخبر می سازد البته با ایجاد صدا و همچنین یك تیم تحقیقات بهداشتی با استفاده از حسگرهای بی سیم رد محل نگهداری بیماران آلزایمر موفق شده است كه به آنها یادآور شود كه چه موقع چای خود را درست كنند و در چه موقعی داروهای خود را مصرف نمایند .

ایجاد امنیت در منزل

دستگاه صدای Z اولین تولید كننده صدای الكترونیكی میباشد كه برای امور ایمنی طراحی شده است كه اخیراً‌در یك نمایشگاه محصولات بین المللی آسیس 2005 در معرض نمایش قرار گرفته است .

دستگاه مذكور كه بر اساس كروماتوگرافی گازی پرسرعت ساخته شده است وسیله نیرومند جدیدی است برای آشكار سازی بوها و بخارات شیمیایی كه توسط مواد منفجره ، مواد شیمیایی و سلاحهای میكروبی ایجاد می شود استفاده می گردد و نیز هر نوع مواد صنعتی خطرناك و قابل اشتعال و انفجار را آشكار می نماید .

بر خلاف آشكار سازهای حساس كه فقط تركیبات خاصی را آشكار می سازند دستگاههای ایجاد صدای الكترونیك می توانند بوهارا همراه با ماهیت شیمیایی آنها تشخیص دهند دستگاههای فوق همه تركیبات بود را شناسایی می نمایند و نیم رخ شیمیایی كامل آنها را تهیه می نماید حتی مواد خطرناكی مثل TATP را كه دربمب گذاری های آندر گراند لندن استفاده شده بودند را براحتی تشخیص می دهند با استفاده از گرماتوگرافی پرسرعت جهت جداسازی مواد شیمیایی امكان شناسایی و تشخیص مواد شیمیایی در كوتاه مدت امكان پذیر است . دستگا مذكور برای این طراحی شده است كه آشكارسازهای متداول را تكمیل تر كند نه اینكه جایگزین آنها شود .

كاربردهای ایمن منطقه ای بسیاری برای كاربردهای قانونی دستگاههای صوتی الكترونیك وجود دارد نظیر مراقبت از ساختمانهای عمومی و وسایل حمل و نقل و همچنین بازرسی محتویات چمدانها و وسایل نقلیه در ارتباط با قاچاق و كشف مواد منفجره و سلاحهای شیمیایی مخفی شده علاوه بر این از دستگاهها میتوان استفاده كرد جهت آنالیز بوهای مشكوك و همچنین با استفاده از آن پلیس می تواند بوهای شیمیایی مربوط به آزمایشگاههای داروسازی غیر قانونی و پنهانی را كشف نماید .

چنانچه اطلاعات اضافی و مقالات فنی بیشتری در این ارتباط نیاز دارید می توانید به بخشهای زیر مراجعه كنید :

  • مراقبت ایمنی در ساختمانهای عمومی و وسایل حمل و نقل عمومی
  • كشف مواد قاچاق در چمدانها و یا كانتینرهای بار ، كامیونها و سایر و سایل نقلیه

اكنون به مصاحبه های انجام شده در این ارتباط می پردازیم :

مصاحبه با جنرال رون كیز در ارتباط با موضوعات مختلف

جنگنده های آمریكا و انگلیس دچار كمبود بودجه هستند .

آیا كاهش بودجه دفاعی می تواند روابط ویژه بین انگلیس و آمریكا را تضعیف كند ؟ البته جواب مثبت است اگر كاهش بودجه باعث لغو دومین ماشین جنگی شود یعنی هواپیمای جنگنده جوینت استرایك طبق گفته یك عضو مجلس عوام انگلیس نگاه كردن از فراز یك تپه

ایجاد مشكلات ایمنی فضایی از دو لحاظ اهمیت دارد یكی از لحاظ مالی و دیگری از لحاظ عملیاتی سیستم جاری باید تثبیت شود و مشكلاتی وجود دارد كه راه را برای ما طولانی و ناهموار می سازد .

آلنیا از آمریكای شمالی

مصاحبه با جیوسپ جی اوردو

رئیس سی ای او

جشن گرفتن شیلد

در حال حاضر استراتژی دفاع از خود و نیز مبنای یك عضو كلیدی برای توسعه سیستم دفاع موشكی ، سیستم آجیس به 25 سالگرد خود نزدیك می شود .

بررسی و مراقبت از طریق استراتواسفر

هواپیماهای ارتفاع بالا می توانند عملیات تجسسی ومراقبتی را انجام دهند ولی سیاست گذاران منابع مهم را دور از دسترس قرار دهند بعضی شركت ها وارد بازار شده اند و این كار را با تحقیق و توسعه انجام داده اند .

آ سی اس با مشكلات بزرگی مواجه است .

آینده برنامه حسگرعمومی هوایی مربوط به ارتش ایالات متحده می تواند بیشتر متكی باشد به نتایج وزارت دفاع تا سیستم های آی اس آر همراه با نفر و بدون نظر را تعیین نماید كه مورد نیاز DOD می باشد .

برنامه آینده بار و محموله ها

با صدور درخواست جدید برای پیشنهادات مربوطه به برنامه هواپیمای بار بری آینده ، هر دو طرف های ارائه دهنده خدمات می گویند كه آنها معتقد هستند كه بیش از دو داوطلب برای ساخت هواپیمای باربری سبك وجود دارد و شركت یوتینگ نیز مایل به شركت در این كار است .

تغییر كابین هواپیما

تكنولوژیهای جدیدی وجود دارد كه در حال تغییر دادن كابین های هواپیما هستند سازندگان متمركز شده اند روی قراردادن تمامی قطعات در كنار هم و ایجاد مجموعه واحدی از آنها كه كار را برای خلبان ها تا حد امكان ساده تر كند .

بوهای حاصله از مواد منفجره و سلاح های شیمیایی

حسگرها و یا سنسورهای ایروین برای ایجاد مدار سه بعدی قرار داد منعقد می كنند

برنامه 4/3 میلیون دلاری دارای هدفی است كه بتواند سرعت ، ظرفیت و مصرف برق كم را برای تهیة‌حسگرهای فراهم كند كه بتوانند ارتباطات و تشخیص هویت فردی را به خوبی انجام دهند .

سیستم ایجاد ایمنی برای كانتینر بار نسل آینده ال 3

آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته مسائل ایمنی شركت فوق را انتخاب نموده است كه30 نمونه دستگاههای ایمنی برای كانتینر بار جهت استفاده ازمایش تهیه كند .

موسسه تحقیقات میدوست اعلام می كند كه قصد تجدید سازماندهی دارد .

اقدام موسسه فوق از بازارهای عمده مربوط به امنیت ملی ، دفاع ، علوم حیاتی و انرژی حمایت می كند .

 

 

رادار بودن آنتن

سوپرهورنت های دریائی آمریكا قرار است به نوع جدیدی از رادار مجهز شود با استفاده از این تكنولوژی نوعی رادار ساخته می شود كه نیازی به آنتن متحرك ندارد .

گلوله در برابر زره بدن

گلوله های شكننده و خورد شونده طراحی شده اند كه وقتی كه به یك سطح سخت برخورد می كنند تكه تكه می شوند این نوع گلوله ممكن است به نظر ضد آموزشی بیایید ولی باید قانوناً در نواحی پررفت و آمد مصرف شود كه صدمه‌ای به عابرین وارد نكند .

مراقبت از غارتگران

خبرنگار سی ان ان در افغانستان از وجود دستگاهی بنام حسگر مراقبت و یا زیر نظر گرفتن غارتگران خبر می دهد كه میتواند یكی از ماشین های مجهز در جنگ علیه تروریست باشد .

اسكن های 3 بعدی چهره در 40 میلی ثانیه

دانشمندان كامپیوتر در دانشگاه شفیلدهالام انگلیس یك نرم افزار جدید برای تشخیص چهره افراد ساخته اند كه می تواند یك تصویر 3 بعدی دقیق از چهره ظرف 40 میلی ثانیه تهیه نماید .

 

آمارگیری آسان

حسگرهای تعینی هویت از روی اثر انگشت ، كار سرشماری آمریكا در سال 2010 را با حذف كاغذ و اسناد تعیین هویت ، آسانتر میكند . سنسور 1510 ساخته شده در بیش از 500 هزار منطقه جاسازی می شود بطوریكه آمارگران می توانند از آن مستقیماً برای تهیه اطلاعات در خلال مصاحبه ها استفاده كنند .

نگاه كردن بر پرندگان

جانورشناسان دانشگاه آكسفورد ، گراهام تایلور و آدریان توماس ، یك عقاب را با 4 عدد دوربین جاسوسی پرسرعت و سایر وسایل مجهز كرده اند بسته وسایل مذكور فقط 15 گرم وزن دارد وبرای كشف اسرار پرواز حیوان استفاده می شود یك دستگاه اندازه گیری اطلاعات مربوط به فنون پرواز پرنده را ثبت نموده و سپس اطلاعات مذكور را به یك ریسیور در روی زمین ارسال می نماید .

استفاده از دستگاه گاوس متر ( آهن ربا سنج ) برای چك كردن مواد آهن ربائی قبل از حمل مقررات وضع شده برای حمل مواد مغناطیسی مشكلاتی را ایجاد نموده اند در این جا شرح خواهیم داد كه یك گاوس متر چگونه می تواند ما را یاری دهد .

از این دستگاه میتوان برای تشخیص هر جسمی كه دارای مواد مغناطیسی است استفاده نمود . پروژه محموله های كانتی نرها

فركانس رادیوئی بازرسی كانتینرها را انجام میدهد .

امروزه افرادی كه مرزها و بندرهای مارا پاسداری می كنند لازم است مواظب افراد و یا اشیاء وارده به كشور هم باشند . برای این منظور برای بازرسی كانتینترها از امكانات فركانس رادیوئی استفاده می نمایند .

مراقبت شیمیایی قابل حمل

امروزه ایالات متحده فقط 4 درصد از 6 میلیون حمل و نقل های به داخل آمریكا را بازرسی می نماید . قبل از حمله 11 سپتامبر 2001 ، این رقم 2 درصد بود . حدود 20 درصد از بارها از طریق بنادر در ماوراء دریاها عبورمی كنند نظیر هنگ كنگ كه بازرسان آمریكائی آن باید در آنجا مستقر شوند ارزش بارهای وارد شده معادل 2/1 تریلیون و یا نصف واردات از طریق دریا می باشد بقیه از كانادا و مكزیكو وارد می شود احتمال زیادی دارد كه محموله های وارده شامل اقلام ناخواسته هم باشد ، چگونه باید آنها را كشف و تعیین هویت نمود .

ارزیابی وبررسی الكترودكاردیوگرافی بدون تماس با بدن

دستگاه جدیدی ساخته شده است كه الكتروكاردیوگرافی و ضربان قلب را از طریق لباس اندازه گیری می نماید كه مورد توجه ارتش ایالات متحده قرار گرفته است برای سیستم نیروهای دفاعی آینده آمریكا .

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

با فرمت ورد

Leave a comment