دانلود پایان نامه مدل سازی تیرهای بتنی پیش تنیده تقویت شده با مواد مرکب پلیمری

دانلود پایان نامه

پایان نامه ارشد: رشته عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 مدل سازی تیرهای بتنی پیش تنیده تقویت شده با مواد مرکب پلیمری

تکه هایی از متن :

1-8- مواد مرکب FRP

تنزیل سطح عملکرد سازه های بتنی در طول زمان تحت تاثیر عوامل محیطی و آسیب های ناشی از بارگذاری و حتی بارهای سنگین وارد بر سازه ها در اثر تغیر کاربری اجتناب ناپذیر بوده و لذا لزوم تدوین روشهای عملی جهت تقویت و یا تعمیر اینگونه سازه ها اجباری می باشد.

امروزه مواد کامپوزیت یا مواد مرکب به عنوان یکی از پیشرفته ترین مواد در جهان صنعتی محسوب می شود. و روزبروز بر رشد تکنولوژی این مواد افزوده می شود.

این صنعت و تکنولوژی در کشور ما به عنوان یک صنعت  تقریبا جدید و نو مطرح است و تا کنون قدم های مثبتی نیز در این زمینه برداشته شده است ولی به نظر می رسد تا دست یابی به شرایط مطلوب و رسیدن به مرزهای جهانی راه طولانی در پیش است. با توجه به اینکه این علم در بین علوم مختلف در حال رسیدن به جایگاه خود می باشد به خصوص در رشته مهندسی مکانیک و عمران به جایگاه ارزنده رسیده است به بررسی قسمتی از این صنعت در ساختمان سازی که تقویت سازه ها بوسیله این مواد می باشد پرداخته شده است.

گستره:

طراحی و نصب سیستم های frp  روی وجوه بیرونی سازه های بتنی به منظور مقاوم سازی آنها تهیه شده است. سیستم frp به منظور افزایش مقاومت و سختی تیرهای بتن مسلح با افزایش شکل پذیری ستونها و دیگر کاربردهای لازم مورد استفاده قرار می گیرد. در مورد شکل پذیری اعضاء مقاوم سازی شده ، مقصودی و همکاران تحقیقات مطلوبی را در کشور با بتن مقاومت بالا و بدون نیاز به ویبره انجام داده اند (مقصودی)

بنظر میرسد  عوامل مربوط به دوام دراز مدت مستقیمfrp  روی مدول الاستسیته مصالح استفاده شده درطراحی تاثیری ندارد، شاید بتوان  اظهار داشت که مدول الاستسیته مصالح frp  تحت تاثیر شرایط محیطی قرار نمی گیرد.

در حالت کلی این سیستم به منظور تقویت و بهسازی لرزه ای ساختمان های بتنی، در صورت وجود واحدهای طرح و ساخت حائز صلاحیت توصیه می شود.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود پایان نامه عمران:مدل سازی تیرهای بتنی پیش تنیده تقویت شده با مواد مرکب پلیمری