دانلود پایان نامه عمران :تحلیل خطر برای شهر ایلام

دانلود پایان نامه

پایان نامه ارشد: رشته عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 تحلیل خطر برای شهر ایلام

تکه هایی از متن :

4- سازند ایلام : مقطع تیپ این سازند در تنگ گراب مطالعه شده است. لیتولوژی این سازند عبارتست از 190 مترآهک رسی دانه ریز خاکستری تا سفید مایل به کرم همراه با رگه های کلسیت دارای لایه بندی منظم نازک تا متوسط و شیلهای بین لایه ای.

گسترش این سازند در منطقه قابل توجه است و بصورت نواری در کوههای جنوبی شهر ایلام، مثل کبیرکوه، کوه ملک شاهی، کوه شاه نخجیر، کوه شمرا و کوه اناران در شمال شرقی مهران تا سیاه کوه در شمال شرقی دهلران کوه انجیر کشیده شده است.

آهکهای سازند ایلام فاقد حفره است ولی بعلت وجود درز و شکاف و مرزهای لایه بندی متعدد بعنوان یک سازند نفوذپذیر عمل می کند. بطوریکه چشمه های پرآبی مثل گل گل، میمه، آبدانان، دره شهر، سیکان، کلم و تنگ حمام از این سازند ظهور نموده اند. سن سازند ایلام از اشکوب سانتونین تا کامپانین تعیین شده است.

5- سازند گورپی : لایه های رسوبی اواخر کرتاسه بالائی بنام سازند گورپی نامگذاری شده است. این سازند بر روی سازند آهکی ایلام قرار گرفته است. لیتولوژی رسوبات شامل 320 متر مارن، شیلهای تیره و آبی رنگ و آهکهای مارنی است. رخنمون این سازند در سطح استان بطور عمده در حوالی شهر ایلام، چوار، شرق کوه انجیر، حوالی کوه اناران و سیاه کوه دیده می شود.

قسمت میانی سازند گورپی بخش آهکی امام حسن نامیده می شود. مقطع آن در تنگ امام حسن واقع در جنوب غرب طاقدیس سام واقع است که متشکل از 114 متر طبقات رسوبی با لایه بندی به ضخامت 30 تا 40 سانتی متر از آهک مارنی تیره تا روشن با تناوب مارن و مارلستون تیره رنگ است.

چشمه های هفت چشمه ایلام و بانقلان از این بخش ظهور نموده اند. رخنمون بخش امام حسن در هفت چشمه ایلام و سیاه کوه دهلران و دینار کوه دیده می شود. سن سازند گورپی از اشکوب سنونین تا ماستریشین تعیین شده است.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود پایان نامه عمران:تحلیل خطر برای شهر ایلام