دانلود پایان نامه تحلیل خطر برای شهر ایلام

دانلود پایان نامه

پایان نامه ارشد: رشته عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 تحلیل خطر برای شهر ایلام

تکه هایی از متن :

6- سازند گچساران : لایه های رسوبی فارس زیرین (Lower Fars ) که در جنوب و جنوب غرب ایران، گسترش فراوانی دارد سازند گچساران نامگذاری شده است. این سازند سنگ پوشش( Cap Pock ) مخازن نفتی آسماری را تشکیل می دهد.این رسوبات از یکسری مارنهای رنگین همراه ژیپس، انیدریت، نمک و لایه های رسی تشکیل شده است.

در مقایسه با بقیه سازندهای زمین شناسی در سطح استان ایلام، بیشترین پوشش سطح زمین مربوط به سازند گچساران است، بطوریکه قسمت وسیعی از حوزه آبریز رودخانه های کنجیانچم، دویرج و میمه از این سازند تشکیل شده است و به همین علت کیفیت نامناسب آبهای سطحی و زیرزمینی حوزه های یادشده ناشی از ارتباط و تماس آب با سازند مذكور است.

ضخامت سازند گچساران بسیار زیاد و بر اساس حفاریهای نفتی در جنوب کشور حدود 1750 متر می باشد که بصورت7 لایه قابل تفکیک است. سن سازند گچساران مربوط به دوره میوسن است.

به لحاظ عدم پایداری این سازند در مقابل عوامل فرسایش بسیاری از نقاط، از جمله ارتفاعات شمال ایلام، ایوان، شیروان و چرداول شسته شده و در نقاط محدودی از جمله کوه گچان و اغلب در بخش مرکزی و فروافتاده ناودیس ها، توده های سنگ گچ دیده می شود و تعداد زیادی از کانسارهای گچ استان را بوجود می آورد.

7- سازند آغاجاری : این سازند که به فارس فوقانی(Upper Fars ) نیز معروف است مربوط به اواخر میوسن و پلیونسن می باشد و از لایه های متناسب مارن، ماسه سنگ قهوه ای، رس قرمز و گاهی میکروکنگلومرا تشکیل شده است.

ضخامت سازند آغاجاری از 600 تا 3000 متر متغیر است. رخنمون وسیع این سازند در مناطقی مثل زرین آباد و شیروان، حوالی صالح آباد و طاقدیس های چنگوله مشاهده می شودوگسترش وسیع آن در نواحی صالح آباد، طاقدیس چنگوله، دالپری و  حوالی دشت عباس دیده می شود.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود پایان نامه عمران:تحلیل خطر برای شهر ایلام