دانلود پایان نامه عمران با موضوع خاک رس

دانلود پایان نامه

پایان نامه ارشد: رشته عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 تأثیر تثبیت با آهک و سرباره فولادسازی ذوب آهن اصفهان بر دوام خاک رسی و خاک رس آلوده به مواد شیمیایی 

تکه هایی از متن :

2-6-4-2- واکنش‌های پوزولانی[1]

نتیجه واکنش آهک-رس و ترکیب با آب واکنش پوزولانی نامیده می­شود. اصطلاح پوزولان در استاندارد ASTM به‌صورت زیر تعریف شده است [92]:

پوزولان ماده سیلیسی یا سیلیسی آلومینیومی است که به‌تنهایی دارای قابلیت سیمانی شدن (گیرایی) کمی بوده، اما در شکل پودر شده در دمای معمولی با هیدروکسید کلسیم جهت تشکیل ترکیبات با خصوصیات سیمانی، واکنش انجام می­دهد.

آهک با برخی از خاک­های چسبنده واکنش پوزولانی می‌دهد. زمان عمل­آوری مناسب ایجاب می‌کند تا اجازه دهیم واکنش پوزولانی اتفاق بیفتد. همچنان­که به‌وسیله چندین محقق گزارش شده است، در نتیجه چنین واکنشی در خصوصیاتی نظیر تراکم، تاب کششی، پیچشی و برشی نمونه­های تثبیت شده با ترکیب آهک-خاک افزایش چشمگیری به­وجود آمده است. بیشتر خاک­ها شامل مقدار زیادی سیلیکات­های ترکیب نشده و سیلیکات­های ترکیب شده گوناگون هستند. نقش سیلیکات آلومینیوم معمولاً در ذرات خاک نسبت به سایر مواد برجسته­تر است. در نتیجه طبق گزارش بیشتر محققین واکنش با ترکیبات آهک تا درجه زیادی به تولید دو جز سیلیکات کلسیم هیدراته و آلومینات کلسیم هیدراته منجر می­شود [92]. واکنش پوزولانی می­تواند مقدار تورم خاک را کاهش دهد [104]. واکنش پوزولانی، ذرات بخش ریز­دانه خاک را به یکدیگر چسبانده و ذرات درشت­تر حاصل می­شود که به درصد رس موجود در خاک بستگی دارد. تحقیقات نشان می­دهد که مقدار رس در کل نمونه، نباید کمتر از 25 درصد و نشانه خمیری خاک باید بزرگ­تر از 10 باشد [51].

1 – Pozzolanic Reactions

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود پایان نامه عمران:تأثیر تثبیت با آهک و سرباره فولادسازی ذوب آهن اصفهان بر دوام خاک رسی و خاک رس آلوده به مواد شیمیایی 

  • 1