دانلود پایان نامه ارشد:ارتباط رضایتمندی زناشویی با پرخاشگری در زنان

دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : رابطه بین احقاق حق جنسی با رضایتمندی زناشویی و پرخاشگری در زنان مراجعه کننده به مراکز بهداشتی درمانی شهرستان منوجان

۹) نوجوانی و خشم

معمولاً نوجوانان احساس خشم را تجربه می کنند . و همه آنها می دانند که دلیل احساس ناراحتی آنها ظاهراً درست نمی باشد ، این برای نوجوانان طبیعی است که نسبت به دوستان و اعضای خانواده خود احساس خشم کنند .نوجوانان زمانی دچار نا امیدی می شود که درک نشود ، و در حقیقت لازم است یک نوجوان اقدام به شناساندن هیجان های خود کند . اما ، همان طور که می دانیم ، جهان صرفاً قابلیت تحمل میزان معینی از خشم را دارد و زمانی فرا خواهد رسید که خشم نه تنها غیر ضروری می گردد ، بلکه مخرب نیز می گردد ( کارتر ، ۱۹۹۵ ) .

نوجوانی که کنترل کمی بر خشم خود دارد از آسیبی که می تواند به خانواده و همسالان خود برساند تصویر مبهمی دارد . خانواده ها اغلب تلاش می کنند تا یک نوجوان خشن را کنترل کنند . و اغلب سوال می کنند که ” آیا این همه احساس خشم برای نوجوان آنها طبیعی است ؟ ” البته جواب این سوال این است ” بله ” نوجوانان در شناخت قوتها و ضعفهای شخصی خود دچار مشکل هستند و آنها احساس قوی خشم را در خود نگه می دارند . آنها نمی دانند که خشم سودمند است یا مضر . اما بهتر است به آنها اجازه دهیم تا خشم خود را از طریق رفتار خود نشان دهند . خشم در حقیقت یک ویژگی معرف نوجوانی است و دارای معانی و کارکردهای گوناگون می باشد و ممکن است به صورت های مختلفی نمایان گردد . برای مثال ، خشم ممکن است ، راهی برای شناساندن نیازهای برآورده نشده فرد باشد . اما وجه مشترک همه ابزارات خشم این است ، که آنها یک ابزار ارتباطی محسوب می شوند . نوجوانان با ابزار خشم خود ، می خواهند که پیام خود را منتقل کنند . اما نکته ی جالب این است که هر چه ابزار خشم قویتر گردد ، پیام مربوط به آن کمتر درک می شود ( کارتر ، ۱۹۹۵ ) .

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • تعیین رابطه بین احقاق حق جنسی با رضایتمندی زناشویی در زنان
  • تعیین رابطه بین احقاق حق جنسی با پرخاشگری در زنان
  • تعیین رابطه بین رضایتمندی زناشویی وپرخاشگری در زنان
  • تعیین رابطه بین ابراز عواطف و احساسات جنسی با رضایتمندی زناشویی

Leave a comment