دانلود تحقیق در مورد پروژه برنامه ریزی درسی -قسمت اول

دانلود پایان نامه

مراحل آماده شدن برای كنكور:

 • به مدت دو هفته سؤالات كنكور سالهای گذشته را به ترتیب سال خوانده تا ذهن شما با سؤالات كنكور آشنا شود. و هنگام مطالعه دروس متوجه باشید كه به چه نكاتی باید بیشتر تمركز كنید و…در مدت زمان طولانی (حدود 5 ماه) تمام دروس را به طور دقیق مطالعه نماییدو تكالیف هر مبحث را انجام دهید. طوری مطالعه كنید كه برای امتحان تشریحی آماده شوید. دانش پژوهان باید كتابهای سال پیش دانشگاهی را با كلاسهای درس مطالعه نمایند و پیش بروند. در این مرحله بر تست زدن خیلی تأكید نمی گردد ولی چنانچه داوطلب در اوقات نیمه طلایی به این عمل مبادرت ورزد نوعی مرور مطالب محسوب شده و برای رفع خستگی روانی افزایش اعتماد به نفس و ارزیابی نحوه مطالعه خویش خوب است. برای یادگیری عمیق دروس سعی كنید از روش های تقویت دروس كه بعداً خواهد آمد استفاده كنید.

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

 • پس از پایان مرحله مطالعه عمیق و یادگیری دقیق تمام كتابها را مرور كرده و با استفاده از تستهای طبقه بندی شده و دارای پاسخ تشریحی تست بزنید. در این مرحله كه تا دو هفته به زمان كنكور ادامه خواهد داشت تست زدن مورد تأكید است زیرا تست زنی سرعت عمل شما را در جلسه كنكور افزایش داده پاسخ به سؤالات را به سبك تستی خواهید آموخت. مطالب را مرور خواهید كرد و فواید دیگری از این قبیل.
 • در دو هفته آخر فقط نكات مهم و خیلی مهم را مرور كنید این مرور كردن را به كتابهای خاصی محدود نكنید بلكه تمام كتابها را دوباره خوانی نمایید البته مرور دروس اختصاصی را به روزهای نزدیك به كنكور موكول نمایید به شرطی كه مطمئن شوید كه در آن روزها از عهده مطالعه آنها بر خواهید آمد.
 • تعیین جیره هفتگی:
 • مفهوم: جیره هفتگی به این نكته می پردازد كه شما بطور متوسط در هر هفته باید چند صفحه از هر درس را مطالعه نمایید تا در پایان دوره( عمیق و یا مرور همراه با تست زنی) بتوانید كتابها را تمام كنید. این عمل بسیاری از نگرانیها را از شما دور كرده و نوعی محرك بای شما خواهد بود و شما را از افراط و تفریط در مطالعه كردن باز خواهد داشت.
 • نحوه محاسبه: شما برای شركت در كنكور ( مثلاً  گروه آزمایشی علوم تجربی) باید دروسی را كه از سوی سازمان سنجش اعلام شده امتحان كنید. هر درس غالباٌ متشكل از چند كتاب است مثلاً درس عربی برای كنكور تجربی (به عنوان یك در عمومی) شامل عربی سال دوم و سال سوم است برای محاسبه جیره هفتگی مجموع صفحات عربی دوم و سوم را بر تعداد روزهای دوره(مثلاً در مرحله مطالعه عمیق ما مدت زمان پنج ماه یعنی 150 روز را پیشنهاد كرده بودیم) تقسیم كنید و خارج قسمت را بر هفت (ایام هفته) ضرب كنید. عدد بدست آمده جیره هفتگی شما در درس عربی خواهد بود. به عبارت دیگر شما باید هفته ای X صفحه عربی بخوانید تا در پایان دوره كتابهای عربی تان را تمام كنید. لازم به ذكر است كه دانش پژوهان در مرحله مطالع عمیق نباید كتابهای سال جاری (پیش دانشگاهی) را در جیره بندی وارد نمایند. زیرا آنها می توانند دروس مذبور را با كلاس پیش رفته و مطالعه نمایند.

پس از محاسبه جیره هفتگی جدولی مشابه جدول ذیل ترسیم نمایید و مطابق آن پیش بروید:

 

 

 

 

 

مهر

آبان

آذر دی اسفند
نام درس نام كتاب هفته اول هفته دوم هفته سوم هفته چهارم هفته اول هفته دوم هفته سوم هفته چهارم      
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     

 

تذكر1) عمل محاسبه برای چیره بنده هفتگی را بطور جداگانه برای تمام دروس انجام دهید.

تذكر2) در جدول فوق پنج ماه لازم برای مطالعه عمیق كتابها از مهر شروع شده است و به اسفند ختم می شود. واضح آنست هر چه داوطلب مطالعه كردن برای كنكور را دیرتر از مهر شروع كند باید مدت زمان مصروف برای مطلعه عمیق را كاهش دهد و این كاهش مسلماً به موفقیت دانش آموز در امر قبولی در كنكور لطمه وارد خواهد كرد.

 

 • راهكارها و روشهایی برای یادگیری بهتر و تقویت دروس:
 • روشهای مطالعه را كه ذیلاً خواهد آمد یاد گرفته و آنها را به كار گیرید.
 • حتی الامكان از كتابهای كمك درسی و كتابهای كار(بویژه اگر پاسخ تشریحی داشته باشد) استفاده نمائید.
 • استفاده از نرم افزارهای آموزشی و VD مفید خواهد بود بویژه اگر از نوع مناسب باشد.
 • با هم دوره ها و همكلاسی های خود راجع به موضوعات درسی بحث كنید.
 • یادگیری دروس را صرفاً به یادداشت های خود از صحبت های دبیر محدود نكنید. مطالعه كتاب درسی اگر به درستی انجام شود مفید خواهد بود.
 • اگر از نظر مالی در مضیقه نیستید و اگر با روشهای دیگر نتوانسته اید در یادگیری دروس موفق شوید از دبیران داوطلب برای تدریس خصوصی استفاده كنید و یا در كلاسهای تقویتی مناسب و كم حجم شركت كنید.
 • اگر بتوانید به یكی از هم شاگردی ها درس دهید و یا او به شما درس دهد.

این عمل برای دو طرف مفید خواهد بود.

 • گاهی ضعف و نا توانی شما در یك درس در سالهای قبل ریشه دارد. بنابراین برای یادگیری درس مورد نظر سعی كنید كتابهای سالهای گذشته را حتی در دوره راهنمایی تحصیلی مطالعه كنید تا اصلاحاً پایهشما قوی گردد.

 

 

تذكر1) برای یادگیری هرچه بیشتر وعمیق ترسعی كنید:روشهای مزبوررابطورتلفیقی مورداستفاده قراردهیدوخودرابه استفاده ازیك یادوروش محدودنسازید

تذكر2) درانتخاب روشهای مزبوربه ویژگیهای فردی (ازنظرهوش.استعدادوشخصیت) خانواده ودیگرعوامل محیطی توجه نمائید.

تذكر3)برخی روشها راباید بلافاصله پس ازتدریس دبیر وحضور درمنزل (همچون مطالعه كتاب درسی واستفاده ازكتابهای كمك درسی )وبرخی رانیز می توان درطول هفته بكاربست (همچون استفاده ازكتاب كار. استفاده ازنرم افزارهاو ,CD و VD  )

 

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

Leave a comment