دانلود تحقیق در مورد پروژه آموزش مذهبی -قسمت هفتم

دانلود پایان نامه

اغلب، بچه ها سئوالات مذهبی می پرسند كه تنها می توان با شناخت ایمان و عقیده دین مربوطه آنرا پاسخ داد، كلید پاسخگویی به هر یك از این نوع سئوالات تشخیص آنها بعنوان یك فرصت آموزشی است . از عدم پاسخگویی به این نوع سئوالات یا تغییر موضوع پرهیز كنید زیرا می تواند به بچه تفهیم كند كه این سئوال غیر مهم بوده قبل از هرچیز، وقتی شاگردی سئوالی را می پرسد، یا موضوعی را بطور عمیق بررسی می كند ، باید او را ستایش كنیم و تشویق به بالا بردن سطح آن و شرح و اثبات آن . شما می توانید به آنها اطمینان دهید كه دوباره سئوال بپرسند در مورد مسائل كه انسانها هزاران سال درباره آن فكر كرده اند.

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

ثانیاً، این می تواند برای فهمیدن مفید باشد برای مفهمومی كردن سئوال. شما نیاز دارید كه این مسئله بپردازید كه آیا می توانید به این سئوال بپردازید و سپس برای فكر كردن وقت بخواهید.

یك جواب شما را با توضیح این چنین سئوالاتی كه باید پاسخ داده شوند درگیر می كند از یك نظر، دینی مانند اسلام ممكن است به چیزی معتقد باشد، مسیحیت به چیزی دیگر یا یك آته ئیست ( منكر وجود خدا) به چیزی دیگر . باید به بچه ها اجازه داده شود نگرش شخصی خود را و یا نظرات شخصی والدینش را كه ارزشمند است بیان كند اگر شما فكر می كنید از كلاس گسترده (فراتر) است، و ممكن است مفید باشد آنرا بكار گیرید و زمان جداگانه ای برای آن در نظر بگیرید زمانی كه ممكن است در كلاس بحث شود. از بچه ها بخواهید كه سئوالاتشان را مطرح كنند در كلاس و به آنها یادآوری كنید كه برای جوابها فكر كنند تا معتبر باشد و همچنین به آنها یادآوری كنید كه سئوالات شكل هستند، سئوالاتی از نوع بزرگترین پرسش های افراد بشود.

علنی (آشكار) كردن اعتقادات شخصی مان.

بچه ها، اغلب خیلی كنجكاو هستند درباره معلمشان. این كنجكاوی می تواند شامل این باشد كه از شما بخواهند نگرشتان را در امور مذهبی بیان كنید. در بعضی موارد ، باید به بچه ها بیاموزیم كه این فقط مربوط به زندگی شخصی ماست. بهرحال این جالب بنظر می رسد كه ما برای انجام امور مشابه آماده ایم. بعضی معلمان دوست دارند در این مورد رك باشند حتی آنها ممكن است اعلام كنند كمونیست هستند یا به سنت ویژه ای معقتدند و با توجه به وضعیت واكنش در خور توجه انجام دهند مثلاً من یك مسلمان نماز خوان هستم و معتقدم ….. گذاشتن باورها درون یك ایمان (دین) مفید است زیرا این به شاگردان كمك می كند اعتقادات او را بهتر بشناسند.

البته این مسئله ممكن است كه جواب درستی نباشد- اینكه من واقعاً نمی دانم آیا خدا وجود دارد یا نه؟ سرانجام این انتخاب شماست اما شما برای اثبات آن یك گواه (مدرك) برای ارائه ندارید. پیشنهاد تغییر مذهب به یك بچه ی كم سن و سال از معلم كلاس درست نیست.

مدیریت اعتقادات بچه ها

هدف RE شامل فرصت دادن برای گسترش اعتقادات شخصی و بنابراین RE ما نیاز دارد به فراهم كردن فضا برای آنها تا به موضوعاتی كه در این ارتباط به آنها عرضه می كنیم واكنش نشان دهند.

بعضی از كودكان در خانواده های كاملاً مذهبی زندگی و رشد می كنند، بعضی هم ممكن است . چیزهای كمی راجع به مذهب بدانند بعضی ها هم ممكن است پیش از این شروع به تفكر در مورد سئوالات اساسی این كرده باشند؛ عده ای دیگر ممكن است هرگز به این موضوع فكر نكرده باشند. وقتی بچه ها نگرش ها و اعتقاداتشان را بیان می كنند ما باید با احترام با آنها رفتار كنیم و تشویق كنیم بچه های دیگر را به انجام چنین كار مشابهی گاهی بچه ها نگرشهای یكدیگر را به مبارزه می طلبند و معلمان باید خود را به چنین چیزی آماده كنند آنچه كه بچه ها را برای چرخاندن (اداره كردن) چیزهای متفاوت و گسترش مهارتهای گفتگو آماده می كند اینجا مورد نظر است اگر بچه از شما می خواهد داوری كنید، پرهیز كنید.

جایگاه نگرش های آنها را درون یك ایمان یا سنت دنیوی تعیین كنید و به آنها گوشزد كنید كه چنین چیزهایی برای تصمیم گیری افراد در زندگی روزمره از اهمیت برخوردارند.

نتایج اداره كردن (مدیریت مباحثه ای)

جنبه دیگر بدور  ذات مباحثه ای مذهب تمركز می یابد بسیاری از مردم مذهب را به تنهایی در اصطلاحاتی می بینند كه در آن تضاد ظاهر می شود و منجر به عدم تحمل دیگران می شود. این بنظر می رسد در نشان دادن آینده زندگی مردم بكار می رود. بعضی ها معتقدند مذهب باعث جنگ یا جینوساید (نسل كشی یا كشتار دسته جمعی) می شود و یا در مغایرت با ارزشهای لیبرالیسم غربی برای وجود روابط آزاد جنسی و تذكیر است.

بنابراین وقتی با بچه های جوان كار می كنیم همه اینها با مذهب ارتباط دارند. احتمالاً مرگ یكی از آخرین تابوها در جامعه غربی است وقتی رسانه ها برای عرضه تمام جنبه های تجربی بشر و شادی تبلیغ می كنند، مرگ بعنوان موضوعی بحث نشده و مسكوت می ماند، افراد بالغ درباره اینكه چگونه كودكان با مسئله ی مرگ روبرو می شوند نگران هستند هركس كه از نزدیك با بچه ها آشنایی دارد آنها را با مرگ نا آشنا می بیند و آنها بیشتر از بزرگسالان شاد هستند و صحبت های آنها بیشتر در مورد بازیها و سرگرمی هاست. هر بحثی در مورد مذهب باید شامل تحقیق درباره مرگ هم باشد. بعد از هم، دنیای اصلی مذاهب معمولاً در مورد مرگ حرفهای زیادی برای گفتن دارد و چیزهای زیادی برای رسیدگی كردن به این مسئله دارد و اینكه چگونه در زندگی بچه ها با مرگ روبرو می شود. دوم اینكه چگونه با مرگ در RE مواجه شویم. معلم ممكن است وقتی بحث درباره مرگ می شود روی آن كنترل نداشته باشد پس نیاز دارد آماده شود برای رویارویی با حوادث ضروری خارجی از آسمان. معلم می تواند بدقت برنامه ریزی كند كه چگونه در آموزش خود جنبه های مرگ را بررسی كند بطوریكه آنها در مطالعات بچه ها در مورد دنیای مذاهب مطرح كنند. آشكارا اشتراك زیادی بین این دو مسئله وجود دارد كه ممكن است در استفاده از مضمون دیگر پیروی در پایان این فصل منابع ی خواننده را برای استفاده از جزئیات اطلاعات راهنمایی می كند كه ممكن است مرتبط با مرگ باشد. فضا برای بحث در كلاس باید حمایت باشد. هر كاری طرحریزی باید محاسبه شود كه چه چیزی در زندگی بچه ها روی می دهد . تشخیص اینكه بسیاری از بچه ها در كلاس ممكن است تجربه سوگواری داشته باشند آسان است .

مدرسه یك مضمون سلامتی كه در مورد مرگ بحث می كند را ارائه می دهد اما اگر بچه داغداری در كلاس باشد. والدین مراقب مشورت هستند و سفارش می كنند می توان در مورد مرگ كاوش كرد با بچه های جوان از طریق تصور آنها از چرخه زندگی گلها و مخلوقات كوچك و مرگ آنها. كتابهای داستان بچه ها منابع بسیار گرانبهایی برای بحث در مورد مرگ هستند برای مثال كتابهایی مانند Granpa ، وب سایت شارلوت و … . همچنین كتابهای ویژه ای نوشته شده اند برای آموزش اهداف مانند weterbugs نوشته ی Dorisstrickneg . چنین داستانهایی می توانند مفید باشند برای كار بر روی جشن ‹‹عید پاك›› مسیحیان . برای مثال : كمك به بچه ها برای درك مرگ عیسی مسیح در باورهای مسیحیت.

 

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

Leave a comment