تأثیر تثبیت با آهک و سرباره فولادسازی ذوب آهن اصفهان بر دوام خاک رسی و خاک رس آلوده به مواد شیمیایی:پایان نامه رشته عمران

دانلود پایان نامه

پایان نامه ارشد: رشته عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 تأثیر تثبیت با آهک و سرباره فولادسازی ذوب آهن اصفهان بر دوام خاک رسی و خاک رس آلوده به مواد شیمیایی 

تکه هایی از متن :

2-4- تثبیت خاک

تثبیت خاک روشی است که در راه سازی به منظور بهبود کیفیت مصالح به‌کار می‌رود تا مصالحی با مشخصات مناسب برای به کار بردن در لایه های روسازی به دست آید از مصالح تثبیت شده برای ایجاد خاکریزها، ساخت لایه‌های اساس، زیراساس و خاک بستر روسازی‌ها و حتی در پاره‌ای موارد به عنوان یک لایه رویه می‌توان استفاده کرد [22]. تثبیت خاک‌ها به طرق گوناگون نظیر روش‌های مکانیکی، شیمیایی، فیزیکی، بیولوژیک (رویاندن گیاه) و روش الکتریکی امکا‌ن‌پذیر است.

ویژگی­های اصلی بهسازی به‌ این شرح است [26]:

  • زمین درجا اصلاح می­شود،
  • مشخصات فنی ژئوتکنیکی آن به سطح قابل قبول می­رسد،
  • زمین بخشی از سیستم خاک_سازه می­گردد،
  • روش­های کنترل و تایید کار انجام شده، موجود است.

امروزه از روش­های بهسازی به‌طور گسترده­ای در جهان استفاده می­شود. کاربرد این روش­ها باعث بهبود پارامتر­های ژئوتکنیکی خاک، کاهش هزینه­ها، کوتاه شدن زمان اجرا و افزایش طول عمر بهره‌برداری می­گردد.

انتخاب روش تثبیت برای خاک‌ها بستگی به نوع و جنس خاک و همچنین هدف از تثبیت خاک دارد. تثبیت خاک مانند هر تصمیم دیگر مهندسی، بایستی از نظر فنی و اقتصادی موجه باشد [15].

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود پایان نامه عمران:تأثیر تثبیت با آهک و سرباره فولادسازی ذوب آهن اصفهان بر دوام خاک رسی و خاک رس آلوده به مواد شیمیایی 

  • 1