با جوون ترین ورزشکار ایران در المپیک آشنا شید

دانلود پایان نامه

آریا نسیمی خوشحال با ۱۶ سال و ۹ ماه جوون ترین فرد اعزامی کاروان ایران به رقابت های المپیک ریو و البته تنها نماینده شنای ایرانه.

آریا نسیمی خوشحال، خیلی باهوش ۱۶ ساله شنای ایران نه فقط در ورزش بلکه در تحصیل هم موفق بوده و حالا به عنوان یه نخبه در المپیک ۲۰۱۶ به آب می زند.

آریا متولد مشهده و در دبیرستان تیزهوشون درس می خواند. اون در شش سالگی از آب ترس داشته، اما برادرش که دروازبان قبلی تیم ملی واترپلو هم بوده، آریا رو کم کم با آب دوست کرده تا اینکه از هشت سالگی آریا و آب دیگه از یکدیگر جدا نشدن، هرکجا که آب بود آریا هم بود. آب دنیای این نوجوون با استعداد ایران شد. آریا از ۹ سالگی وارد دنیای حرفه ای شنا شد و در ۱۰ سالگی در رقابت های قهرمانی کشور شرکت کرد.

علاقه اون به شنا تا حدیه که آبی تنها رنگ مورد علاقه اشه، آریا علاقه ای به معروفیت نداره و از اینکه فوتبالیست نیس، پشیمون نشده و ترجیح می دهد به چیزی که در اون استعداد داره، کارش رو ادامه دهد تا اینکه فقط دنبال چیزی باشه که اون رو به پول و معروفیت می رساند. علاقه اون به شنا تا حدیه که هیچ رشته دیگری رو دوست نداره، البته بعضی وقتا واترپلو بازی می کنه اما به صورت تفریحی که البته واترپلو هم از خونواده شناه.

پول-نام-تصویر

آریا

با حسن تفتیان از ورزشکاران دومیدانی در اردوی مجارستان آشنا شده اما با بقیه ورزشکاران ایرونی فرصت آشنایی رو پیدا نکرده، دو شناگر مجارستانی و آفریقای جنوبی فوت وفن های خاصی در شنای قورباغه دارن، آریا علاوه بر اینکه به فوت وفن این دو علاقه منده خصایص اخلاقی مثل فروتن بودن و اخلاق خوش این دو رو هم تشویق می کنه. آریا از ورزش بانوان هم بی خبر نیس و احتمال مدال بیاری نجمه خدمتی و کیمیا علیزاده رو در المپیک بالا می دونه.

آریا نسیمی خوشحال تا یه سال پیش حتی تصور این رو نداشت که در المپیک ۲۰۱۶ ریو حضور داشته باشه، اما از مهرماه سال گذشته که برنامه های تیم ملی واسه المپیک شروع شد به فکر سفر به ریودوژانیرو افتاد. تنها دلیلی که باعث شد با وجود تموم سختی ها در شنا بمونه عشق و علاقه اون به شناه،

آریا

با اینکه مربیان خیلی از رده سنی پایه تا حرفه ای در کشف و رشد استعداد آریا نسیمی خوشحال اجرای نقش کرده ان اما بدون دودلی هیچ کدوم از کاشناسان شنای ایران نمی تونن منقش خشایار حضرتی رو در موفقیت اون قبول نکنن. حضرتی که در باشگاه های موج های آبی مشهد و هم اینکه تیم ملی به عنوان مربی تمرینات نسیمی خوشحال رو برنامه ریزی می کنه، بیشتر از هر کس دیگه ای به توانایی های شاگردش ایمان داره و در روزای باقی مونده به المپیک با حساسیت زیادی به آریا تمرین می دهد.

 

Leave a comment