با بهترین پارکای لندن آشنا شید

دانلود پایان نامه

لندن با وجود پارک های زیادی که داره، مثل هاید پارک، ریچموند، لندن فیلدز و … شک نداشته باشین می تونه هر نوع سلیقه ای رو راضی کنه.

مقاله های در رابطه

  • راهنمای سفر به لندن
  • دیدنیای لندن، پایتخت جادویی انگلستان

جالبه بدونین که ۴۷% از لندن رو فضای سبز تشکیل می دهد و ۸ میلیون درخت در این شهر هست که قدمت بعضی از اون ها به هزار سال می رسد. اینجا می خوایم تعدادی از پارک های معروف لندن رو به شما معرفی کنیم پس با سایت ما همراه باشین.

۱. پارک ملی کاملی استریت

پارک ملی کاملی استریت لندن

اگه عاشق ماجراجویی در رودخانه هستین، کافیه سری به «پارک ملی کاملی استریت» (Camley Street Natural Park) در مرکز لندن بزنین. معمولا خیلی از گردشگران از وجود این پارک غافل هستن، تعجبی هم نداره وقتی حتی افراد محلی از وجود اون بی خبر هستن. در این پارک می تونید یکی دو ساعتی رو در محیط آروم بخش طبیعت، خوش بگذرونین. اگر نمی خواهید دست های خود رو گِلی کنین، روی سکوی شناور در بین درختان وایسید و کرجی هایی رو که از رودخانه عبور می کنن، تماشا کنین.

۲. پارک ریچموند

پارک ریچموند لندن

«پارک ریچموند» (Richmond Park) در غرب لندن هستش و بزرگ ترین پارک لندن حساب می شه. اینجا محل زندگی صدها گوزن وحشی، روباه، خفاش، شکل های جور واجور خزندگان و پرندگانه. اگه در ماه های آوریل یا مه از این پارک دیدن می کنین، یه راست به مزرعه ی ایزابلا در جنوبی ترین بخش پارک برید؛ چراکه با وجود گل های آزالیای صورتی و بنفش، فکر می کنین که وارد سرزمین عجایب شده اید.

۳. پارک براکول

پارک براکول لندن

با ۲۰ دقیقه پیاده روی از ایستگاه متروی بریکستون به «پارک براکول» (Brockwell Park) می رسید. با در نظر گرفتن استخر عمومی و سرباز این پارک و فضای سبز گسترده در بین خود لندنی ها خیلی معروفه، اما تعداد معدودی از گردشگران از اون دیدن می کنن. علاوه بر این، بازاری هم در کنار پارک هستش که افراد می تونن با رول سوسیس داغ، سالادهای محلی، شکل های جور واجور پنیر و قهوه عالی از خود پذیرایی کنن.

۴. پارک پستچی

پارک پستچی لندن

«پارک پستچی» (Postman’s Park) بین کلیسای سنت پاول (St Paul) و موزه لندن قرار داره. این پارک منحصر به فرد مزین به یادبودهای ویکتوریاییه که به مردم عادی تقدیم شده که جون خود رو واسه نجات بقیه از دست داده ان. هر کدوم داستان های جالبی داره که شما رو تشویق می کنه تک تک داستان های اون رو بخونین. مثلا یکی از اون ها واسه کودک ۹ ساله ایه که هنگام نجات داداش کوچکش از تصادف با ماشین، جون باخت. اگه می می بینید جدیدی نسبت به زندگی پیدا کنین، حتما یه سر به این پارک فوق العاده بزنین.

۵. پارک همستید هیث

پارک همستید هیث لندن

«هَمستید هیث» (Hampstead Heath) یه پارک جنگلی بزرگ و قدیمی در شمال لندنه که واقعا می تونید در اون آرامش رو تجربه کنین. علاوه بر این اگه به بالای تپه مجلس برید هم تماشاگر افق خیره کننده لندن هستین. در صورتی هم که بخواین تنی به آب بزنین، می تونید از استخر عمومی و روباز اون با پرداخت هزینه ا ی کم به کار گیری کنین. از اونجا که مسیرهای این پارک خیلی گل آلوده، پیشنهاد می کنیم کفش مناسب داشته باشین.

۶. لندن فیلدز

پارک لندن فیلدز

روی کاغذ، پارک «لندن فیلدز» (London Fields) هیچی خاصی نداره، اما تو یه روز تعطیل آفتابی واقعا معرکهه. این پارک کنار بازار برادوی در شمال «کانال ریجنت» (Regent’s Canal) قرار گرفته و مردم بومی آخر هفته خود رو به اینجا اومده و با خوردن غذاهای خیابانی و نوشیدنی های ارزون خوش می گذرونن. واسه آدمایی که نمی خواهند پول زیادی خرج کنن هم اینجا جزو معدود جای های لندنه که می تونن بساط باربیکیو راه بندازن.

پول-نام-تصویر

۷. هاید پارک

هاید پارک لندن

«هاید پارک» (Hyde Park) شاید معروف ترین پارک لندن حساب می شه، ولی نگران حضور زیاد گردشگران در این پارک نباشین؛ چون به خاطر وسعت زیادش متوجه ازدحام جمعیت نمی شید. سرگرمی های زیادی در این پارک هست، مثل دریاچه سرپنتاین، راهی بسیار بزرگ واسه اسب سواری و چندین کیلومتر راه اسکی. طوطی های کوچیکی به نام پاراکیت (parakeet) هم در معروفیت این پارک بی تاثیر نبوده ان، هیچ کس نمی دونه این پرندگان رنگارنگ و خوشگل چیجوری ساکن این پارک شدن، اما رفتار خیلی صمیمی ای دارن. پس کمی غذا واسه اون ها بیارین و دوربین تون رو هم یادتون نره.

۸. پارک کریستال پالاس

پارک کریستال پالاس لندن

«کریستال پالاس» (Crystal Palace) جزو پربازدیدترین پارک های لندن نیس، اما اگه به دنبال محیطی آرامش بخش هستین، جای مناسبی رو انتخاب کرده اید. وقتی به طرف دریاچه ی کریستال پالاس برید، با شکل های جور واجور مجسمه های عجیب و غریب دایناسورهایی روبرو می شید که تاریخ ساخت اون ها به سال ۱۸۵۰ برمیگرده، یعنی در زمونه ای که تصور مشخصی از شکل و شمایل یه دایناسور نداشتن.

۹. برج گلخانه

برج گلخانه لندن

«برج گلخانه» (Barbican Conservatory) در مرکز لندن فقط در روزای یکشنبه واسه بازدید عموم بازه و اگر عاشق گل و گیاه هستین اون رو از دست ندین. شاید به معنی سنتی یه پارک حساب نشه، اما بسیار سرسبزتره و همون حس حضور در طبیعت رو در شما زنده می کنه. بهترین حُسن این محل ورودی رایگان اینه و زیبایی خیره کننده اش هم لحظات باحالی رو به شما هدیه می دهد.

۱۰. پارک ویکتوریا

پارک ویکتوریا لندن

پارک ویکتوریا در شرق لندن هستش و پیاده روی در اون شک نداشته باشین لحظات مفرحی رو واسه شما به همراه داره. اول سری به کافه اون بزنین که بهترین کافه لندن به حساب می رود و می تونید در کنار یه صبحونه ی به طور کامل انگلیسی و قهوه ای عالی به تماشای دریاچه بشینین. بعد دوری در دور و بر دریاچه زده و از معبد چینی و پل های زیبای اون بازدید کنین. علاوه بر این می تونید به محوطه ی روباز اسکیت برید و مهارت خود رو امتحان کنین! شاید شانس این رو داشته باشین که از جشنواره هایی که در این محل برگزار می شه هم دیدن کنین.

۱۱. پارک هلند

پارک هلند لندن

با این که بیشتر پارک های لندن کبوتر و سنجاب دارن، اما در «پارک هلند» (Holland Park) علاوه بر طاووس هایی که آزادانه در پارک پرواز می کنن، تماشاگر حوضی از ماهی های خوشگل و اجرای اپرا در فضای باز هم هستین. در علاوه بر می تونید از شطرنج بسیار بزرگ و از مزرعه ی فوق العاده پرتغال این پارک هم دیدن کرده و در باغ های آروم بخش کیوتو به مدیتیشن بدین.

۱۲. موزه و باغ هورنیمان

موزه و باغ هورنیمان لندن

«هورنیمان» (Horniman) یکی از بهترین موزه های رایگان لندن به حساب می رود که معروفیت خود رو تا حد زیادی مدیون فیل های دریایی تاکسیدرمی شده. علاوه بر این باغ های بسیار زیبای اون هم مایه مباهات این موزه شده ان. گردشگران می تونن از محل های خاص پیک خوب به کار گیری کرده و در عین حال از مناظر خوشگل، باغ وحش رایگان، بازار کشاورزان و گلخانه ویکتوریایی اون هم دیدن کنن.

Leave a comment