با احساس مریضی در سفرهای هوایی چه کنیم؟

دانلود پایان نامه

خیلی از مسافران در سفرهای هوایی دچار احساس بد یا حتی مریضی می شن، اما با داشتن بعضی اطلاعات و آمادگی قبل از پرواز، می توان این احساسات رو کنترل کرد.

مقاله در رابطه:

  • آشنایی با مراحل پرواز، همه چیز در مورد چک این (Check In) فرودگاه

بعضی وقتا پیش می آید که بدن آدم در برابر دور شدن از زمین، یا تکون های شدید عکس العمل هایی چون حالت تهوع، سرگیجه، استفراغ، گرفتگی گوش و چیزای دیگه ای به جز اینا از خود نشون می دهد. در ادامه به شما چند راه حل پیشنهاد می کنیم که بسیار به درد بخور هستن.

چند راه حل واسه جلوگیری و درمان بدحالی هنگام پرواز

مریضی در پرواز

اگه هنگام سفر هوایی به شما حالت تهوع دست داد، کیسه مخصوص تهوع از قبل واسه شما جفت و جور شده، اما واسه اطمینان یه کیسه دیگه هم بخواین. با این کار مجبور نیستین از کیسه اول دو بار به کار گیری کنین. وقتی که از اولین کیسه به کار گیری کردین، حتما اون رو به یکی از خدمه ها بدین، چون بارها پیش اومده که مسافران کیسه رو پشت یا جلوی صندلی قرار داده ان و در آخر هم فراموش کرده ان اون رو بردارن.

مریضی در پرواز

اگه مطمئنین که هنگام سفر (با ماشین، هواپیما، یا کشتی) حال تون بد می شه، حتما قبل از سفر به دکتر خود یا داروخونه مراجعه کنین و خواهان مشاوره و درمان شید. در بعضی کشتی ها که از آب های بسیار مواج عبور می کنن، به مسافران آب نبات زنجبیلی می بدن. با این کار هم از مریضی سفر جلوگیری، و هم اون رو درمان می کنن.

پریشونی هوا

بعضی وقتا پریشونی هوا می تونه مریضی سفر رو تحریک کنه، پس زمان سفر رو هم در نظر بگیرین. اگه بسیار حساس هستین، قبل از حرکت یه قرص یا یه تیکه کوچیک آب نبات زنجبیلی بخورین.

گوش درد در هواپیما

اگه هنگام پرواز احساس ناجوری به شما دست داد، فشار گوش ها رو برابر کنین. تغییر فشار در کابین، به خاص هنگام فراز و فرودها، بعضی وقتا ها می تونه باعث ایجاد درد در گوش شه. شما می تونید با خوردن یه چیز شیرین یا مکیدن یه آب نبات، اون فشار رو برابر کنین. دقیقا به همین خاطره که هنوز بعضی هواپیمایی ها، قبل از حرکت به مسافران شکلات یا آب نبات می بدن.

آبنبات

حتی جویدن هم می تونه به شما کمک کنه، پس آدامس یا شکلات جویدنی رو یادتون نره. مقداری شکر هم می تونه شرایط معده شما رو آروم کنه، پس حتما یه بسته شکلات جویدنی با خود همراه داشته باشین. کودکان و نوزادان ممکنه بیشتر اذیت شن، پس به فکر اون ها هم باشین و حتما یه پستانک با خود همراه ببرین.

خدمه هواپیما

خدمه هواپیما واسه سلامتی  و امنیت شما هستن، پس اگه حالت تهوع به شما دست داد یا حال تون بد شد، راحت باشین و اون ها رو در جریان بذارین. اون ها شکل های جور واجور قرص های سردرد، چسب زخم و هرچیز دیگری که به کمک های ابتدایی مربوط باشه رو دارن. اگه شرایط خیلی بد شد، خونسردی خود رو حفظ کنین، چون خدمه واسه موقعیت های اورژانسی تعلیم دیده ان. تموم هواپیما ها دارای جعبه کمک های ابتدایی هستن که لوازم لازم و لازم واسه شکل های جور واجور موقعیت ها در اون هست..

Leave a comment