پروژه رشته تربیت بدنی در مورد وبا – قسمت اول

مقدمه

وبا یکی از بیماریهای واگیر عفونی است که فقط در انسان ایجاد بیماری می‌کند. عامل بیماریزایی وبا یک باکتری به نام ویبریو کلرا است و این بیماری در اثر سم تولید شده از این باکتری که در روده کوچک تکثیر می‌یابد، ظاهر می‌شود. این بیماری چون اولین بار در منطقه‌ای به نام التور در آفریقا پیدا شد، به این نام مشهور می‌باشد. عامل بیماری مدت زیادی در آب زنده می‌ماند و در مناطقی که سطح آبهای زیر زمینی آن بالا است، بیشتر شایع است و بیشتر عامل بیماریزا از طریق مدفوع و فاضلاب قابل انتقال است.
خصوصیات عامل بیماریزا

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه   کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان   کنید

باسیلهای گرم منفی بی‌هوازی اختیاری در گروهی که شامل خانواده ویبریوناسه است قرار دارند. از جنسهای مهم این خانواده ویبریو و آئروموناس می‌باشند. باکتریهای متعلق به جنس ویبریو خمیده بوده و اغلب غیر بیماریزا هستند. گونه مهم بیماریزا ویبریو کلرا (Vibrio Cholera) عامل بیماری وبا می‌باشد. این بیماری با اسهال آبکی و فراوان مشخص می‌شود. ویبریو کلرا در گرمای 65 درجه سانتیگراد در مدت 30 دقیقه کشته می‌شود و در آب جوش ظرف چند ثانیه از بین می‌رود. کلر با غلظت 0.6 میلیگرم در لیتر ، این باکتری را از بین می‌برد.

علایم بالینی

بیماری وبا دارای دو مرحله است.

مرحله تخلیه ای

بیمار ناگهان دچار اسهال آبکی ، پرفشار و بدون درد می‌شود و اندکی بعد استفراغ روی می‌دهد. در موارد شدید ممکن است حجم مدفوع از 250 سی‌سی به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در 24 ساعت بیشتر شود و بیمار تا 40 بار در روز مدفوع داشته باشد. مدفوع در این بیمار ، فاقد صفرا و خون و خاکستری رنگ (نمای آب برنجی) و دارای بوی غیر زننده می‌باشد.

مرحله روی هم خوابیدگی عروق (کلاپس)

به زودی به علت کم شدن آب بدن ، بیمار وارد این مرحله می‌شود. با از دست دادن 5 – 3 درصد وزن طبیعی بدن ، تشنگی و با کاهش 8 – 5 درصد وزن بدن ، ضعف و سرگیجه دیده می‌شود. کاهش بیش از 10 درصد وزن بدن ، منجر به ترشح کم ادرار و گاهی قطع کامل ادرار ، نبض ضعیف ، چشمهای گود رفته ، پوست چروکیده ، شکم فرورفته ، گرفتگی عضلانی به علت اختلالات در میزان الکترولیتهای بدن و در شیر خواران فرورفتگی ملاج و در نهایت خواب آلودگی و مرگ می‌شود.

راههای انتقال

تماس مستقیم

این بیماری به ندرت از طریق دستهای آلوده ، تماس با مواد مدفوعی و استفراغ بیماران ، ملحفه و لوازم آلوده منتقل می‌شود.

تماس غیر مستقیم

از طریق آب آلوده به مدفوع انسان ، منابع آب حفاظت نشده ، غذای آلوده ، سبزیجات و میوه‌های آلوده و یا شسته شده با آب آلوده ، شیر آلوده و بستنی تهیه شده از منابع غیر مطمئن.

مخزن و منبع بیماری

انسان تنها مخزن وبا است که به صورت بیمار یا حامل است و منبع بیماری ، اسهال و استفراغ بیماران و حاملان بیماری می‌باشد.

دوره کمون

دوره کمون این بیماری ممکن است خیلی کوتاه بوده و بستگی به مقدار باکتری وارد شده به بدن فرد دارد. متوسط دوره کمون 3 – 2 روز و از چند ساعت تا چند روز گزارش شده است.

دوره واگیری

تا زمانی که بیمار در مدفوع خود ویبریو کلرا دفع نماید، می‌تواند برای محیط آلوده کننده باشد. افرادی که عفونت مزمن کیسه صفرا دارند می‌توانند به عنوان حاملین به ظاهر سالم در انتشار بیماری دخالت کنند. در این افراد ممکن است بطور متناوب کشت مدفوع مثبت شود. دادن آنتی بیوتیک مناسب در کوتاه کردن این دوره می‌تواند نقش داشته باشد.
عوامل مربوط به میزبان

سن و جنس شیوع

بیماری در هر دو جنس و در همه سنین دیده می‌شود. در مناطق بومی کودکان نسبت به بزرگترها بیشتر مبتلا می‌شوند. ولی در کودکان زیر 2 سال به علت ایمنی اکتسابی از شیر مادر ، کمتر از بچه‌های بزرگتر است.

اسیدیته معده

بیماریها یا داروهای کاهنده اسید معده ، ابتلا به بیماری وبا را افزایش می‌دهد.

ایمنی زایی

یک بار ابتلا به بیماری ، ایمنی طبیعی دائمی ایجاد می‌نماید.

گروههای خونی

افراد با گروه خونی O بیشترین ابتلا به بیماری وبا و افراد با گروه خونی AB کمترین خطر ابتلا را دارا هستند.

درمان

سازمان بهداشت جهانی ، مصرف ترکیب مایع درمانی خوراکی ors را توصیه کرده است. مصرف ors حتی در شیر خواران بدون خطر است به شرط این که با مصرف شیر مادر یا آب همراه باشد.

راههای پیشگیری

  • چون بیماری بیشتر از طریق آب آلوده شیوع می‌یابد، سعی کنیم برای نوشیدن آب ، شستشوی ظروف ، خوردن سبزیجات از آب لوله کشی کلردار استفاده کنیم. در غیر این صورت آب را بجوشانیم و پس از سرد شدن مصرف کنیم.
  • سبزیجات و میوه‌ها را قبل از مصرف با محلول پرکلرین گندزدایی و پس از شستن با آب سالم مصرف کنیم.
  • از خوردن ماهی خام یا کم پخته که از آب آلوده گرفته شده، اجتناب کنیم.
  • به دیگران توصیه کنیم از شنا کردن در استخرهای عمومی و از خوردن آبمیوه و ساندویچ یا هر غذایی که احتمال داده می شود آلوده باشد، جدا خودداری کنند.

 

وبا یكی از بیماریهای واگیر عفونی است كه فقط در انسان ایجاد بیماری می كند. عامل بیماری زایی وبا یك باكتری به نام ویبریو كلرا است و این بیماری در اثر سم تولید شده از این باكتری كه در روده كوچك تكثیر می یابد ظاهر می شود. این بیماری چون اولین بار در منطقه ای به نام التور در آفریقا پیدا شد به این نام مشهور می باشد. عامل بیماری مدت زیادی در آب زنده می ماند و در مناطقی كه سطح آبهای زیر زمینی آن بالا است بیشتر شایع است و بیشتر عامل بیماری زا از طریق مدفوع و فاضلاب قابل انتقال است .
وبا یك بیماری منتقل شده از طریق آب است كه توسط باكتری ویبریوكلرائه ایجاد می شود.
این باكتری با نوشیدن آب آلوده یا خوردن ماهی نپخته بویژه ماهی صدفی وارد بدن می شود. این پدیده برای اولین بار در شرایط علمی توسط پزشك پرتغالی گارسیاده اورتا در هندوستان در سال 1563 كشف شد . اروپا شاهد چندین همه گیری این بیماری در قرن نوزدهم بود اما این بیماری بیشتر در كشورهای جهان سوم به علت وضعیت ناسالم و غیربهداشتی آبهای آشامیدنی دیده می شود.
حساسیت
پژوهش های همه گیر شناختی اخیر پیشنهاد می كند كه حساسیت افراد به بیماری وبا با نوع و گروه خونی آنها ارتباط دارد. افرادی كه دارند بیشترین حساسیت را برای ابتلا به این بیماری دارند . O گروه خونی
» بطور معمولی می تواند باعث ایجاد بیماری وبا در افراد سالم گردد گرچه افزایش V در میان یك میلیون باكتری وبا نوع باكتری « وبا حساسیت بدن افراد با ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن بایستی مورد مشاهده و بررسی قرار بگیرد افرادی كه اسیدیته معده و گوارشی آنها بخاطر استفاده مواد ضداسیدی یا كسانی كه تغذیه نامناسب دارند خطر ابتلای زیادی به این بیماری دارند.
خصوصیات عامل بیماریزا
باسیلهای گرم منفی بی هوازی اختیاری در گروهی كه شامل خانواده ویبریوناسه است قرار دارند. از جنسهای مهم این خانواده ویبریو و آئروموناس می باشند.
عامل Vibrio Choiera باكتریهای متعلق به جنس ویبریو خمیده بوده و اغلب غیر بیماریزا هستند . گونه مهم بیماریزا ویبریوكلرا بیماری وبا می باشد . این بیماری با اسهال آبكی و فراوان مشخص می شود . ویبریو كلرا در گرمای 65 درجه سانتیگراد در مدت 30 دقیقه میلیگرم در لیتر این باكتری را از بین می برد . 6.0 كشته می شود و در آب جوش ظرف چند ثانیه از بین می رود . كلر با غلظت
بیماری وبا دارای دو مرحله است .
مرحله تخلیه ای
بیمار ناگهان دچار اسهال آبكی پرفشار و بدون درد می شود و اندكی بعد استفراغ روی می دهد. در موارد شدید ممكن است حجم مدفوع از 250 سی سی به ازای هر كیلوگرم وزن بدن در 24 ساعت بیشتر شود و بیمار تا 40 بار در روز مدفوع داشته باشد . مدفوع در این بیمار فاقد صفرا و خون و خاكستری رنگ (نمای آب برنجی ) و دارای بوی غیر زننده می باشد.
مرحله كاپلاس
به زودی به علت كم شدن آب بدن بیمار وارد این مرحله می شود . با از دست دادن 5 ـ3 درصد وزن طبیعی بدن تشنگی با كاهش 8 ـ 5 درصد وزن بدن ضعف و سرگیجه دیده می شود . كاهش بیش از 10 درصد وزن بدن منجر به ترشح كم ادرار و گاهی قطع كامل ادرار نبض ضعیف چشمهای گود رفته پوست چروكیده شكم فرو رفته گرفتگی عضلانی به علت اختلالات در میزان الكترولیتهای بدن و در شیرخواران فرو رفتگی ملاج و در نهایت خواب آلودگی و مرگ می شود.
پیشگیری
اگرچه بیماری وبا می تواند مرگ آور باشد می توان به آسانی از آن پیشگیری كرد. در ایالات متحده آمریكا و اروپای غربی به علت استفاده از سیستم های آب و دفع فاضلاب پیشرفته وبا تهدید مهم و عمده ای نمی باشد. آخرین گسترش ناگهانی وبا در ایالات متحده آمریكا در سال 1911 بود اما با وجود این هركسی مخصوصا مسافرین بایستی بدانند كه این بیماری چگونه منتقل می شود و چطوری می توان از آن پیشگیری كرد.
دفع ساده فاضلاب معمولا برای توقف اپیدمی و سرایت این بیماری كافی است . چندین نقطه در مورد راههای جلوگیری از سرایت و انتقال این بیماری وجود دارد :
رختخواب فرد مریض : دور انداختن مناسب آن و مواد زاید تولید شده توسط قربانیان وبا
مدفوع : دفن كردن و از بین بردن مدفوع و فضولات عمومی قبل از اینكه آن وارد كانالهای آب بشود.

 
منابع : هشدار درباره آلودگی وبا كه در اطراف همه منابع آبهای آلوده نصب شود.
استریلیزه كردن : جوشاندن تصفیه كردن و كلریده كردن آب قبل از استفاده
تصفیه و جوشاندن آب از مدتها قبل روش مناسبی برای جلوگیری از سرایت این بیماری بود. (فیلتر پارچه ای ) كه خیلی اساسی بود كه استفاده از آن به میزان زیادی ابتلا به بیماری وبا را در روستاهای فقیر بنگلادش كه به آبهای سطحی تصفیه نشده متكی بودند كاهش داد.
در حالت كلی آموزش و دفع فاضلاب و مواد زاید از عوامل اصلی محدود كننده در پیشگیری از سرایت بیماری وبا هستند.
راههای انتقال
تماس مستقیم
این بیماری به ندرت از طریق دستهای آلوده تماس با مواد مدفوعی و استفراغ بیماران ملحفه و لوازم آلوده منتقل می شود.
تماس غیرمستقیم
از طریق آب آلوده به مدفوع انسان منابع آب حفاظت نشده غذای آلوده سبزیجات و میوه های آلوده و یا شسته شده با آب آلوده شیر آلوده و بستی تهیه شده از منابع غیرمطمئن .
مخزن و منبع بیماری
انسان تنها مخزن وبا است كه به صورت بیمار یا حامل است و منبع بیماری اسهال و استفراغ بیماران و حاملان بیماری می باشد.
دوره كمون
دوره كمون این بیماری ممكن است خیلی كوتاه بوده و بستگی به مقدار باكتری وارد شده به بدن فرد دارد . متوسط دوره كمون 3 ـ 2 روز و از چند ساعت تا چند روز گزارش شده است .
دوره واگیری
تا زمانی كه بیمار در مدفوع خود ویبریوكلرا دفع نماید می تواند برای محیط آلوده كننده باشد. افرادی كه عفونت مزمن كیسه صفرا دارند می توانند به عنوان حاملین به ظاهر سالم در انتشار بیماری دخالت كنند. در این افراد ممكن است بطور متناوب كشت مدفوع مثبت شود. دادن آنتی بیوتیك مناسب در كوتاه كردن این دوره می تواند نقش داشته باشد.
درمان
حتی در شیرخواران بدون ors را توصیه كرده است . مصرف ors سازمان بهداشت جهانی مصرف تركیب مایع درمانی خوراكی خطر است به شرط این كه با مصرف شیر مادر یا آب همراه باشد.
راههای پیشگیری
چون بیماری بیشتر از طریق آب آلوده شیوع می یابد سعی كنیم برای نوشیدن آب شستشوی ظروف خوردن سبزیجات از آب لوله كشی كلردار استفاده كنیم . در غیراینصورت آب را بجوشانیم و پس از سرد شدن مصرف كنیم .
سبزیجات و میوه ها را قبل از مصرف با محلول پركلرین گندزدایی و پس از شستن با آب سالم مصرف كنیم .
از خوردن ماهی خام یا كم پخته كه از آب آلوده گرفته شده اجتناب كنیم .
به دیگران توصیه كنیم از شنا كردن در استخرهای عمومی و از خوردن آبمیوه و ساندویچ یا هر غذایی كه احتمال داده می شود آلوده باشد جدا خودداری كنند.

وَبا یک بیماری منتقل شده از طریق آب است که توسط باکتری ویبریو کلرائه ایجاد می‌شود.

این باکتری با نوشیدن آب آلوده یا خوردن ماهی نپخته بویژه ماهی صدفی وارد بدن می‌شود. این پدیده برای اولین بار در شرایط علمی توسط پزشک پرتغالی، گارسیا ده اورتا در هندوستان در سال ۱۵۶۳ کشف شد. اروپا شاهد چندین همه‌گیری این بیماری در قرن نوزدهم بود اما این بیماری بیشتر در کشورهای جهان سوم به علت وضعیت ناسالم و غیر بهداشتی آبهای آشامیدنی دیده می‌شود.

[ویرایش] حساسیت

پژوهش‌های همه‌گیرشناختی اخیر پیشنهاد می‌کند که حساسیت افراد به بیماری وبا با نوع و گروه خونی آنها ارتباط دارد. افرادی که گروه خونی O دارند بیشترین حساسیت را برای ابتلا به این بیماری دارند.

درمیان یک میلیون باکتری وبا نوع باکتری «وبای V» بطور معمولی می‌تواند باعث ایجاد بیماری وبا در افراد سالم گردد، گرچه افزایش حساسیت بدن افراد با ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن بایستی مورد مشاهده وبررسی قرار بگیرد، افرادی که اسیدیته معده و گوارشی آنها بخاطر استفاده مواد ضد اسیدی یا کسانی که تغذیه نامناسب دارند، خطر ابتلای زیادی به این بیماری دارند.

[ویرایش] علائم بیماری

– تشنگی مفرط

– استفراغ بدون حالت تهوع

– اسهال آبکی و پرفشار و بدون دلدرد که بیمار قادر به کنترل کردنش نیست

– گرفتن عضلات پشت ساق پا

– کم شدن ادارار

-ادرار با رنگ زرد

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

لینک متن کامل

Leave a comment