پروژه رشته تربیت بدنی در مورد پروستات – قسمت دوم

پروستات و در داخل غده پروستات متمركز شده و باعث افزايش درجه حرارت بافت تا حدود ۱۲۰ ـ ۱۰۰ درجه سانتيگراد مى شود كه در نهايت به از بين رفتن بافت مى انجامد. اين روش به صورت بى حسى موضعى و بدون بيهوشى قابل انجام بوده، خونريزى پس از عمل و نياز به شست و شوى پس از آن ندارد. وضعيت قلبى و عروقى بيمار را نيز به مخاطره نمى اندازد. نتايج درمانى استفاده از اين روش در درمان بزرگى غده پروستات بر روى بيماران اين مركز بسيار خوب بود و بيماران از نتايج آن رضايت دارند. هيچ عارضه مهمى نيز در بيمارانى كه تحت اين نوع درمان قرار گرفته اند، مشاهده نشد.
در مجموع، اين روش براى افراد مسن كه امكان بيهوشى به علت مشكلات قلبى وعروقى براى آنها مقدور نيست و كليه افرادى كه خواهان روش درمانى بديع با كمترين ميزان عوارض هستند، پيشنهاد مى شود.
اين دستگاه اولين بار در كشور آلمان (۲ سال پيش) توليد شد و از تكنولوژى بسيار پيشرفته اى برخوردار است. در ايران نيز از ۴ ماه قبل در بيمارستان شهيد هاشمى نژاد، همگام با چندكشور اروپايى اين دستگاه براى حدود ۳۰ بيمار به كار رفته است كه نتايج بسيار خوب و عوارض ناچيزى داشته است.

نکته مهم : برای استفاده از متن کامل تحقیق یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه  کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و تحقیق دانشگاهی در رشته های مختلف است که می توانید آن ها را به رایگان  کنید
اميد مى رود با استفاده از وسيله و تكنولوژى ياد شده كه با بسترى يك روزه و بدون خونريزى و بدون الزام به بيهوشى است، گامى مؤثر در جهت درمان پروستات برداشته شود.

عصاره هاى گياهى و درمان پروستات [ December 08, 2005 ]

ایران:روغن زيتون كه عصاره گياهى است داراى ساختارى است كه باعث تخريب سلولهاى سرطان پرستات و مانع از رشد مجدد آنها مى شود.
به اين تركيب موجود در روغن زيتون «زايفلاند» گفته مى شود كه مى تواند رشد سلولهاى سرطان پروستات را تا بيش از ۷۸ درصد كاهش دهد و آنها را وادار به نابودى و مرگ كند. «زاى فلامند» داراى cox -۱ و cox -۲ مى باشد كه اين دو ماده خواص ضد التهاب و تورم دارا هستند، علاوه بر اين cox ۲ مانع از رشد سلول هاى سرطان پروستات مى شود. اما پزشكان معتقدند: استفاده از اين داروها بيش از اندازه مى تواند باعث بروز بيمارى هاى قلبى شود. اما مصرف روغن زيتون و عصاره هاى گياهى براى درمان سرطان پروستات به آقايان توصيه مى شود.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم دی 1386ساعت 22:25  توسط کاظمیان  | 

پروستات غده اي است در آقايان که به اندازه يک گردو مي باشد . اين غده مايعي ترشح مي کند که به هنگام انزال اسپرم به آن اضافه مي شود . پروستات درست زير مثانه قرار دارد . اين غده قسمت بالاي پيشابراه را در برمي گيرد . پيشابراه مجرايي است که ادرار را از مثانه و از طريق آلت تناسلي به بيرون هدايت مي کند . بيشتر آقايان از غده پروستات بي خبرند مگر آنکه مشکلي ايجاد کند !

چون اين غده مي تواند منشأ مشکلاتي براي آقايان باشد .

بسياري از اختلالات ، پروستات را بزرگ مي نمايد که اين امر مي تواند موجب مسدود شدن پيشابراه گردد . اين انسداد مانع عبور ادرار شده و سلامتي – و گاهي زندگي – را تهديد مي کند .

هر مردي ممکن است دچار اين اختلال شود .

در سن ۵۰ سالگي پروستات اغلب آقايان بزرگ مي شود ولي اين اختلال مي تواند در مردان جوانتر نيز ايجاد شود.

معاينات منظم مي تواند به تشخيص اختلالات پروستات را آشکار نمايد .

معاينه مي تواند قبل از بروز علايم به شناسايي مشکلات پروستات کمک کند . وقتي اختلالات پروستات به موقع تشخيص داده شود ، درمان قطعي اکثر آنها امکان پذير است .

ممکن است مشکلات مذکور وخيم باشند .

علايم پروستات ممکن است نشان دهنده يک مسأله ساده يا يک سرطان خطرناک باشد .

رسيدگي پزشکي فوري گاهي ضروري مي باشد .

اگر مراقبت پزشکي به تأخير افتد ممکن است مسأله پروستات بدتر شود .

سه نوع بيماري پروستات وجود دارد

۱ – بزرگي ( هيپرپلازي ) خوش خيم پروستات ( بزرگ شدن غيرسرطاني پروستات است )

بافت پروستات بزرگ و متورم شده و نهايتاً جريان خروج ادرار را قطع مي کند ، در نتيجه ادرار درون مثانه باقي مي ماند . بزرگي خوش خيم پروستات معمولاً در مردان بالاي ۶۰ سال رخ مي دهد ( مردان زير ۵۰ سال ندرتاً دچار آن مي شوند ) . علت غالب بزرگ شدگيهاي پروستات بزرگي خوش خيم مي باشد .

عوارض احتمالي عبارتند از :

 • مثانه ضعيف و ممکن است متسع و به ساير اعضاي بدن فشار وارد کند .
 • التهاب مثانه ( سيستيت ) که به علت عفونت ناشي از خروج ناکامل ادرار ايجاد مي شود .
 • ممکن است آسيب کليه و گردش خون تصفيه نشده در بدن به دليل پس زدن ادرار از مثانه به کليه به وجود آيد .

علايم و نشانه ها

عبارتند از :

 • نياز مکرر به تخليه ادرار به ويژه در شب
 • نياز مبرم اضطراري به ادرار کردن
 • دشواري در آغاز ادرار
 • جريان کم فشار ادرار
 • چکيدن يا قطره قطره آمدن غيرطبيعي ادرار
 • احساس پربودن مثانه ولي ناتواني در ادرار کردن

درمان

احتمالاً  عبارتست از :

 • درمان دارويي به تحليل رفتن بافت پروستات يا شل شدن عضلات کمک مي کند .
 • جراحي براي برداشتن بافت اضافي پروستات و کاهش فشار بر پيشابراه انجام مي شود .
 • اتساع با بادکنک که در آن بادکنک در داخل پيشابراه قرار داده مي شود و متورم مي شود تا پيشابراه را گشاد نمايد .
 • درمانهاي جديد شامل جراحي ليزري ، جراحي کرايو ( منجمد کردن بافت پروستات ) و درمان گرمايي يا ميکرويو ( حرارت دادن بافت پروستات يا ميکروويو ) مي باشد .
گوش به زنگ باشيد

علايم حتي بدون درمان ممکن است در نهايت بهبود يابند . آقاياني که مي خواهند گوش به زنگ بوده و آماده باشند بايد حداقل سالي يک بار با معاينه عمومي خود را بررسي کنند .

در صورتي که بيمار دچار عوارض زير شود نبايد معطل شده و بلافاصله بايد بررسي شود :

 • خونريزي
 • عفونت هاي مکرر مجراي ادرار
 • فشار معکوس روي کليه
 • دشواري در ادرار کردن

۲ – پروستاتيت همان التهاب پروستات است .

التهاب پروستات مي تواند حاد يا مزمن باشد و در هر سني مردان را مبتلا سازد .

پروستاتيت حاد

وقتي رخ مي دهد که پروستات ناگهان ملتهب شود .

گر چه اين مورد نادر است ولي مي تواند موجب عفونت چرکي و بند آمدن ادرار در موارد وخيم شود .

پروستاتيت مزمن

التهاب مکرر يا دراز مدت پروستات است . اين التهاب از التهاب حاد پروستات شايع تر است و معمولاً مانند آن وخيم نيست . التهاب حاد پروستات ممکن است به التهاب مزمن تبديل شود .

علايم و نشانه ها

عبارتند از :

حاد

 • فشار
 • تب
 • ترشح از آلت تناسلي
 • تکرار ادرار

برای دیدن قسمت های دیگر این تحقیق لطفا” از منوی جستجوی سایت که در قسمت بالا قرار دارد استفاده کنید. یا از منوی سایت، فایل های دسته بندی رشته مورد نظر خود را ببینید.

لینک متن کامل

Leave a comment