پروژه ربات صدایاب

دانلود پایان نامه

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی ومهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی برق – الکترونیک

عنوان :

ربات صدایاب

چکیده :

سیستم پیج و پیام كوتاه جهت دسترسی و ارسال پیام های مكتوب طرح گردیده است.كارهایی كه برای انجام این پروژه انجام شده است شامل تهیه ماژول مخابراتی ودیگر قطعات مورد لزوم وبرنامه نویسی در برنامه كد ویژیون می باشد.

چند اصطلاح كه در این متن مورد استفاده قرار می گیرد در ذیل آورده شده است :

دستگاه مركزی                     مدار فرستنده – گیرنده كه به رایانه مصل می شود

دستگاه جانبی                       مدار فرستنده – گیرنده كه حامل می باشد

ماژول مخابراتی                     شامل میكرو پرسسور و فیلتر های سخت افزاری

این سیستم از یك مدیر مركزی و تعداد نا محدودی كاربر تشكیل می شود .دستگاه مركزی با اتصال به كامپیوتر با كاربر اصلی یا همان مدیریت كننده ارتباط بر قرار می كندو دستگاه همراه توسط LCD كاراكتری با كاربر ارتباط برقرار می كند .به این ترتیب می توان پیام های را ارسال كرد.

این دستگاه می تواند در كار خانه های بزرگ و یا محیط های كاری كه مدیر مایل به فرستادن پیغام كتبی به كارمندانی كه جای ثابتی ندارند مفید باشد .مزیت این دستگاه نسبت بی سیم های متداول ‘ عدم شنود ارتباط می باشد . یعنی مدیر اطینان دارد كه پیام ارسالی او را فقط شخص مورد نظر دریافت می كند و نه كس دیگر .

سیستم های پیج از سالیان دور مورد استفاده قرار می گرفتند اما همگی وا بسته به مخابرات شهری بودند و كاربرد خصوصی و مستقل نداشتند و جای سیستمی كه بتواند در محیط یك كارخانه یا كارگاه بزرگ و… با هزینه پایین و امنیت بالا و كار پیج و ارسال پیام را انجام دهد ‘ خالی بود .

برای دانلود متن کامل پایان نامه اینجا کلیک کنید

Leave a comment