پایان نامه با موضوع نقش تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و فرآیند خدمات فروش بیمه(فرآیند فروش، مدیریت صدور داده­های بیمه­گر )

دانلود پایان نامه

مدل بلوغ دولت الکترونیکی گارتنر:

اطلاع رسانی

مرحله ابتدایی اجرای دولت الکترونیکی، حضور بر روی وب و فراهم آوردن اطلاعات مربوطه جهت استفاده عمومی– مخصوصاً بخش های خارج از دولت، جی توبی[۱] و جی توسی[۲]– است. شکل وب سایت در این مرحله، شبیه به یک کتاب راهنماست. ارزش ایجاد شده در این است که اطلاعات دولتی به شکلی عمومی قابل دسترسی است. در این مرحله، فرآیندهای دولتی بر روی وب سایت تشریح می شوند و بدین ترتیب شفافیت نسبت به گذشته افزایش می یابد و این امر به معنی بهبود خدمات است. در درون دولت (جی توجی[۳]) امکان انتقال اطلاعات به کمک ابزارهای الکترونیکی نظیر اینترنت وجود دارد. این فاز کاملاً در مورد اطلاعات است و از ارائه یک صفحه وب تا ارائه جامع اطلاعات، در مورد همه کارهای دولت به مردم را در بر می گیرد. جدول۲-۲ مدل های بلوغ الکترونیکی(حقیقی و سیحون،۱۳۸۷).

تعامل (اندرکنش)

در مرحله دوم، بخش بازرگانی و شهروندان (جی توسی، جی توبی) تشویق به تعامل با یکدیگر می شوند. مردم می توانند از طریق پست الکترونیکی از مراکز دولتی اطلاعات لازم را اخذ کنند. در این مرحله، امکان استفاده از موتورهای جستجو جهت کسب اطلاعات و امکانات بارگذاری کردن اسناد و فرم های مربوطه وجود خواهد داشت. این فعالیت ها امکان صرفه جویی در زمان را فراهم می آورند و در واقع این فعالیت ها، خدماتی هستند که ۲۴ ساعته در هفت روز هفته ارائه می شوند.

در این مرحله، در درون دولت نیز امکان به کارگیری شبکه های لن[۴]، اینترنت و استفاده از پست الکترونیکی جهت ایجاد ارتباطات و رد و بدل کردن داده ها به وجود می آید. در نهایت می توان گفت که کارآیی و  اثربخشی در این مرحله افزایش می یابد؛ زیرا اغلب فرآیندهای دولت به صورت بهنگام انجام می شود. هر چند که ارباب رجوع برای انجام تبادلات نهایی باید به دفاتر کاری مراجعه کرده و پول را آنجا پرداخت کند، اما استفاده از ابزارهای ارتباط الکترونیکی، فرآیندهای دولتی را تسریع می کند(همان منبع).

تبادل (تراکنش)

در این مرحله، پیچیدگی فناوری افزایش می یابد و همراه با آن ارباب رجوع (جی توسی، جی توبی) نیز منتفع می شود و مبادلات با حجم زیاد و پیچیده نیز بدون مراجعه به دفاتر دولتی قابل اجرا می شود. به طور مثال، خدمت رسانی بهنگام، پرداخت مالیات، تمدید یا اخذ مجوزها، ویزا، رویداد و رأی گیری بهنگام در این مرحله صورت می گیرد. پیچیدگی این مرحله به دلیل نیاز امنیتی بالا و شخصی کردن تمامی خدمات است.

در درون دولت نیز فعالیت ها در تراکنش های بدون کاغذ، باید قوانین و مقرراتی را وضع کند. در نهایت این مرحله، اجرای همه فرآیندها را به طور کاملاً بهنگام میسر می سازد و موجب صرفه جویی در زمان، پول و کاغذ می شود جدول۲-۲ مدل های بلوغ الکترونیکی(حقیقی و سیحون،۱۳۸۷).

[۱] G2B

[۲] G2C

[۳] G2G

[۴] LAN

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف اصلی: سنجش رابطه تجارت الکترونیک و گسترش بیمه الکترونیک

ب ) اهداف فرعی :

– رابطه کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و فرآیند خدمات قبل از فروش بیمه( اطلاع رسانی، فرآیند مقدمات فروش، ارائه مشاوره و…)

ـ رابطه کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و فرآیند خدمات فروش بیمه(فرآیند فروش، مدیریت صدور داده­های بیمه­گر، صدور داده­ها )

ـ رابطه کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و فرآیند خدمات پس از فروش بیمه(ارتباط و مشاوره پس از صدور، ادعای خسارت، بررسی خسارت و…)

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : بررسی رابطه کاربرد تجارت الکترونیک با گسترش صنعت بیمه ایران در شعب گیلان با فرمت ورد

Leave a comment