با جزیره‌ اسکای در اسکاتلند آشنا شید

دانلود پایان نامه

از زمان مزولتیک یا عصر میان سنگی، آدم هایی در جزیره ی اسکای زندگی کرده ان، عشق ورزیده ان، جنگیده ان و مرده ان. این جزیره که حالا به یه مقصد گردشگری محبوب بدل شده روزگاری محل اتفاق جنگ های خونین قبیله ای بوده. واسه آشنای بیشتر با این جزیره ی خوشگل و حیرت انگیز با سایت ما همراه باشین.

مقاله های در رابطه:

  • راهنمای سفر به جزیره ها کارائیب
  • جزیره ای که مارها بر اون حکومت می کنن

جزیره ی اسکای در شمال اسکاتلند هستش. واسه دیدن مناظر خوشگل و پنهون در مه این جزیره و واسه گشت و گذار در مناطق کوهستانی و بکر، سالیانه ده ها هزار نفر به این جزیره سفر می کنن. این مناطق کوهستانی از ساختارهای بازالتی تشکیل شده ان که باعث می شن این جزیره منظره و چشم انداز بسیار زیبایی داشته باشه.

جزیره مه آلود

وقتی که وایکینگ ها واسه اولین بار با این مجموعه جزیره ها در شمال اسکاتلند برخورد کردن به دلیل ابر و مه رقیقی که این جزیره رو محاصره کرده، اون رو Sky-a نامیدند که به معنی جزیره ابر و مهه.

جزیره اسکای

جزیره ی اسکای که به طول ۵۰ مایل به شکل بوته زاری در شمالی ترین منطقه ی اسکاتلند هستش، دومین جزیره ی بزرگ این کشوره. آخرسر این جزیره در زبون گیلیک (Gaelic) اسکاتلندی، An t-Eilean Sgitheanach نامیده می شه که برابر اون در زبون انگلیسی island of skyeه.

رشته کوه های کولین

رشته کوه های کولین از وسط این جزیره سر برافراشته ان. از هر زاویه ای که به این منطقه نگاه کنین این کوه ها مثل رشته کوه های پس زمینه ای هستن که تو یه تابلو نقاشی خوشگل به چشم می خورند. کوه های Black Cuillin از سنگ های آذرین مشکی رنگ بازالت تشکیل شده ان. بلندترین قله ی این رشته کوه ها، قله یAlasdair  Sgurr با ارتفاع ۹۹۲ متره.

پل اسکای

پل اسکای

پل اسکای که روی آب ساخته شده این جزیره رو به خاک اصلی اسکاتلند و به روستای کایل (Kyle) وصل می کنه. این پل در امتداد یه راه قدیمی ساخته شده که از قرن ۱۷ مورد به کار گیری ی اهالی این منطقه بوده. توریست هایی که روی پل اسکای می روند تا وقتی که مه رقیق این منطقه مانع دید اون ها نشده باشه، می تونن چشم اندازی گسترده از این جزیره ی خوشگل رو ببینن.

صخره هایی از جنس بازالت

 نوک صخره های بازالتی در این جزیره، نشون دهنده ی جای هایی پرشیب و ناهمواره که در سرتاسر این منطقه بین شهر پورتری (portree) و استفین ( staffin) امتداد پیدا کرده. توریست ها می تونن از صخره های  Old man of storr بالا برن. این صخر ه های خوشگل و حیرت انگیز بر شبه جزیره ی Trotternish مشرف هستن.

منطقه ناهموار کویرینگ

منطقه Quiraing  که در اثر رانش زمین بوجود آمده، ویژگی های خاص و متمایزکننده  خود رو داره؛ ویژگی هایی مثل منطقه The Needle Pinnacle و Table Plateau که بسیار مورد بازدید گردشگران قرار می گیرند. به دلیل اینکه منطقه ی پر شیب Quiraing  همیشه در حال ریزش و تغییر شکله و به دلیل اینکه واسه رسیدن به بالای صخره ها، توریست های بسیاری مسیرها و جاده های این منطقه رو طی می کنن، هر ساله این جاده ها به تعمیر و بازسازی نیاز دارن.

گذشته ی قدیمیاین منطقه

این جزیره از قرن سیزدهم محل اسکان خاندان مک لئود و مک دونالد بوده. این دو قبیله ی گیلیگ (Gaelic) واسه تسلط پیدا کردن بر کل جزیره، همیشه درگیر نزاعای خونین قبیله ای بوده ان تا اینکه در آخر در قرن ۱۷ این دو قبیله با یکدیگر صلح می کنن.

قلعه های جزیره

بیشتر قلعه های این دو خاندان هنوز سالم و پابرجا باقی مونده ان، مثل قلعه های به جا مونده می توان قلعه ی دان وگن (Dunvegan) رو نام برد که حالا بزرگ خاندان مک لئود در اون زندگی می کنه. گردشگران می تونن از این قلعه و املاک وسیع این خاندان به همراه باغ ها و آثار تاریخی اون دیدن کنن.

خلیج دان وگن

خلیج دان وگن

 در نزدیکی زمین های پرشیب خلیج دان وگن و در سواحل این منطقه، گردشگران می تونن سوار بر قایق و با شرکت در تورهای ماهیگیری از چشم انداز فوق العاده زیبای مجمع الجزایر اوتر هبرید (Outer Hebrides) و تنگه مینچ لذت ببرن.

فصل مسافرت

فصل مسافرت

با اینکه تابستون بهترین زمان واسه مسافرت به این جزیرهه اما بیشتر اسکاتلندی ها واسه فرار از سرمای شدید و یخبندان خاک اصلی اسکاتلند، در فصل زمستون به این منطقه سفر می کنن. در ماه های سرد سال، فقط بر نوک قله کوه های بلک کولین برف دیده می شه.

زندگی وحش جزیره

زندگی وحش جزیره

جزیره ی اسکای علاوه بر صخره ها و چشم انداز های خوشگل، به خاطر وجود زندگی وحش جور واجور و جورواجور خود بسیار مشهور و شناخته شده. مثل زندگی وحش این منطقه می توان به عقاب طلایی، گوزن سرخ و ماهی آزاد اشاره کرد. واسه ساکنان ده هزار نفری این جزیره که در طول سال در این منطقه زندگی می کنن ماهیگیری و جنگل بانی یکی از صنایع کلی ی این جزیره حساب می شه که ساکنین از این روش امرار معاش می کنن.

Leave a comment