با اپلیکیشن Mars Walk روی مریخ قدم بزنین

دانلود پایان نامه

شمام از علاقه مندان سفر به فضا هستین؟ تازگیا اپلیکیشنی طراحی شده که به شما اجازه می دهد روی مریخ قدم بذارین و اطلاعات بیشتری در مورد فضا به دست بیارین.

مقاله های در رابطه:

  • تاریخ سفر: از قدم زدن روی ماه تا گشودن پنجره های دهکده جهانی
  • تماشای ایستگاه فضایی بین المللی با گوگل مپ استریت ویو

ناسا قراره در دهه ۲۰۳۰ تعدادی از آدم ها رو به مریخ بفرستد. این بدین معناه که اولین کسی که پا روی این سیاره قرمز رنگ می گذارد، الان زندهه. اما تا قبل از ایستگاه فضایی بین المللی، ماموریت های انسانی ما به فضا همیشه منتفی می شد. حالا ما چیجوری می توانیم به دیدگاه نسل بعد نسبت به ستاره ها ایده ببخشیم؟

اپ مارس واک

بیشتر ما با این فکر بزرگ شدیم که برنامه ای مثل ردپای آبی آخر فناوری آموزشیه. اما کودکان امروزی به جای این برنامه ها و بازی های قدیمی آموزشی، با کمک تکنولوژی واقعیت مجازی می تونن راه رفتن روی مریخ رو تجربه کنن.

STEM مخفف کلمه های science به معنی علم، technology، engineering به معنی مهندسی کردن و mathematics به معنی ریاضیاته. این اصطلاح به وسیله ی بنیاد ملی علوم واژه گزینی شد و ابتدا ۲۰۰۰ شروع به گسترده شدن کرد. واسه آمریکا به عنوان رقابت در اندازه جهانی، پیشرفت دادن شغل های STEM کمک بسیاری به بوجود اومدن تکنولوژی های جور واجور کرده. طرفداران STEM فکر میکنن که کودکان باید در سنین کم با این موضوعات روبه رو شن. از اهداف STEM اینه که آموزش رو مناسب سنین، جذاب و مشارکت پذیر تر کنه.

واسه این که کودکان بتونن با STEM تند تر رابطه برقرار کنن، لاکهید مارتین (Lockheed Martin) برنامه ای ساخته که Generation Beyond اسمشه. از موثرترین قسمت های این برنامه شاید اپلیکیشن مارس واک (mars walk) باشه که شرکت سازنده در موردش می گوید:

این اپ سرگرمی ای گفتگو ای و توری علمیه که به وسیله تکنولوژی واقعیت مجازی، قدم زدن روی این سیاره قرمز رو جفت و جور کرده.

اپ مارس واک

وقتی که این اپ رو دانلود کردین، گوشی تون رو به یه هدفون واقعیت مجازی وصل کنین یا اگه نخواستید، می تونید بدون هدفون به کار گیری کنین. بدین وسیله شما می تونید روی سطح مریخ که به وسیله کامپیوتر پردازش و تولید شده، قدم بزنین. بعد برگردین تا چیزای بیشتری یاد بگیرین. هم اینکه یه راوی هم هست که از سفرها و ماموریت های قبلی به کاربر اطلاعات می دهد.

علاوه بر اپ مارس واک برنامه Generation Beyond درس های قابل دانلودی رو در اختیار معلم ها و والدین قرار داده تا در مورد STEM آگاه تر شن و بتونن مهارت های یادگیری کودکان شون رو ساپورت کنن. هم اینکه علم آموزان می تونن دیگه باز ی های گفتگو ای در مورد فضا رو بکنن و از ویدئوهای دیگه کاربران به کار گیری کنن.

Leave a comment