با شکل های جور واجور ویزای شینگن آشنا شید

دانلود پایان نامه

ویزای شینگن شرایط و ضوابطی داره که مسافران باید از اون ها باخبر باشن. حال اینکه این ویزا شکل های جور واجور مختلفی داره. 

هر چیزی که باید در مورد ویزا بدونین

 • ویزای شینگن چیه؟
 • فهرست کشورای پذیرنده ‏ ویزای شینگن
 • راهنمای کامل ویزا
 • چیجوری پاسپورت بگیریم؟
 • شهروندان ایرونی به کدوم کشورها می تونن بدون ویزا سفر کنن؟

در اختیار داشتن ویزای شینگن به شما اجازه می دهد تا به مدت زمان و شرایطی مشخص که وجود و هدف  سفر شما اون رو تعیین می کنه به هر کدوم از کشورای عضو پیمان شینگن سفر کنین. در ادامه با ما همراه شید تا شکل های جور واجور جور واجور این ویزا، امتیازات و محدودیت های هریک رو با هم بررسی کنیم.

ویزای اتحادیه شینگن(USV)

با در دریافت این ویزا می تونید هر ۶ ماه یه بار به مدت بیشترین حد ۹۰ روز به کشورای عضو اتحادیه شینگن سفر کنین. کشورای اتریش، بلژیک، چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس دنباله عضو پیمان شینگن هستن.

با در نظر گرفتن هدف شما از سفر به این کشورها، یکی از شکل های جور واجور ویزای A ،B یا C  به شما تعلق می گیرد.

شینگن

ویزای نوع A

این ویزا یه جور ویزای ترانزیت فرودگاهیه که دریافت اون  به شما اجازه می دهد تا در یکی از فرودگاه های محدوده شينگن پرواز خود رو عوض کردن و به کشوری بیرون از محدوده شینگن سفر کنین. به همراه داشتن این ویزا فقط واسه به کار گیری فرودگاه های محدوده شینگن معتبره.

ویزای نوع B

این ویزا هم یه جور ویزای ترانزیتیه که به همراه داشتن اون به شما اجازه می دهد تا به مدت زمان بیشترین حد ۵ روز از خاک کشوری در ناحیه شینگن عبور کنین.

ویزای نوع C

ویزای نوع C در واقع روادید کوتاه مدته و به مدت وقتی که موقع دریافت اون مشخص می شه شما حق دارین در کشورای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته باشین. دریافت کنندگان ویزای C بسته به هدف و شرایط سفر خود یکی از ۳ نوع ویزا رو دریافت می کنن:

 • ویزای یه بار ورود (Single-entry): این ویزا فقط واسه یه بار ورود به یکی از کشورای عضو پیمان شینگن اعتبار داره و به محض ترک کشوری که به اون وارد شدید اعتبار ویزای شما فارغ از اینکه مدت زمان اون به پایان رسیده یا نه، منقضی می شه.
 • ویزای دو بار ورود: این ویزا هم شرایطی مشابه با ویزای یه بار ورود داره فرقش اینه که شما دو بار اجازه دارین تا به کشوری در ناحیه شینگن وارد شید. یادتون باشه به کار گیری این فرصت (دو بار ورود) در محدوده وقتی مشخصی قابل به کار گیری س.
 • ویزای چند بار ورود (Multiple-entry): تنها محدودیت این ویزا محدودیت وقتی اینه که اعتبار اون ۹۰ روز به ازای هر ۶ ماه از ساله. زمان این ۹۰ روز به محض ورود شما به هر کدوم از کشورای ناحیه شینگن محاسبه می شه. 

شینگن

ویزای اعتبار محدود منطقه ای (VLT)

این ویزا به شما اجازه می دهد تا فقط به همون کشوری که از اون ویزا دریافت کرده اید یا چند کشور دیگه ناحیه شینگن که در زمان اخذ ویزا مشخص شده سفر کنین. فرستادن این ویزا در شرایط خاص صورت می گیرد؛ مثلا، واسه دلایل آدم صمیمی یا مواردی که در شرایط لازم اتفاق می افتد. این نوع ویزا بیشتر به پناهندگانی تعلق می گیرد که بدون مدارک معتبر وارد ناحیه شینگن شده ان.

شینگن

ویزای ملی (National Visas)

این ویزا که از اون با عنوان ویزای نوع D هم یاد می شه واسه دانشجویان، تجار یا کسائی که به مدت زمان مشخصی می خوان در ناحیه شینگن اقامت داشته باشن صادر می شه. ویزای نوع D هم می تونه یه بار ورود باشه. ویزای یه بار ورود نوع D واسه کسائی صادر می شه که به دلایل مشخص مثل خدمات درمانی قصد اقامت محدود واسه دوره ای تعیین شده در یکی از کشورای عضو ناحیه شینگن رو دارن و پس از اون به کشور خود بازمی گردند. با در اختیار داشتن ویزای چند بار ورود نوع D، بدون نیاز به اخذ روادید دیگری می توان به همه کشورای ناحیه شینگن بدون محدودیت سفر کرد. واسه دریافت ویزای چند بار ورود نوع D باید یکی از شرایط دنباله رو داشته باشین:

 • دانشجویان بین المللی که واسه انجام پروژه های تحقیقاتی واسه یه مدت مشخص ( که کمتر از یه ساله) به ناحیه شینگن سفر می کنن.
 • دانشجویان بین المللی که قصد شروع تحصیل در یکی از دوره های تحصیلی کشورای عضو پیمان شینگن رو دارن. به این گروه ویزای یه ساله اعطا می شه که واسه اقامت بیشتر قابل تمدیده.
 • کار علمی و آموزشی تو یه مرکز تحقیقاتی یا موسسه معتبر در هر کدوم از کشورای اتحادیه شینگن. این ویزا با در نظر گرفتن بررسی سوابق فرد و اعضای خونواده اش صادر می شه.
 • خانواده

 • متخصصانی که باهدف به اشتراک گذاشتن تخصص خود به ناحیه شینگن سفر می کنن. هنرمندان، ورزشکاران یا هر حرفه تخصصی دیگری در این گروه قرار می گیرند.
 • موارد لازم که فرد به دلیل وضعیت پزشکی به مدت مشخصی قادر به ترک ناحیه شینگن نباشه.

Leave a comment