با انتخاب این مشاغل، به اقصی نقاط دنیا سفر کنین

دانلود پایان نامه

شغل های مختلفی در دنیا هست، مثل مهماندار هواپیما، راهنمای تور، مترجم، تکنسین گروه موسیقی و چیزای دیگه ای به جز اینا که می تونه افراد عاشق سفر رو به رویایشان برسونه.

مقاله های در رابطه:

  • بهترین رازهای سفر
  • ۵ دلیل که سفر، زندگی شما رو از ان رو به اون رو می کنه

واسه بعضی از افراد، سفر کردن و ماجراجویی از لذت هاییه که واسه اون روزشماری می کنن؛ اگه رویای شغلی رو دارین که به شما امکان سفر بده، می تونید با خوندن این مقاله با مشاغلی آشنا شید که رویای شما رو تحقق می بخشن.

مهماندار هواپیما

سفر خارجی

مهماندار هواپیما می تونه به نقاط جور واجور دنیا سفر کنه؛ هرچند مهمانداران مسیرهای کوتاه، به کم فرودگاه مقصد رو ترک می کنن. با این حال اگه عاشق دیدن نقاط عجیب و غریب دنیا هستین، می تونید به ایرلاین های بزرگی درخواست کار بدین که به فاصله های دور پرواز دارن. چند روز عیاشی و خوشگذرونی در سواحل تایلند یا گشت و گذار در هنگ کنگ رو به عنوان جایزه به خدمه می بدن، اما این همه ماجرا نیس و امتیازات فوق العاده دیگری واسه مسافرت به شما میدن که بعضی وقتا اعضای خونواده تون رو هم شامل می شه. تبلیغات پذیرش مهماندار معمولا به وسیله خود ایرلاین ها اعلام می شه که با ۶ هفته آموزش همراهه.

خانواده

راهنمای تور

سفر خارجی

راهنمای تور هم یکی از همون مشاغلیه که به شما فرصت دیدن دنیا رو می دهد. واسه این شغل علاوه بر صبر و اشتیاق باید مهارت مدیریتی قوی و کوهی از تجربه سفر داشته باشین. مهارت های مکانیکی، کمک های ابتدایی، یه زبون خارجی، تا حدودی جغرافیا یا تاریخ هنر و شاید گواهینامه رانندگی از ملزومات یه راهنمای تور حساب می شه. مهم تر از همه این ها، روحیه مثبت و اعتماد به نفس، رییس و تیم حمایتی هستن که هزاران کیلومتر با شما فاصله دارن و باید ۲۴ ساعت کل روزایهفته در دسترس باشین. بیشتر شرکت ها واسه مشاغل لازم خود مثل راهنمای تور تبلیغ می کنن.

آموزش زبون انگلیسی

سفر خارجی

آموزش زبون انگلیسی به عنوان یه زبون خارجی به شما اجازه می دهد در هر نقطه ای از دنیا کار کنین. علاوه بر اینکه درآمد خوبی داره، اکثرا با پرواز و هتل همراهه. در علاوه بر می تونید تعداد خیلی از افراد محلی رو ببینین و با فرهنگ اون ها آشنا شید. قرارداد این کار معمولا دست کم چند ماه تا یه سال یا بیشتره و مدرک لازم واسه آموزش زبون انگلیسی (TEFL) رو باید داشته باشین، هر چند مدرک « CELTA» بیشتر ارجحیت داره.

مترجم

سفر خارجی

اگر دست کم به دو زبون خارجی تسلط کافی دارین، با شغل مترجمی می تونید به نقاط جور واجور دنیا سفر کنین. در جلسات سیاسی و تجاری، مجامع و کنفرانس های بین المللی، دادگاه و بیمارستان، اردوگاه پناهندگان و شرکت های چند ملیتی به وجود مترجم نیازه. با اینکه تو یه جای به سر میبرین، اما با قراردادهای کوتاه مدت می تونید به کشورها دیگه سفر کنین. علاوه بر مدرک زبون و مهارت ترجمه، باید علم تخصصی در مورد علم، سیاست، قانون یا اقتصاد داشته باشین. واسه اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه ترجمه (iti.org.uk)، انجمن مترجمان آمریکا (atanet.org) یا موسسه استرالیایی ترجمه (aiti.edu.au) مراجعه کنین.

خدمه کشتی کروز

سفر خارجی

کروزهای لاکچری به شغل های مختلفی از آشپز و نظافتچی گرفته تا خدمه مهدکودک، نوازنده و درمانگرهای زیبایی نیاز دارن. اگه مدرک معتبری دارین و در مورد خدمات مشتری یا مهمون نوازی تجربه دارین، به راحتی می تونید از این راه کسب درآمد کرده و به نقاط جور واجور سفر کنین. خیلی از شرکت ها واسه مشاغل لازم آگهی می بدن یا می تونید به سایت cruiseshipjob.com یا allcruisejobs.com سر بزنین.

تکنسین گروه موسیقی

سفر خارجی

همکاری با نوازندگان سیار به عنوان تکنسین نور یا صدا هم واسه خیلی از افراد جالبه. اگر بتونین با هنرمندان مطرح و معروف کار کنین، شک نداشته باشین فرصت ایده آل سفر به شهرهای جور واجور دنیا نصیب تون می شه، هر چند که مجبور می شید زمان زیادی رو در راه یا جاده بگذرونین و زمان زیادی واسه دیدن نقاط دیدنی ندارین. دوره های آموزشی تکنسین نور یا صدا بین یک تا سه سال طول می کشد، اما شما به تجربه زیادی واسه این کار نیاز دارین.

عکاس

سفر خارجی

کسب درآمد واسه عکاسان خبرنگاری، عکاسان منظره و مسافری ساده نیس و تضمینی واسه اندازه پول اون وجود نداره؛ اما اون ها بعضی از زیباترین و حیرت انگیزترین جای های دنیا رو مشاهده کرده و همزمان کار خود رو هم انجام می بدن. گزینه های سفر بی حد و محدودیت هستن و خیلی از عکاسان علاوه بر انجام ماموریت شون، پروژه های خودشون رو هم دنبال می کنن. اخذ مدرک عکاسی، سه سال زمان می برد، هرچند هیچی به اندازه دید خوب و مهارت قابل توجه واسه این شغل مهم نیس. سایت های journalismdegree.com و  photojournalism-career اطلاعات بیشتری رو در این مورد در اختیارتون قرار می بدن.

پول-نام-تصویر

دکتر زیبایی

سفر خارجی

درخواست واسه درمان زیبایی یه امر جهانیه و زنان به خاص در جوامع مهاجر، دوست دارن به وسیله شخصی تحت درمان قرار بگیرن که به زبون اون ها صحبت می کنه و درخواست اون ها رو خوب بفهمه. فرصت های شغلی زیادی واسه دکتر زیبایی هست از دهلی تا دبی گرفته و حتی کشتی های لوکس و روستاهایی در سراسر دنیا این خدمات رو ارائه می کنن. شما به مدرک معتبر و تجربه نیاز دارین. اطلاعات بیشتر رو می تونید در سایت hairandbeautyjobs.com پیدا کنین.

دستیار مجازی

سفر خارجی

دستیار مجازی به عنوان یه فریلنسر در خونه مشغول به کار می شه و کار ادمین در مشاغل کوچیک رو رو دوش داره. با یه خط تلفن و اینترنت می تونید در هر جای دنیا کار کنین. واسه این شغل به ۵ سال تجربه کار در نقش مدیریت ارشد یه محیط اداری نیاز دارین. در شرکت های مختلفی می تونید این تجربه رو به دست بیارید. اما اگه قصد سفر دارین، بهتره شرایط کار در شهر یا کشور مقصد خود رو بررسی کنین.

مربی اسکی یا غواصی

سفر خارجی

افراد عاشق اسکی و غواصی می تونن با آموزش این حرفه به رویای خود برسن. واسه این شغل نیاز به مدرک سطح دو (۱۵ روز کار کلاسی و ۷۰ ساعت تجربه عملی) از انجمن بریتیش مربیان ورزش های برفی (basi.org.uk) نیاز دارین تا اون رو به شکل بین المللی آموزش ببینین.

کار در مزرعه ارگانیک

سفر خارجی

اگر به کشاورزی ارگانیک (WWOOF) علاقه دارین و دوست دارین تقریبا ۴ الی ۶ ساعت در روز رو به شکل داوطلبانه به این کار اختصاص بدید، باید بدونین که در مقابل غذا، جای خواب و تجربه زندگی محلی دریافت می کنین. مزرعه های زیادی مثل این در سراسر دنیا هست، مثل مزارع موز در کاستاریکا، مزارع برنج در چین و حتی دهاتی در سوئد که جزو مزارع ارگانیک هستن. سایت wwoof.net  می تونه اطلاعات بیشتری رو به شما ارائه کنه.

کارای بشردوستانه

سفر خارجی

از پایه انتقال مهارت کارشناسان حرفه ای به بیرون کار سختیه، اما سازمان های بین المللی کمک رسان همیشه به دنبال کارکنان دارای شرایط واسه اجرای عملیات هاشون در کشورای در حال پیشرفت یا دچار فاجعه س. پزشکان بدون مرز آدمایی مثل کارشناسان تغذیه، داروسازان، محققان علوم زیست پزشکی، کارشناسان منابع انسانی و هم طیف گسترده ای از کارکنان پزشکی رو به این موضوع اختصاص می دهد.

Leave a comment