این ۵ سایت رو واسه سفرهای بعدیتون بوکمارک کنین

دانلود پایان نامه

در سال پیش رو قصد سفر کردن دارین؟ واسه سفرهایتان برنامه ریزی کرده اید؟ امروز دیگه با پیشرفت علم و وجود انبوه اطلاعات نمی توان بدون به کار گیری اینترنت به سفر رفت. در این مقاله می خوایم تعدادی از سایت های به درد بخور رو معرفی کنیم که در برنامه ریزی و انجام سفرهایتان به شما کمک می کنن. با سایت ما همراه باشین.

مقالات در رابطه:

  • گوگل در انتخاب مقصد و اطلاعات لازم واسه سفر، به شما کمک می کنه
  • راهنمای به کار گیری تکنولوژی در سفر

مسافرت فقط واسه تفریح نیس، بلکه می تونه تبدیل به سبک زندگی شه. فرقی نمی کنه اگه تنها قصد سفر به جای خوبی واسه یه هفته رو دارین یا اینکه می خواهید واسه ۶ ماه تو یه قاره گردش کنین، در هر صورت واسه هر سفری نیازمند کسب اطلاعات درست هستین. امروز می خوایم پنج وسیله به شما معرفی کنیم که باعث بهتر شدن کیفیت سفرها می شن و سایت کول و بسایتز ان اپز (Cool Websites and Apps) پیشنهاد کرده است. از پایگاه داده های سفر گرفته تا دستیاران شخصی هوشمند و ابزارهایی واسه پیدا کردن نزدیک ترین رخدادها، آخر سر چیزی در این فهرست پیدا می شه که واسه شما به درد بخور باشه.

ویکی سفر (Wikivoyage): راهنمای سفر قابل ویرایش ویکی مدیا

این سایت سفری رو مؤسسه ویکی مدیا اداره می کنه که شما بی شک با دایره المعارف معروف اون یعنی ویکی پدیا آشنایی دارین.

ویکی سفر

همون طور که حدس می زنید، اینترفیس این سایت مشابه ویکی پدیاست و کاربران به روش مشابه می تونن ورودی ها رو ویرایش کنن. اما ویکی سفر به جای ارائه مروری کلی بر شهرها و جای ها، تلاش داره فهرستی از منابع رو در اختیار مسافران بذاره. البته واسه هر ورودی اطلاعات اصلی و زمینه ای هست، اما بیشتر فهرستی از راه های جابه جایی، محل های اقامت، غذا خوردن و گزینه های تفریحی ارائه می شه.

این سایت منبعی قطعی و کامل در خیلی از موارد نیس، اما شروع خوبی واسه برنامه ریزی یه سفره. مثلا شهرهای توریستی بزرگ مثل سان فرانسیسکو و نیویوریک خوب توضیح داده شده ان، اما درباره جاهایی که خیلی پربازدید نیستن، نمی شه با اطمینان صحبت کرد.

متأسفانه هیچ ایپلیکیشن رسمی واسه این سایت وجود نداره، اما امکان به کار گیری آفلاین از اون هست. در آخر باید گفت سایت های راهنمای سفر بین المللی بسیاری وجود دارن، اما هیچ فهرستی بدون ویکی سفر کامل نیس.

دستیار سفری شخصی تریپوتو (Tripoto): با یه روبات در مورد سفرتون حرف بزنین.

بعضی وقتا دلتون می خواهد با یکی از دوستانتون درباره مسافرت صحبت کنین، اما اگه هیچ کدوم از دوستانتون در دسترس نبودن، صحبت کردن با یه روبات رو امتحان کنین. دستیار سفری شخصی تریپوتو قراره روباتی باشه که شما می تونید درباره سفرتون با اون گفتگو کنین. اما در واقعیت تلاش واسه ایجاد یه گفتگوی واقعی با ایشون نومیدکنندهه، اما اگه تنها اسم یه مقصد رو تایپ کنین، می تونید به تعدادی از منابع دسترسی داشته باشین.

Tripoto

شما می تونید در مورد آب و هوا، هتل ها و کارایی که می شه در هر شهری انجام داد، سؤال سئوال کنین. بهتر بود که این روبات اطلاعات و جزئیات بیشتری ارائه می داد، اما ایده اش اون قدر خوب هست که ارزش بررسی داشته باشه. فکر می کنین وقتی می رسد که این روبات ها واقعا همونی شن که ما می خواهیم: یعنی یه سؤال ذهنی سئوال کنیم و جواب درست و دقیق بگیریم؟ بی صبرانه منتظر اون زمان هستیم.

ایتریگ (Etrigg): از رخدادهای دور و برتون باخبر شید

ایتریگ یکی از سایت هاییه که کمک می کنه تا فعالیت هایی رو پیدا کرد که می توان تو یه شهر انجام داد. این سایت ساده موقعیت فعلی شما رو می پرسد، بعد در فیسبوک و بقیه سایت های مربوط به مناسبت ها و رخدادها جستجو می کنه تا فهرستی از اتفاق ها و برنامه های نزدیک به شما رو معرفی کنه.

این سایت در طول سفر خیلی خوبه و از راه اون می تونید جلسه ها یا جشن های نزدیک محل اقامتتان رو شناسایی کنین، هم اینکه می تونه راهی باحال واسه دونستن رخدادهای دور و بر خودتون باشه. حتما نگاهی به اون بندازید.

ترنسلیتر (translatr): یه عبارت رو همزمان به زبون های جور واجور ترجمه کنین

اگه شما قصد عزیمت به سفری طولانی و گذر از فرهنگ ها و زبون های جور واجور رو دارین، ممکنه اصطلاحات خاصی وجود داشته باشه که بخواین برابر اون ها رو در زبون های جور واجور بدونین. ترنسلیتر به شما اجازه می دهد یه عبارت رو به زبون های جور واجور ترجمه کنین و یافته ها رو تو یه فهرست به شما ارائه می دهد، مثل شکل پایین:

مطمئنا شما می تونید خیلی راحت از گوگل ترنسلیت یا یکی از وسایل ترجمه دقیق تر ازش به کار گیری کنین، اما فقط در ترنسلیتره که واسه ترجمه یه عبارت به زبون های جور واجور، نیاز به تکرار چند بار عملیات نیس. ترنسلیتر وسیله فوق العاده ای واسه ترجمه انبوهه، چیزی که مطمئنا افراد زیادی به اون نیاز دارن. این سایت رو بوکمارک کنین، در آینده از ما تشکر می کنین.

این د کرود (In The Crowd): از چراغ قوه گوشی واسه پیدا کردن دوستانتون به کار گیری کنین

بعضی وقتا در مسافرت، شلوغی دوری ناپذیره. اگه می خواهید در شلوغی از دوستانتون جدا شید، این سایت به شما کمک می کنه تا دوستانتون رو پیدا کنین.

In The Crowd

این سایت ساده به شما اجازه می دهد نور چراغ قوه گوشی تون رو به رنگ دلخواه دربیارین. از قبل با دوستتون سر یه رنگ به توافق برسین، بعد وقتی که می خواهید همدیگه رو پیدا کنین، فلش رو روشن کنین. صفحه گوشی شما مثل چراغ قوه روشن می شه و دوستتون شما رو پیدا می کنن. کار ساده ای به نظر می رسد، اما جواب می دهد.

شما کدوم سایت ها رو واسه سفر به درد بخور می دونین و بدون بررسی اون ها خونه رو ترک نمی کنین؟

Leave a comment