آدمایی، نمرات، واسه، هستن، کنن.، تونن، نشون، آسونی، هستن.، انتظارات، خوان

دانلود پایان نامه

ظیفهشناسی : تو یه معنی، وجدانی یعنی «نظارت وجدان» و این جنبه C  به وسیله وظیفه شناسی مورد آزمایش قرار میگیره، افراد دارای نمرات بالا در این اندازه شدیدا به اصول اخلاقی خود پایبند هستن ودر حدی افراطی به تعهدات اخلاقی خود عمل می کنن. افراد دارای نمرات پایین آدمایی هستن که به راه راحت تری با این مسایل برخورد می کنن و ممکنه تا حدی غیرمسئول و بی ثبات باشن.

C4: تلاش واسه موفقیت : آدمایی که در این اندازه نمره بالا می گیرن دارای سطح انتظارات بالا هستن و تلاشزیادی واسه تحقق این سطح انتظارات نشون میده. آدمایی پرتلاش و سالماند که دارای اهداف مشخص در زندگی هستن. افراد دارای نمرات بسیار بالا در این اندازه واسه حرفه خود سرمایه گذاری زیادی بکار گرفته و اصطلاحاً آدمایی معتاد به کار  ، اصطلاحیه که در دهه گذشته در فرهنگ غربی عادی شده و بر وزن (الکلیک که یه جور اعتیاد خراب کننده س اعتیاد به کار رو توضیح می ده. اینجور اشخاصی حتی در روزای تعطیل از اینکه بر سرکار خود نمی رن، ناراحتند و به یه جور معتاد به کار هستن.) بازشناسی می شن و افراد دارای نمرات پایین آدمایی بیرمق و بیحال و شایدً تنبل هستن. این افراد واسه موفق شدن خود کاری نمی کنن. بدون جاه طلبی بوده و ممکنه آدمای بی هدفی به نظر برسن هم اینکه این افراد خود معترف به مشکل در تلاش خود واسه موفقیت هستن.

C5: نظم داخلی : این واژه یعنی اینکه فرد بتونه یه کار رو شروع کنه وعلیرغم مشکلات و مزاحمتا اون رو به پایان برسونه. افراد دارای نمره بالا آدمایی هستن که میتونن خود رو وادارند تا کاری رو به آخرسر برسونن. افراد دارای نمرات پایین در شروع کارای دست دست کرده یا امروز و فردا میکنن و به آسونی ناامید شده و کار رو متوقف می کنن. افراد دارای نظم داخلی کم، به آسونی با تکانشی شدن (از کوره در رفتن) گیج و سردرگم می شن. تکانشوری زیاد و نظم داخلی کم هر دو نشون دهنده ضعف و کنترل خویشتنه اما میشه بطور عینی این دو مورد رو از هم جدا کرد. افراد با تکانشوری بالا نمی تونن در مقابل اون چیزی که نمی خوان بکنن، مقاومت نشون بدن در حالی که افراد با نظم داخلی کم نمی تونن خود رو به انجام کاری که می خوان انجام بشه، مجبور کنه. در اولی فرد احتیاج به ثبات هیجانی داره و در دومی نیاز به انگیزه.

C6: انعطاف پذیری : آخرین اندازه وجدانی بودن، انعطاف ناپذیری (یعنی تمایل به تفکر دقیق قبل از عمل) است. افراد دارای نمرات بالا در این اندازه آدمایی با احتیاط و انعطاف ناپذیرن. افراد دارای نمره پایین آدمایی عجول و دستپاچه آدمایی خود جوش بوده و می تونن در مواقع نیاز به سرعت تصمیم گیری کنه.